Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Return of the Lords of Erathia
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 19:46 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Erathia...hazája mesebeli fajoknak, szörnyeknek, hősöknek és a róluk szóló legendáknak. Az órák és a napok ugyanúgy telnek itt is, ahogyan a többi világban, ám ha vörös fénnyel kel fel a nap, az a legendák szerint rosszat jelent.

A harcos másnaposan ébredt. Noha több volt ő, mint egyszerű kardforgató, hiszen korábban seregeknek parancsolt, jelenlegi állapotában kevesen ismerték volna fel Lord Haartot. Kegyvesztetten, magányosan és száműzetésbe taszíttatva hagyta el szeretett hazáját, Steadwicket. Ahogy azóta minden reggel és este, most is töprengett. Nem értette, hogyan történhetett. Ő, aki a királyi testőrség parancsnoka, Gryphonheart király egyik bizalmasa, hogyan kerülhetett árulás és lopás vádja alá. Hiába bizonygatta, hogy ártatlan és a bizonyíték hamis, a vád megdönthetetlennek tűnt. No persze sejtette, hogy ki állhat a dolgok hátterében...
"Az a nemrég és messzi földről érkezett szuka, aki csakhamar a király legfőbb tanácsadójává küzdötte fel magát...az az álnok kígyó, Sephinroth."
Nem tudta magában tartani gondolatait, csak ült az ágy szélén és, halkan szűrte a szavakat fogai közt.
"De honnan tudhatott annyi mindent a királyról és a családról? Hogy lehet, hogy ilyen gyorsan az ujja köré csavarta a királyt és még az én gyanúmat is elaltatta? Nem fér a fejembe..."

Nem hagyta nyugodni egy gondolat, amely rögtön az első találkozáskor az elméjébe hasított, ám akkor még elvetette. "Kétségtelen a hasonlóság Sephinroth és a király között...a szemszín, az orr és a száj íve...ez nem lehet véletlen" És ekkor eszébe jutott a pletyka, amely jó 20-25 éve röppent fel az udvarban, amikor ő még csak egyszerű kardforgató volt...A király törvénytelen gyermekéről..."És ha igaz? Ha valóban létezik? Vajon mi célja lehet egy megtagadott gyermeknek, ha viszont látja azt, aki eldobta őt...? Istenek az égben, veszélyben a király"
Tenni akart, segíteni, most és azonnal. Ám lábai nem engedelmeskedtek, a szervezetébe jutott alkohol mennyisége még egy ideig az ágyához láncolta. Még ébren volt, amikor a kelő nap első sugarai behatoltak a szobájába. "Vörös fénnyel kelt a nap..." Ez volt az utolsó gondolat, mielőtt ismét álomba merült.
Órákkal később tért csak magához és, amilyen gyorsan csak tudta, összeszedte holmijait, hogy azonnal Steadwickbe vágtasson. Épp amikor leért a lépcsőn, hogy az ajtó felé vegye az irányt, arra lett figyelmes, hogy nagy a csődület a pult körül. Riadt tekinteteket látott, de nem értette, hogy mit suttognak. "Mi történt?" Kérdezte, s mert hangja parancsnokláshoz szokott, a teremben mindenki rá figyelt. Végül a csapos törte meg a csendet. "A király halott, Gryphonheart kriályt meggyilkolták!"
Csend és üresség ült a máskor zajos fogadóra. Alattvalói tisztelték és szerették királyukat és számtalan olyan alakot tudtak elképzelni utódául, akik számukra csak rosszat jelenthetnek.
Ismét a kocsmáros törte meg a csendet. "Te a fővárosból jöttél uram. Felismerlek most már, Te Lord Haart vagy...mi lesz most velünk Uram?" Lord Haart kihúzta magát és felszegte fejét. Néhány másodpercig maga is eltöprengett, vajon mi fog következni, de szíve mélyén már akkor tudta, amikor meghallotta a rossz hírt. Mert semmi más nem következhet, amikor meghal Erathi királya. Az egybegyűltekre nézett és határozottan szólt. "Elkezdődött a Lordok háborúja..."

Üdv Kedves Játékosok!

Ismét kiújulnak a harcok Erathia földjén, hogy a Lordok közül valaki megszerezze a nagyhercegi címet és ezzel Erahia egyedüli urává váljon.

Csizuval ketten úgy gondoltuk, hogy bizonyos változtatások mellett, új ötletekkel és némi kitartással életre hívhatnánk a Lords világát, amelyet régen annyian játszottunk. Azóta mindenki idősebb és érettebb lett, mások a célok, kevesebb az idő, ezt mind jól tudjuk. Éppen ezért egy kicsit más filozófiában szeretnénk nekilátni a dolgoknak, természetesen a célt mindig szem előtt tartva, hogy jókat játszunk, ugyanakkor célt és kihívást is adva a résztvevőknek.
Nem számít hogy kezdő vagy, esetleg hobby-játékos, vagy pedig profi. Olyan rendszert igyekszünk életre hívni, amelyben mindenki megtalálja a számítását.

Előzetesen néhány szó a tervekről:
hosszabb körök - kb 1 kör = 1 hónap
csaták maximalizálása körönként
kezdők, haladók és profik elválasztása az elején
képzettségrendszer balanszolása


Ezek mind azt a célt szolgálják, hogy ne forduljon elő az ami korábban, hogy egyesek rengeteget tudnak játszani, és emiatt szinte behozhatatlan előnyre tesznek szert.
Továbbá a kezdőknek is kedvezni akarunk azzal, hogy hathatós segítséget biztosítunk nekik mentorok személyében, akik felkészítik, tanácsokkal látják el őket, felgyorsítva a tanulási folyamatot.

Nos egyelőre ennyi, kérnénk mindenkit hogy, akit érdekelne a játék, jelezze részvételi szándékát, és ha bármi olyan tapasztalata van az eddig Lordsokból, amire szerinte mindenképpen figyeljünk, vagy hangsúlyt fektessünk, bármi ötlet, elképzelés, stb. akkor feltétlenül mondja el, írja le, stb.

Nyitottak vagyunk mindenre, célunk, hogy hosszútávú és játszható verseny legyen a Lords.

Üdv

Bozso & Csizu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 20:04 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Bár nem hiszem hogy menni fog,de ha indul akkor én benne lennék.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 21:37 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Dave írta:
Bár nem hiszem hogy menni fog,de ha indul akkor én benne lennék.


Ha így gondolnánk, nem vágnánk bele :) Az elmúlt idények mindegyikében játszottunk Bozsoval és megtapasztaltuk mindazt ami következtében a játék iránti lelkesedés megzuhant. Most azért vagyunk itt, hogy a múltbeli tapasztalatainkat a Ti javaslataitokkal kiegészítve egy olyan játékot hozzunk létre, amely az elődei hibáiból tanulva képes hosszabb távon is fent maradni (1-2 év).

Nem szeretnénk minden poént lelőni, várjuk az ötleteket és mi is dobálunk majd be néhány javaslatot/ötletet, amelyre a véleményeket várjuk! 1-2 hónapot szánunk erre az időszakra, utána a játék elstartol, de nem a hagyományos módon..

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 22:10 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Minden elismerésem a Tiétek(Csizu és Bozso), remélem sokan neveznek majd, de nem fogok elindulni, nekem idén bőven elég lesz a tábor is...


GL HF

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 22:49 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Erre én is kíváncsi lennék :)

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 14 vas., 22:50 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönjük Süni!

Ami a tábort illeti, arra az időre szerintem megbeszélhetünk egy felfüggesztést, augusztusban úgyis mindenki nyaral, utazik, stb + tábor, szóval én vakon azt mondanám, hogy augusztusban pihi legyen, de majd elválik. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 1:12 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 29 szomb., 15:43
Hozzászólások: 584
Én benne lennék, de ugye a régi mapok lennének? Van egy pár pálya amin szívesen játszanék bármikor :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 2:31 
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 29 szer., 18:15
Hozzászólások: 834
Én sem merek biztosat mondani... nagyon kevés időm van a heroesra, a versenymeccseim is rendszeresen csúsznak :/

_________________
No one can defeat me. The sounds told it too.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 6:56 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
titi írta:
Én benne lennék, de ugye a régi mapok lennének? Van egy pár pálya amin szívesen játszanék bármikor :)


A térképek a régiek lesznek annyi változással, hogy a hibákat javítjuk rajtuk (Bracada-n pl. nem tudod bevenni a várat, mert egy tereptárgy akadályoz benne). A tartományok értékét újragondoljuk (pl. Thunder Mountainsért járó 20 arany nagyon sok).

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 17:43 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
Most én is azt mondom, hogy elvileg érdekel. Időm egyre kevesebb, de ha engedi, akkor pár meccs erejéig jövök!

_________________
Ssth


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 18:32 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 29 szomb., 15:43
Hozzászólások: 584
Szerintem ebben éppen az a jó, hogy van olyan meccs ami 2-3 óra csak, sok olyan pálya van ami baromi rövid, mert ez nem a szokásos Heroes. Egy kör meg sok idő, és szerintem egy hónapban 2-3 órája mindenkinek lehet :) Nekem sincs sok időm, de ennyi még akad szerintem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 18:46 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Hát, elég sok idő van lejátszani egy kört, én is kipróbálnám :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 19:26 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Szabályzatot hol találok hozzá? :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 15 hétf., 19:38 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
T-Rex írta:
Szabályzatot hol találok hozzá? :D


Nincsenek szabályok :) Annyi szabály van legfeljebb, hogy a térképen nem hajthatsz végre módosítást, azon kell játszani, amelyen a legfrissebb verziójú.

A játék keretrendszere szerkesztés alatt áll, tehát alkothatunk szabályokat, ha szükségesnek érezzük.

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 16 kedd, 9:46 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Éppen az a célunk Csizuval, hogy ez ne egy "aki-minél-több-meccset-le-tud-játszani-minél-rövidebb-idő-alatt-az-nyer" játék legyen, hanem inkább egy hosszútávú, lassan építkező és a játékosok igényeit szem előtt tartó, élvezetes játékokat jelentő megmérettetés.

Ezért tervezzük hosszabb időre a köröket, akarjuk mentorokkal segíteni az újakat/gyengébbeket, továbbá időben eltolni a profik és kezdők találkozását. Sok más is zizeg még a fejünkben, hogy mivel tudnánk még kedvezőbb feltételeket kialakítani mindenki számára. Ebben azonban Rátok is támaszkodnánk, főleg azokra, akik korábban már játszottak a Lords-ban. Ők jól tudják mi nem működött, és esetleg olyanra is gondolnak, ami nekünk nem jut eszünkbe. Úgyhogy ha van valami kedves veteránok, akkor ne titkoljátok :)

Üdv

Bozso


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 16 kedd, 20:35 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Hali,

A mentor és tanítvány duó többször szóba került már, néhány gondolatot megosztanék Veletek:

- kezdő játékosok választhatnak maguknak mentort, aki segít a meccsek felkészülésében és tanácsokkal látja el 'tanítványát';
- sikeres védés/támadás esetén a mentor jutalomban részesül;
- mentornak 1 tanítványa lehet;

Kezdő játékosnak az számít, aki a nevezettek között felállított erősorrendben (toplista adja az alapját) a lista utolsó harmadában tartózkodik (12 fő esetén a 9.-12.)
Mentor az lehet, aki a lista felső 1/3-ban foglal helyet.
Jutalom lehet arany illetve egyéb (további érmék, nyersanyagok is bekerülhetnek a játékba, amelyek extra tárgyak megvásárlására lehetnek alkalmasak).

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 11:11 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Havi 1 meccs lenne, jól értem? Ha igen, akkor jelentkezem mint kezdő játékos, hiszen még sosem játszottam Lords meccset! :) Titit vagy Csizut szeretném mentoromnak! :)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 14:43 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Nem teljesen Nimbus.

1 kör = 1 hónap.

Viszont.

Korábban nem került maximalizálásra a lejátszható meccsek száma, noha maximum 2 támadás volt engedélyezve, egy játékost annyiszor támadhattak meg, ahányszor csak ráért játszani. Emiatt, akinek volt elég ideje, hamar, nagy előnyre tett szert.

Ezen szeretnénk most változtatni. Én arra gondoltam, hogy egy körön belül max 5 meccs legyen lejátszható / fő. Ezt nem kötelező kihasználni, de ez a maximum. Ez csak terv egyelőre, nem végleges, de szerintem ezzel el tudnánk azt érni, hogy ne arról szóljon a Lords, hogy ki játszik többet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 16:09 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
5 az rengeteg. Én inkább 2-3-ban gonolkoznék max.

_________________
Ssth


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 18 csüt., 16:24 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Ahogy TH mondja... 5 az iszonyatosan sok. Max. a 3 legyen mint lehetőség, és csak max. 1 legyen mint kötelező meccs. Persze tudom, hogy korosztály szerint más és más igény és idő van a játékra...

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség