Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 981 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 09 szer., 16:16 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Ne aggódjatok hamarosan orvosoljuk a problémákat.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 09 szer., 20:28 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Dave írta:
Na üdvözletem mindenkinek.Összedobtam egy leírást hogy mindenkinek egyértelmű legyen a procedúra.
Mint Teki mondta HD-vel játszunk,viszont a legújabb verzióval vannak egyelőre gondok,ezért mindenki ezt töltse le (később mikor futtatáskor megkérdezi a frissítést akkor utasítsátok el):
https://www.dropbox.com/sh/yhsipry44obr52y/AAAKQcg1eq-FTkHjhJj1lokua/HoMM3%20HD%203.808f%20build%209.exe?dl=0
Maga a telepítés értelemszerűen,ha ez kész akkor ezt a tömörített mappát töltsétek le:
http://www.heroesworld.ru/forum/attachment.php?attachmentid=40402&d=1441361254
Ez a hw-rules addon,legegyszerűbb ha a tömörített mappát bemásoljátok a heroes3 főkönyvtárába,és ott simán kicsomagoljátok.Majd launcher megnyitása
http://imgur.com/8xV0bJu
http://imgur.com/RuB0cUZ
Itt a Plugins-nál add-olni kell a Hw_rules_1.38-at,és bepipálni a Save all days opciót.
Játékhoz Hamachit ajánlom,gameranger nem hiszem hogy működik hd-val.Tűzfalat érdemes kilőni :)
A beállításokról:
http://i.imgur.com/b3DmMob.png
Így kell kinéznie a beállításoknak majd,a hw rules mellől ki kell venni a pipát,mert az módosít néhány dolgot a játékban.A map mérete,játékosok száma és a különböző utak persze templatenként változnak.Ezeket megírom ha kikerültek hogy milyen templatek lesznek.A More Options fülre kattinva feljön egy ilyen:
http://s21.postimg.org/uu1j7c58n/image.png
Első opció a mentések lejelszavazása,ez azt jelenti hogy te is meg ellenfeled is megad egy jelszót,amit a játék vége után cseréltek és megnézhetitek a mentéseket.A 2.-at is érdemes bepipálni,a 3. a sakkóra amit még nem tudunk mennyi idővel állítunk be,majd ki lesz írva ez is. :) 4.opció a visszajátszható quick combat,teljesen ugyanúgy működik mint wt-ben.Az 5.-et ne pipáljátok be,PvP neutral combat azt jelenti hogy a neutral lényeket amiket megtámadsz,az ellenfeled irányítja.
http://s15.postimg.org/cd4ozhfjv/image.png
Legfelül legördíthető a cucc,kiválasztható ezer meg egy template,nem kell rmg.txt-vel szenvedni.
http://s2.postimg.org/w4pbd8ni1/image.png
Miután minden beállítás megvan és a host elindítja a játékot,feljön egy ablak hogy mely objektumokat szedje ki a HD a mapról.Érdemes mindegyiket,a lenti opciókat pedig hagyni üresen.

Remélem jók a linkek,ha nem akkor kicserélem őket,vmiért most nekem nem akarnak betölteni :D


Öööö... a RoE 1.4 már snassz lenne? Én már az elsősornál meguntam olvasni Dave leírását, amit persze nagyon köszi és már végig is csináltam. :) Öreg vagyok mint az országút... :roll: :?

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 09 szer., 21:38 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Hálás köszönet a részletes leírásért Dave!
Nálam működik!

További jó munkát Teki, jól csinálod ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 10 csüt., 0:18 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Roe-val nem működik a HD,pontosabban nem kompatibilis és akadnak vele gondok :)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 10 csüt., 9:39 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Nem lesz egy rövid verseny. :D Top 3 izgalmas lesz. Nem lesz streames közvetítés róla majd? :)

http://www.gamestar.hu/mightmagic-heroe ... zetes.html

A mákos Vologya és Teki Krakkói H7 útjáról ők is benne vannak a videóban a háttérben bújdosnak már amikor tudnak! :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hahakocka 2015 szept. 11 pén., 11:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 10 csüt., 20:16 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Egy jó tanács! Mi most néztük meg Dave-el és elrontottam 1 dolgot.(Nem tudtunk miattam játékot indítani) Nem gond megcsinálom a verseny kezdéséig de jó hogy most derült ki és nem amikor már tolnánk élesbe a játékot!! Ugyhogy ha valaki megakarja majd nézni hogy jól rakta-e fel és eltudunk-e kezdeni egy játékot az írjon nyugodtan esténként (8után) ráérek és megnézhetjük tudunk-e játszani! Sőt aki akarja gyakorlás képp be is verhet :D

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 11 pén., 10:50 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 13:13
Hozzászólások: 803
Tartózkodási hely: Debrecen
Nézelődtem ma reggel, láttam a mappok is kikerültek a körök mellé (bár még nem letölthető állapotban, de csemegézni lehet :mrgreen: ), azt kell hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok a fix / random megoszlásának arányait illetően, illetve egész jó mappok kerültek kiválasztásra :) DW, Heartlands, Cursed Mines, Bumeráng, ezek mind nagyon jó mappok szerintem :) Külön érdekes, hogy melyik mappon kivel kell játszani, amire nagyon kíváncsi leszek rögtön az 1. körben, az az Adler-Karesz meccs Desert Waron :D
Eddig nagyon tetszik a bajnokság alakulása, ma este én is megcsinálom azt, amit Dave kifejtett a posztjában, és nemsokára indulhat a játék :)

GL & HF mindenkinek előre is! :)

_________________
"Nem buktam el. Csak találtam 10.000 másik utat ami nem működik!"

Thomas Edison


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 12 szomb., 9:14 
Avatar
ISTEN

Csatlakozott: 2005 aug. 08 hétf., 9:30
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: Pécs
Felraktam én is a szükséges programokat. A korábbi tapasztalataim alapján nálam gondok szoktak lenni ezen a PC-n. Létrehoztam egy hamacsi szobát (h3kiki, pw: 1234), ha valakinek lesz ideje, tesztelhetne egy kapcsolatra. Ma és holnap napközben néha, este gyakrabban leszek gép előtt.

kiki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 13 vas., 15:25 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Template leírások:

mir_h3dm1:
Ez úgynevezett tükör template,ami azt jelenti hogy a felvilág és alvilág tök ugyanaz,csak a hősök különböznek a két játékosnál,illetve a prisonokban is más hősök lesznek.Ezt leszámítva minden megegyezik,ha te 1500 goldot kapsz egy dobozból az ellenfeled is annyit fog kapni,ha te oldaladon egy hive 4 wyvernt ad,a másik oldalon is (és igen,az utópiák meg stb. is ugyanazokat adják).Zónák így néznek ki:
http://heroesworld.ru/forum/attachment.php?attachmentid=39374&d=1432212394
Bármely 2 zóna között 6k erősségű blokk van.A kezdőterületedről 3 zónába mehetsz tovább,és mindig út vezet.A 3 környező zónában van 1-1-1 vár,amelyekben van építve fort,így duplavár építése is opció lehet.Ebből a 3 zónából nyílik 2-2-2 új zóna,ahol lehetnek nagy értékű objektumok mint utópia,relikek,nagy jutalmat adó pandora boxok.Ebből a 6 zóna mindegyikéből át lehet menni az ellenfél oldalára,adott esetben ha találtál földkönyvet valahol akkor érdemes az ellenfél oldalán is kiszedni,ezzel előnyhöz jutva.Érdemes minél több zónát felderíteni mert gyengék a blokkok és nagy lehet a jutalom. :) A várválasztás folyamata le van írva a szabályzatban,a beállítások:
http://i.imgur.com/t72O7PU.png

Diamond:
Ez egy L+U template 6 computer játékossal.
http://clip2net.com/clip/m27958/1363538022-2b853-45kb.png
Kicsit beszorítva érezheti magát itt az ember mert a zónák elég picik (kicsit mint panicon,de itt sokkal több cucc van),főleg a kezdőterület.Viszont 4 irányba is lehet menni,de nem feltétlen vezet út mindegyikhez,van hogy le kell térni.A blokkok erőssége ott van (3k és 6k),a kezdőterületedről ha továbbmész a 4 zóna valamelyikébe ott már lesznek nagy értékű objektumok,elég gyakran hever ott egy-két relik,persze erősen őrizve,de conservatoryk/ hiveok segítségével hamarabb be lehet ezeket venni.Mellékes info hogy még én sem játszottam ezen a templaten,csak a mirror verzióján :D A beállítások:
http://i.imgur.com/OhXbaxw.png
http://i.imgur.com/I59KhZl.png

Skirmish M200%:
Ez rövid map,M-es méret,nincs underground,200% difficulty. Expert csövezés :D Nem kell tőle megijedni,az a taktika hogy első nap keresel aranyat (2500 golddal és 5 ore-val kezdesz a hw rules miatt),és megpróbálsz 3-4 hősig eljutni (4 hős első nap már nagyon jónak számít),és town hallt építeni minél hamarabb.Mivel hamar lehet találkozni az ellenféllel,a mágus hősök sokszor erősek(solmyr,ciele stb).
http://clip2net.com/clip/m27958/1376249118-edc27-62kb.jpg
Kezdőterületedről 1 zónába vezet út,ahol fixen van 4-féle bánya és 2 aranybánya,utóbbiak erősen őrizve,1.héten nagyon ritkán lehet leverni őket.Innen további 3 zónába mehetsz tovább,út nem mindig vezet.Ebben a 3 zónában lehetnek relikek,hiveok,pandorák meg akár utópia is,bár azt kb sose vered be :D
http://i.imgur.com/DcoFQHM.png
Fontos hogy itt a monster strength nem strong,hanem normal,és mindhárom út legyen bepipálva,és persze impossible fokozat.
http://i.imgur.com/ifYGCAK.png
A ban objectsnél be kell pipálni a trading postot is,mert kb cheat ha egyik játékosnak van,a másiknak pedig nincs :D

A szabályzatot majd olvassátok el,random mapokon lehet kérni 2x első nap,vagy 1x második nap restartot.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 13 vas., 16:40 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Sziasztok!

Felkerültek a fix mappok is, valamint a friss szabályzat. Nézzétek át ha valami kérdés, gond, hiba található bennük szóljatok és megbeszéljük.

Desert War 3: Érdemes tudni pár dolgot. Az elején a level 1-2 lények fejlesztettek, a második vár előtti lény leverése nyersanyagokat ad. A Pandora melletti scholar Pathfindingot ad.
A középső területen random artifactok lesznek random lényekkel így az is előfordulhat, hogy egy level 1-es lény véd egy relicet.
A quest artifactot visszavéve egy +6 all sisak lesz a jutalom. A szigeten dwellingek találhatók, de nem mindegyik várhoz. A középső vár védett, ahol level 3 mage guild van benne felépítve.

1. forduló
2015-09-14 2015-10-11
Dave-Bobibubi
Dreegar-Bozso
Ssth -Teki1986
Csizu-Bogpista
Nimbus-Jou
Embertervez-Juukey

Kiki-Hungarian
Adler-Karesz
Alyr-Merlin
Dragon-Norbakk
Zodmund-Edem
Embertervez-Juukey

Jó játékot!

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 13 vas., 20:38 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 13:13
Hozzászólások: 803
Tartózkodási hely: Debrecen
Idézet:
"Random mirror pálya esetén a várválasztás:
- Mind a két játékos mond 3 várat
- Ha egy közös van akkor azzal játszanak
- Ha több mint 1 közös vár van akkor az első játékos választ belőle
- Ha nincs közös vár akkor elimináció során a második játékos választ egyet a megmaradt 3 várból"


Számomra ez egy kicsit ködös, jól értem, hogy mind a 2 player ír 3 várat egyszerre, ha csak 1 közös vár van a felsoroltakban akkor mindketten ugyanazzal a vártípussal játszanak a mapon? A maradékát értem.

_________________
"Nem buktam el. Csak találtam 10.000 másik utat ami nem működik!"

Thomas Edison


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 13 vas., 20:43 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Mirror esetén azonos várral vagytok és jól érted igen.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 14 hétf., 7:31 
Avatar

Csatlakozott: 2014 jan. 03 pén., 2:07
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Érd
A várakat a meccsek előtt, vagy most az idény elején kell kitalálni? :roll:

_________________
Hungarian "The Terrible"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 14 hétf., 8:18 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Természetesen a meccs előtt kell az aktuális ellenfeleddel lejátszani az eliminációt.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 8:31 
Avatar
ISTEN

Csatlakozott: 2005 aug. 08 hétf., 9:30
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: Pécs
2 kérdés:
- az ellenfél ideje látható vagy csak a sajátomat tudom?
- a HD-ban van hőshívás lehetősége. Ezt a hostnak kell letiltania vagy mindkettőnknek?

kiki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 12:40 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
kiki írta:
2 kérdés:
- az ellenfél ideje látható vagy csak a sajátomat tudom?
- a HD-ban van hőshívás lehetősége. Ezt a hostnak kell letiltania vagy mindkettőnknek?

kiki

Ellenfél idejét az ő köre alatt látod a bal felső sarokban.
Multiban a hőshívás lehetősége nincs,tehát nem kell kitiltani sem.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 14:02 
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 29 szer., 18:15
Hozzászólások: 834
Na jövő héttől ráérek letolni a meccset. Bozso, mikor jó neked?

_________________
No one can defeat me. The sounds told it too.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 19:47 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
Dreegar írta:
Na jövő héttől ráérek letolni a meccset. Bozso, mikor jó neked?


Nekem sajna csak hétvége jó, hétköznap rengeteg a dolgom.
Kérhetném, hogy az október 10-11-i hétvégére tegyük a meccset, jó az Neked?

Addig egy hamachin nézhetnénk egy kapcsolatfelvételt, meg hogy el tudjuk-e indítani, hm?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 23:46 
Avatar

Csatlakozott: 2014 jan. 03 pén., 2:07
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Érd
Na szép estét mindenkinek.

Nos, meccsünk letudva
Kiki vs Hungarian
Dungeon vs Rampart
0:3
Szoros meccs volt, én végig izgultam hogy Kiki kiugrik a sötétből és leigáz, de szerencsémre nem így lett :roll:
A Játszma végén elkaptam a középső várban(ezelőtt már volt egy összecsapásunk az én felségterületemen, de nehezen sikerült kivívnom a győzelmet)ekkor Kiki úgy döntött vessünk ennek véget, gratula gratula jó éjt :D
Én örültem, hogy vele játszhattam remélem máskor is összehoz a sors.

_________________
Hungarian "The Terrible"


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hungarian 2015 szept. 18 pén., 23:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Online Bajnokság (folytatás)
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 18 pén., 23:46 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Ha valaki úgy érzi nem biztos a dolgában és szeretné letesztelni hogy működik-e a kapcsolódás meg jól telepítette-e fel a dolgokat,az írjon PM-et és segítek tesztelni.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 981 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség