Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 16:45 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Mi nyitottak vagyunk Csizuval minden ötletre. A játékosok igényeihez akarjuk igazítani a dolgot, úgyhogy örömmel veszünk minden építő hozzászólást :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 18:40 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Úgy kell beállítani a dolgokat hogy az aki körönként 1 meccset játszik az ne legyen tetemes hátrányban azzal szemben aki mindig max meccs számot játszik. PL. 1. kör után ne legyen olyan aki megvehet +1 skillt meg ilyenek, míg a többieknek 5-10 kör kell hozzá.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 18:55 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Így van, ez a célunk! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 21:11 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Ha egy körben 1-szer támadhatsz, akkor a következő kimenetek lehetségesek:

- támadásod sikeres, védekezel valakivel szemben, sikertelenül (2 meccs / kör);

- támadásod sikeres, védekezésed valakivel szemben sikeres + ellentámadsz (3 meccs / kör);

- támadásod sikertelen, ellentámadnak + valaki megtámad és nyer (3 meccs / kör);

- támadásod sikertelen, ellentámadnak + valaki megtámad, kivéded és ellentámadsz (4 meccs / kör);

Tehát ha azt mondjuk, hogy maximum 1-szer támadhatsz és maximum 1 Lord támadhat meg téged, a lejátszandó meccsek száma 1 körben 2-4 között lesz.

Hogy kinek a támadását vagy köteles elfogadni arra több megoldás is lehet:

- aki előbb jelzi a fórumon;

- szabadon eldöntheted;

- skill meghatározza;

- egyéb?

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 21:12 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Nimbus írta:
Havi 1 meccs lenne, jól értem? Ha igen, akkor jelentkezem mint kezdő játékos, hiszen még sosem játszottam Lords meccset! :) Titit vagy Csizut szeretném mentoromnak! :)


Nem tudom, hogy ekkora gyereket elvállalnék-e :lol:

Nincs kőbe vésve, hogy 1 hónap = 1 kör. Azt is mondhatjuk, hogy 3 hetente tudsz 1-szer támadni (ennyi idő alatt 'töltődik fel' a sereg vagy akármi). Vagy tartományonként eltérő a támadási időtartam (pl. Thunder mountains hosszúsága/játékideje miatt 4 hetente egyszer támadható, míg Nighon 3 hetente támadható 1-szer) stb.

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Csizu 2013 ápr. 18 csüt., 21:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 21:13 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 29 szomb., 15:43
Hozzászólások: 584
Én a Th-t szeretném mentoromnak, baromi kíváncsi vagyok vajon milyen tanácsokkal láthat el? :D
(De a viccet félretéve: a Lords az teljesen más játék, és a Th-nak valóban van érzéke a szokatlan stílushoz, ez nem irónia, hanem dícséret :) )
Én havonta max. 2-3 meccset tudok vállalni, pályafüggő persze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 21:22 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Nimbus írta:
Ahogy TH mondja... 5 az iszonyatosan sok. Max. a 3 legyen mint lehetőség, és csak max. 1 legyen mint kötelező meccs. Persze tudom, hogy korosztály szerint más és más igény és idő van a játékra...


Az előbb vázoltam, hogy kialakulhat az a helyzet, hogy akár 4 meccset is lejátszhatsz, de az ellentámadással nem kötelező élni, opcionális. Azt megjegyezném, hogy támadást és ellentámadást át lehetne vinni a következő körre annyi megkötéssel, hogy a meccsnek folyamatban kell lennie (azaz el kell kezdeni) ahhoz, hogy átvihető legyen. Ha elkezditek és a játék első napján elmentitek, az már elegendő.. de addig nem kezdhetsz másik hadműveletbe (más tartományon sem), amíg ezt a partit be nem fejezed.

A kötelező meccs kétélű fegyver, ezt döntsétek el, hogy legyen-e ilyen megkötés. Előnye, hogy játékban tart és nem leszel inaktív, hátránya, hogy kevesebb rugalmasság van a rendszerben. Viszont lehetne 'szabadságot' kivenni, amikor igazoltan kihagysz egy kört :) Ehhez lehet feltételeket szabni (pl. következő kör megkezdése előtt jelezni a szándékot).

Mit szóltok a fenti gondolatokhoz?

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 11 szomb., 10:23 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
engem érdekel
várom a szabályokat, lordokat, skilleket, simán lehet egy jó verseny, egyszerűen csak ki kell küszöbölni az előző verziók hibáit, ezeket többé kevésbé ismerjük, ami meg közben derül ki, azt orvosolni kell.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 20 hétf., 19:57 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Bozsoval úgy véljük, hogy legalább 8 induló esetén indítanánk el a játékot. Aki jelentkezik, attól elvárjuk, hogy havonta legalább 1 partit játsszon - elkerülve az előző versenyekben előforduló, 1-2 meccses résztvevőit.

Nos, akik részt vennének:

1. Dave
2. T-Rex
3. Titi
4. ShurTugal
5. Nimbus
6. Ssth
7. Teki ???
8. Adler
9. Bozso
10. Csizu

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 0:31 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Ha lesz, aki megtanít rá, hogy hogyan kell játszani, akkor 100%, hogy jövök :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 8:34 
Avatar

Csatlakozott: 2006 feb. 12 vas., 17:34
Hozzászólások: 6704
Tartózkodási hely: Debrecen
101%, hogy jövök.

_________________
Üdv: Merlin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 10:56 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Na, talán mégis lesz értelme nekivágni...Várjuk a többieket is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 15:54 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Én majd akkor mondom biztosra, ha látom a pályákat és a szabályokat fixen. Az alapján tudom belőni hogy tudok-e vele foglalkozni vagy sem.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 15:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
A tervek szerint a mapokon hatalmas változtatásokat nem fogunk eszközölni, max a bugokat javítjuk.

Csizu?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 19:28 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Bozso84 írta:
A tervek szerint a mapokon hatalmas változtatásokat nem fogunk eszközölni, max a bugokat javítjuk.

Csizu?


Minden térképnek megvan a maga koncepciója, amelyet a készítők anno alaposan végiggondoltak és ez helyezi a Lords meccseket egyedivé. Persze ha olyan hibát véltek felfedezni a térképeken, amely egyértelmű bug (Pl. Bracadán nem bevehető a támadó számára az egyik falu), akkor azt javítjuk.
Alapvetően mindenki a saját birtokáért felelős, ha azon talál valami "szokatlant", szól és megvitatjuk (nem fogjuk tudni az összes hibát kijavítani Bozsoval).

Ha van ötletetek, dobáljátok be ebbe a topikba :) Nincs rossz ötlet, végiggondoljuk közösen és ha nyerő ötlet, akkor implementáljuk a játékba.

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 19:29 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
A mappok jók, ahol volt valami hiba, az gondolom kiderült az évek során, sosem a térképek jelentették a gyenge pontot, a játék jellegéből adódóan nem balanced mappok, erre azért készüljenek azok, akik nem ismerik.

A térképek a keret, erre aztán bármilyen játékot rá lehet húzni, ez a szervezőkön múlik, miután nem ma kezdték - aka vén f@szok - gondolom határozott és jó elképzelésekkel rendelkeznek.
Én is várom a szabályokat.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 19:41 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Eddigi ötletek:

1.) mentor - tanítvány páros (tanítvány minden győzelme után jutalomban részesül a mentor: a jutalom lehet pénz, pont stb);

2.) Egyelőre 1 kör = 1 hónap (pl. Július 1-31.-ig);

3.) A játék 1 körében maximum 1 támadási lehetősége lesz mindenkinek, amivel nem kötelező élni, de nem lehet a következő körre átvinni;

4.) Hibákat javítjuk a térképeken folyamatosan;

5.) Ellentámadás opcionális, de át lehet vinni a következő körre, amennyiben a mérkőzés elkezdődött;

6.) Mentor-tanítvány kapcsolat felbontható, de a játék kör befejezését követően csak;

7.) Lehet a játékban 'igazoltan' távol lenni, ha kiveszed a szabadságodat;

Ez a lista bővíthető és bővíteni is fogjuk, várjuk a Ti ötleteiteket is!

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 22 szer., 12:37 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Az előbb beleolvastam a régi Lordsos topicba :) Nagyon humoros volt, ajánlom mindenkinek. :) Én is tervezem, hogy beszállok majd a játékba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 22 szer., 15:03 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
Skillek:
ha emlékem nem csal két fajta skill volt, az egyik a játék egészére vonatkozott, pl.+ extra bevétel, a másik ingame skill, azaz hős választása (ahol nem fix) vagy valami unit bonus.
A választható karaktereknek alapból volt 2 skilljük, igy indultak, szerintem a 2 skill legyen rábizva a játékosra, azaz majd én választok egy ilyen, egy olyan skill-t, basicen ofc, azaz mintha szerepjátékosan megtervezném a karaktert. Talán lehetne annyi megkötés, hogy addig nincs új skill vásárlása, amig legalább az egyik induló skill nem max.


Területkenek különböző az értékük, az induláskor mi a terv, választás vagy kapok random egy (kettő) tartományt aztán hajrá?
( ez fontos dolog, vannak azért itt rutinos versenyzők és kevésbé gyakorlottak, vannak jó földek, és über szarok)

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 22 szer., 15:08 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Hol vannak a pályák, skillek leírása stb?
Területeket lehetne úgy elosztani hogy egy ember max x értékű területe lehet tehát vagy egy nagy vagy 2 kisebb. Mondjuk 25 arany körül a régi verzióban.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség