Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 463 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 02 csüt., 9:08 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hali!

Szerintem simán bentmaradtak, majd az eredetiben meg is lehet már oldogatni. :) Addig meg csorogjon a nyál... :)

Teméntelen apróság van még a játékban, mely időközben kristályosodott ki számomra:

a.) A varázslatók szintjei fejleszthetők, ha megtanulta a hős a megfelelő szintű mágiaiskolát. Ez nem kötelező, tehát maradhat egy alacsonyabb manaköltségű, kevesebbet sebző tűzgolyód, vagy vállalhatod a többet fizetek - többet sebzek blastert. :)

b.) A varázstárgyak némelyike szintén fejleszthető több lépcsőben, csak ehhez gusztustalan méretű ún. "keeper" sereget kell legyőzni egy eltérő külsejű pályán.

c.) Van vicces tournament csatározás. A templomban különböző szintű ellenfelekkel kell megmérkőznie a hősnek, kicsit nagyobb pályán (demó változattal mondjuk a 10-es szintű meduzát már nem lehet leverni, mert rendelkezik számtalan ocsmány varázslattal, és annyian vannak, mint az oroszok... :lol: ) A mágiaiskolában meg nem a saját sereggel kell harcolni, hanem az első szintű tournament csatában (követelmény: 1000-es leadership) kapunk 5×1 mágust, azután had szóljon...

d.) A pályán lévő szörnyek mozognak, mászkálnak, amikor megpillantják a hőst, vad morgással/hörgéssel/csatakiáltással indulnak feléje. Ha ügyes az ember, a legtöbb mellett el lehet lovagolni, ha épp úgy van kedvünk. Szerintem ez is tök jó hangulati elem.


A végére pedig 2 kérdés:

1.) Ha rage-t használok, mitől függ, hogy hány használat után lép szintet egy adott fajta rage? Gyorsabban lép-e szintet mondjuk a tüzes, ha csak azt használom, vagy megtehetem azt, hogy első körben "tüzelek", második körben "mocsárlok", és így mindkettő fejlődik?

2.) Mit tudtok róla, nálunk mikor lehet EREDETI formában megvenni? Külföldön már kapható egyáltalán?


És végül egy idézet valamelyik számítógépes portáltól a játékról: "Isten veled Heroes Of Might And Magic, itt az új király: az oroszok megmutatták, hogyan lehet egy régi klasszikusból egy új klasszikust készíteni."

... és ez szerintem így igaz is... :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 02 csüt., 12:06 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv!

1. Rage szellemek : az fejlődik, amit használsz. Ha a trutymák-elementált, akkor az, ha "Nyányó" barátunkat (hiába, ő a szívem csücske...), akkor az. Ha mindkettőt előkapod egy csatában, mondjuk az egyiket egyszer, a másikat háromszor, akkor a "másik" értelemszerűen több tapasztalatot szerez, jobban fejlődik.

2. Háát, azt jó lenne tudni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 03 pén., 7:12 

Csatlakozott: 2004 nov. 08 hétf., 12:20
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Bp
Rage: úgyis néhány körig alszik a szellem egy varázslat után (ezt is lehet fejleszteni, hogy kevesebbet pihenjen), addig meg úgyis szükség van a másikkal is varázsolni.
Megjelenés: már megjelent külföldön. Tölteni is lehet :wink: De ha kijön a magyarított azt megveszem, megérdemli.

A demóban kipróbáltam a legkönnyebb fokozatot. Abban a medúzás tournamentet is le lehet győzni, de a követkeő az már teljesen reménytelen.

A cuccok fejlesztésénél vicces, amikor birkává változtatnak :) Jópofa ötlet. Bár hiányolom, hogy akkor még döfni sem tudok :)

Érdekes dolog még az is, hogy a küldetéseket többféle képpen is meg lehet oldani.

A mágiaiskolában hogyan tudok harcolni? Nekem ez sehogy nem jött elő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 03 pén., 10:48 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv!

"A mágiaiskolában hogyan tudok harcolni? Nekem ez sehogy nem jött elő."

Az mintha csak a mágus karakterrel működne (bár ebben nem vagyok biztos), és csak 1000 fölötti leadership esetén elérhető, amit varázslóval nem is olyan egyszerű összeszedni a demóban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 03 pén., 12:41 

Csatlakozott: 2004 nov. 08 hétf., 12:20
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Bp
Ez lehet a baj. Nekem nem jött össze 1000 Leader. Csak valami 800-900 körül voltam. Majd kipróbálom..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 05 vas., 10:45 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
A mágiaiskolában 1000-es leadership a limit az első szintű kűzdelemhez. Mágussal (a demóban) nehéz összeszedni, még ha sikerül két pontot tenni a (ha jól emlékszem) glory nevű képességre (+250 leadership), akkor is. Ha szerencsénk van, és a kezdő várban, vagy a templomban van leadership-et növelő artifact, akkor már nagyobb az esélyünk rá.


Pár infó.

Már letölthető a javított demó. Ez a következőket módosítja (azaz ennyit tudok róla egy végigjátszás után):

- Az ellenséges lények iq-ja növekedett a harcok során (azaz javított a mesterséges intelligencián). Ennek következtében a legelső, sárkányos harcban, ahol ezidáig sokszor megmaradt a 10 lovagom és 10 knight-om, most már csak 2 lovagom maradt, a sari gonoszkodásai miatt. :) Elég volt annyi, hogy nyomott az elején egy várakozást. :) Elképzelem, milyen lehet a móka egy sárkányhorda ellen... :roll:

- Betett a játék pár új lénycsoportot, ami eddig nem volt benne: egy inferno-bandát (a tó mellé), és egy ork csapatot (egy kis szigetre). Ez utóbbi egészen gusztustalan, annak ellenére, hogy kevesen vannak. + Ácsorog egy küklopsz is az egyik nem működő átjáró mellett. :)

- Ha jól figyeltem meg, a városban kapható varázstárgyak jobban a hős kasztjához kerültek igazításra.

Más különbséget eddig nem sikerült felfedeznem.


Más (és fontosabb)!

Áááááámerikában már lehet kapni a gémet, remélhetőleg lassan hozzánk is elér. Miután felfedeztem, hogy a seven m honlapján fenn van a demó, reménykedem benne, hogy rácsapnak, és kiadják ezt is magyarítva (ők követték el a Heroes 5-öt is, többek között). Hétfőn felhívom őket, és ha megtudok valamit, jelzem. Addig is marad a jó kis Sacred 2 (driád forever! :) ), meg a Warhammer 40.000-es Soulstorm (Sisters of Battle jeeeeee). Majd csak kihúzom a megjelenésig már valahogy... :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 05 vas., 18:46 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 28 vas., 16:10
Hozzászólások: 1675
Ausztriában október 31-én jelenik meg.

A demot meg nem tudom letölteni, mindig dx hibát jelez, hiába töltöm le a legújabb verziót, akkor egy másikat. :?

_________________
Csendesek lennének az erdők, ha csak a legjobbak énekelnének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 05 vas., 22:23 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hali!

Nos kipróbáltam én is a demot, de sajna mire belemelegedtem már ki is fújt qa demo... A mágia iskolkás meccshez nem jött össze a kellő leadership, mivel mágus voltam, de a 10-es szintű medusás sereget majdnem levertem, és még lehet egyszer megpróbálom, ugyanis eszembe jutott, hogy van az az utsó ember talpon mindig talpon marad varázslat (nem tom még hogy működik, de ha rageel együtt tud működni akkor van esélyem :) ). Csak a mérgezős raget használva sikerült 4. szintűre fejlesztenem, és úgy már elég durva tudott lenni. Ugyanis itt már megtudtam tanulni a terület sebzős cuccost, ami átgázolva a pályán (ügyesen irányítva) igen méretes pusztítást tud okozni. A medusás sereg ellen már kétszer ezt elsütve is csak alig fele maradt az ellennek, csak addigra én is elfogytam... :oops: :lol:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 06 hétf., 8:54 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
ÁÁÁMBEREK!!!

Jó hír!
A seven m 2008 novemberére tervezi megjelentetni a gémet magyar felirattal!
Jippppppi!!!!!!!

http://www.cdv-sevenm.hu/preview.php

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 06 hétf., 9:23 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 28 vas., 16:10
Hozzászólások: 1675
Akkor kb márciusra meg is jelenik. :?

_________________
Csendesek lennének az erdők, ha csak a legjobbak énekelnének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 06 hétf., 9:24 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hajjaj... pedig a párom mostanában már nagyon büszke volt, h alig játszom... :oops: :roll: :lol: :twisted:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 06 hétf., 10:47 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv, emberek!

Javított demó: Én valszeg az eredetivel játszottam (sem pokolbéliekkel sem orkicákkal nem találkoztam), de az elején a sárkány nekem így is várakozott...:) A harcos karakter seregét majdnem teljesen leamortizálta, viszont a varázsló alig vesztett ellene egységeket. Na jó, talán enyhe túlzás az alig, de nagyságrendekkel jobban jött ki a konfliktusból, mint "mágiában szegény kollégája"...
A bolti tárgyak szerintem az eredeti demóban is kasztfüggők voltak, sőt a térképen szétszórt kincsek (őrzött és szabad préda egyaránt) is: a mágusom sokkal többször talált egy-egy ládában tekercset vagy kék rúnát (esetleg varázskristályt), mint a harcos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 07 kedd, 12:16 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Cat, te javíthatatlanul optimista vagy! :)

Én bízom a seven m-ben, nagyon korrektek, most épp a Sacred 2 miatt levelezgetek az ottani sráccal, mert a második patch után sem tudja megjegyezni a billentyűkombinációkat... (nem a srác, hanem a Sacred 2 :shock: 8) :lol: ). Mindegy, ez más dolog, a lényeg, hogy szerintem novemberre meg is fog jelenni, ha azt írták. A Sacred 2-re október 3.-át írtak megjelenésre, és 2.-án (!!!) már megjelent. Pedig azért ott is kellett fordítani jó pár dolgot.

Az más tészta, hogy a fordításban vannak borzasztó dolgok, de akkor is inkább ezzel játszom, mint egy lepedőnyi angol szövegeket tartalmazó eredetivel :)

A mágussal meg azért könnyű sarit őlni a KB-ban, mert rányomunk az elején egy páncél csökkentő igét, oszt annyi. :)


No, akkor pár szó a komplett játékról (igaz, még csak kb. 4-5 órát toltam):

Már az első pályán is van néhány változás, a demó(k)hoz képest. Néhány szörnycsoport undorítóan nagy lett, például a lovagi sátor előtt állók :cry: (vagy 30 lovas, 2×30 knight, és 2×35 varázsló. Brrrr....), és az erdőben is kószál egy méretesebb pók-köpdöső virág sereg (kb. 250 pók és 200 virág). Úgyhogy ezek még egyenlőre élnek. :lol: Érdemes jóval többet menteni, mint a demóban, mert nem tudhatod (na jó, egy 3-as szintű felderítéssel már igen :) ), hogy mi les rád. :)

A rage képességet sajna nem kapja meg az ember az első, csicska misszió után, még a két szomszédos vidékre is el kell menni, hogy a király öccsével, és kedvenc mágusával kommunikáljon az ember. Ez utóbbitól lehet elhozni a rage-dobozt, amit a királynak visszavive megjelenk mind a 4 rage-szörny. Egyetlen hátrány, hogy mindegyik rage képesség értéke nulla, így nem lehet még használni. Mind a négy rage szörnnyel lehet dumcsizni, lepedőnyi szöveget tólnak az ember képébe (no, ezért vágyom a magyarított verzióra :oops: :oops: :oops: ), de arra még nem jöttem rá, hogy miként lehet magára a képességre szert tenni. A király következő küldetésében el lehet repülni a léghajóval egy akkora teknőshöz, hogy kilóg a képernyőről (2000 HP) :lol: Na, őt is életben hagytam egyenlőre... :lol:

A tengeren kifizetődő a hajókázás, az elérhető szomszédos területeken számtalan kincset, tápot fel lehet markolni, amit nem őriznek.

A szomszédos 3 terület nagyjából hasonló erősségű, és hasonló lényekkel bír, mint a kezdő, persze a megfelelő szintemeléssel (azaz, mire eddig eljutsz, addigra pont megfelelő ellenfelek), de azért itt is mászkálnak olyanok, akiket jobb messze elkerülni (pl. egy 11. szintű ellenséges hős - rosszabb mint a meduzás tornament csata :) ). Jah, és egyszer benéztem egy quest kapcsán egy lezárt barlangba, ahol olyan vicces kis beholder sereg ugrott rám, hogy... csaptam is a load gombra... :lol:

A föld alatt általában még durvábbak az ellenfelek. Egy kígyókkal teli barlangba belépve, nagy délcegen, kígyóölői hírnevemben bízva véres fejjel nyomtam a load gombot (jó 200 kelgyó), és hasonló képpen jártam Rezó a vörös mágus tornyában is (undok mágusok, inquisitorok...). Úgyhogy ellenfélből nem lesz hiány, azt már látom.

Sok értelmeset nem sikerült a fentiekben leírnom, amiért bocsi. Egyenlőre még a gyermeteg lelkesedés beszél csak belőlem. :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 07 kedd, 21:21 

Csatlakozott: 2004 nov. 08 hétf., 12:20
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Bp
Én már kicsit többet toltam a teljeset 4-5 óránál. A Rage szellemeket elég könnyű aktiválni.Akit nem érdekli spoiler, az ugorjon a következő bekezdésre... A tüzeshez a királyi kastély előtt lévő törppel kell utazni (annak előbb a kedvébe kell járni :). Ott egy kis teknőst leütni és meg lesz. A slájmos rage-hez sokkal egyszerübb hozzájutni. Kell neki adni ebédre 100 mérges pókot (vagy kígyót).

A seregek tényleg nagyon megnőttek. Elég sok menekülésre van szükség. A demóban megszokott kis seregek rutinszerű megtámadásával én is pórul jártam. De legalább van miért visszajönni magasabb szintű karakterekkel is. Én már 10. szinten vagyok, de még így is sokat sunnyogok a csapatok elől.
Néha a várakban is érhet kellemes meglepetés. tegnap egy ork várában esett a nyakamba (kis diskurzus után) egy méretes sereg. -load...
A küldetések elég változatosak. Szinte abba sem lehet hagyni a játékot, mert úgy vannak egymásba szőve, hogy nem lehet azt mondani, hogy na most a végére értem, kell keresni újat.

Szerintem ezt a játékot nagyon eltalálták. Már nagyon várom a magyar verzió megjelenését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 7:22 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv, emberek!

Valamit nem értek. Ti megvettétek az ánglius változatot tsak azért, hogy annál nehezebben várhassátok ki, míg megvehetitek a magyerit? Ezt nevezem lelkesedésnek... Az eszembe sem jut, hogy a magasztos elveket sutba dobva holmi töréssel tolnátok... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 7:33 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hali!

Biztos lehetsz benne, h megvették!! :wink: :lol:

Nekem ebben a pillanatban 600Kval jön a cucc... :lol: :lol:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 8:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
De! (és ez most komoly)

Abban is biztos lehetsz, 100%, hogy amint kiadják hazánkban, azonnal meg fogom venni egy kicsit jobban eredetibb formában. Mert a gyűjteményemből (Heroes1-5, Spellforce1-2, Disciples2, stb.) nem hiányozhat ez sem!


Felho!

Még egy kis spoilert nem eresztenél meg?
A kis teknős 2000 HP-val bír...
És a másik kettő (fagyasztó, meg a reaper) rage-szellem?
Pls!

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 10:48 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv!

Nem bírtam kihagyni...:)
Én is tervezem bészerezni a hivatalos változatot, csak még egyelőre fogalmam sincs, melyiket szeressem. Mind az inglés, mind a magyar bír előnyökkel. Kérdéss: Adott típusú lényből a teljes játékban is csak limitált számú áll rendelkezésre? Esetleg limitált ugyan a számuk egy-egy helyen, de másik toborzóhelyen, másik tartományban is előfordulnak?

Off: Tényleg, a Disciples 3-mal mi van? Nagyon elhallgattak vele kapcsolatban. Nyúlik a megjelenés, mint a rétestészta...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 13:09 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Igen! Úgyhogy vigyázni kell rájuk!

Mivel a lényeket random rakja a gép a toborzóhelyekre, és csak X számú áll rendelkezésre, ha elhalnak mind, már nem tudsz felvenni többet. Több helyen is lehet ugyan az a lény, pl. egyik helyen 400 medve, másikon 1900. :)

Azt még nem tudom, hogy egy idő után visszatöltődnek-e, úgy emlékszem az eredeti gémben egy hét elteltével megint újra szaporodtak...

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 08 szer., 13:44 

Csatlakozott: 2004 nov. 08 hétf., 12:20
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Bp
Bizonyos lények bizonyos helyeken végtelen mennyiségüvé válnak (szám helyett Horde lesz). Persze csak akkor, ha bizonyos küldetéseket teljesítesz :)
A királyi várban nálam a katonák és az íjászok vannak így. A békás királynál meg adott 600+ papot. Meg volt még valami 1-2 helyen, de arra már nem emlékszem.

A többi 2 rage szellemben nem tudok segíteni, ott még nem tartok. De majd belehúzok :). Sajnos az első kettőt elég későn szereztem meg. Belegondolva most már milyen táposak lehetnének...

Az eredetiből a magyart én is szándékozom megvenni. De hát addig nem lehet várni míg itt utolérik a fejlett nyugatot és nagynehezen kiadják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 463 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség