Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 25 szomb., 18:21 

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 15:28
Hozzászólások: 21
Dougal a HeroesV-ben a Nekromanta kampány második küldetésében esik szó Sandróról. Amikor elfoglalod Lorekeepet akkor Markal mondja hogy újra a nekromanták kezébe került a város és ha ezt a mestere Sandro látná ,de ő sajnos már örök nyugalomra tért. Szóval a drága kis Sandród halott. Ja amúgy nekem a Szkubuszok és Szkubusz úrnők tetszenek már mint az ahogy hivogatják az ellenfelet a két kezükkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 25 szomb., 18:23 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Én azt gondolom erről, hamár így belemerül a téma ebbe, hogy nincs kitérés a H5 történeti szálában errefelé, vagy esetleg a H5 ToE-ben lesz néhány szó esetleg a korábbi történésekről, de ez nem biztos. A többi meg szerintem méginkább mellékszálon fut, legalább is a korábbi részek történetei alapján és ezért nincs szó róluk a későbbiekben, tehát az általad felsorolt dolgok, lehet, hogy ezért nem kerültek bele a történetbe.

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 25 szomb., 18:51 
Avatar

Csatlakozott: 2007 aug. 24 pén., 20:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szeged
Nos..

A feelingről, vagyis a részek hangulatáról pár gondolatom:

A Heroes 3-nak fantasztikus hangulata van. Arra gondolok mikor belépek egy félig felépített Rampart-ba.. Egyszerűen gyönyörű a rajzolás. Ilyesmi hangulat ragad el például A Gyűrű Szövetsége film nézése közben A Gyűrűk Urából. Vagy például egy Fortress. Annyira hangulatosra van kialakitva, hogy szinte nyirkosnak érzem a levegőt! :-)
Számomra ez jelenti a "hangulatot", nem pedig az, hogy most milyen egységek vannak a következő részekben. Nekem azzal nincs is komolyabb bajom. A Heroes 4-et nem találtam hangulatosnak. Valahogy gagyin lett megrajzolva. NEm is játszottam vele.
A Heroes 5-tel pedig az a baj szerintem, hogy teljesen rajzfilmszerűek az egységek. Engem legalábbis a H3 inkább emlékeztet egy Tolkien féle High Fantasy meséhez, a H5 pedig egy cartoon network fajzfilmhez. Nekem sajnos az utóbbi nem igazán tetszik, pont ezért kedvelem a hármas részt inkább.

_________________
Trust is the Color of Death


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 28 kedd, 8:38 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Az oldal nem teljes!

H4, H2 és H3: Hol vannak a hősök arcképei, nevei és életrajzai? Hol vannak az épületek?

H1: Miért nincsen H1 szekció?


Ha nem tudjátok megcsinálni, akkor az épületek efektjeit és a hősök életrajzait én szívesen lefordítom magyarra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 28 kedd, 10:31 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Hali!

A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)
A H3-ban az A'Zyel által is említett várak gyönyörű kidolgozottsága, a rendszer "komplettsége" és szintén a zene az ami a fílinget "hozza"! Ez a játék igazán el lett találva, talán ezért is ez a rész a kedvencem! :) Meg a H2... :D
A H4 nem tetszik így a fílingjéről sincs mit mondanom... A H5 elég szépnek tűnt, de keveset játszottam vele és épp ezért - vagy épp e miatt - nekem nem jött le a heroes feeling.

OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P

Üdv: Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 01 szomb., 20:38 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Laca írta:
A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)


Nem igaz! Én rocker vagyok, így Heroes-ezés közben mindig kikapcsolom a zenét!

Laca írta:
OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P


A 4 a ekdvenc részem, a 2 nagyon jó, a 3at és az 5t unalmasnak tanlálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 01 szomb., 22:41 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Dougal írta:
Laca írta:
A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)


Nem igaz! Én rocker vagyok, így Heroes-ezés közben mindig kikapcsolom a zenét!

Laca írta:
OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P


A 4 a ekdvenc részem, a 2 nagyon jó, a 3at és az 5t unalmasnak tanlálom.


Olyan ember találja unalmasnak a H3-mat aki kisem bírja ejteni a nevét...

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 02 vas., 20:12 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
fifi írta:
Dougal írta:
Laca írta:
A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)


Nem igaz! Én rocker vagyok, így Heroes-ezés közben mindig kikapcsolom a zenét!

Laca írta:
OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P


A 4 a ekdvenc részem, a 2 nagyon jó, a 3at és az 5t unalmasnak tanlálom.


Olyan ember találja unalmasnak a H3-mat aki kisem bírja ejteni a nevét...


Heroes of Might and Magic 2 & 4 rulez!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 03 hétf., 13:56 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Dougal írta:
Laca írta:
A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)


Nem igaz! Én rocker vagyok, így Heroes-ezés közben mindig kikapcsolom a zenét!

Laca írta:
OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P


A 4 a ekdvenc részem, a 2 nagyon jó, a 3at és az 5t unalmasnak tanlálom.


Dougal, aki nemtudja, mi az istent akar heroestől! ( mondhatnám köpönyegforgatónak is! :D )

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jou 2007 szept. 03 hétf., 18:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 03 hétf., 14:54 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Jou írta:
Dougal írta:
Laca írta:
A H2-ben a legjobb fíling egyértelműen a ZENE! Természetesen a játékélmény sem elhanyagolható! :)


Nem igaz! Én rocker vagyok, így Heroes-ezés közben mindig kikapcsolom a zenét!

Laca írta:
OFF: Dougal, nemrégiben még a H5-t istenítetted! Szabad megkérdeznem eme pálfordulás okait? :) Most akkor melyik a kedvenc heroes-részed? :P


A 4 a ekdvenc részem, a 2 nagyon jó, a 3at és az 5t unalmasnak tanlálom.


Dougal, aki nemtudja, mi az istent akra a heroestől! ( mondhatnám köpönyegforgatónak is! :D )


...-_-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 dec. 28 pén., 23:15 
Avatar

Csatlakozott: 2007 dec. 25 kedd, 1:05
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Martfű
Dougal írta:
A H5-ben nicns semmi Heroes fíling. A régi hősöket (pl. Sandro és Crag Hack) és a régi lényeket (hafling, centaur, dwarf, harpy, troglodyte, rogue, nomad, medusa, pikeman, roc, cyclops, behemoth) kitörölték. Utálolom a H5-t.


Hali!
Bevallom elég későn érintett meg a Heroes feeling, amit Ti már biztosan régóta ismertek, mivel a Heroes V.-tel és annak első kiegjével vettem csak fel a fonalat. Ezért most kövezzetek meg, de mentségemre legyen,
hogy alapvetően kaland és FPS rajongó vagyok. Ha egy olyan fickót, aki soha nem szerette az RTS-t, (mi ez? Heroes ? ki rakta a gépemre? ) el-
lenben mégis van egy, amelyiktől máig nem tudott elszakadni -nem tud mert Ashan világa magába szippantotta - arra a játékra szerintem nem mondható, hogy nincs benne feeling. Sajna összehasonlítani még nem tudok korábbi részekkel -van mit bepótoljak - de ha az előző részeknek is ilyen jó sztorija és játékmenete lesz, tuti örök kedvencek lesznek.
:)

_________________
Meguntam keresni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 jan. 02 szer., 19:18 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 11 csüt., 13:15
Hozzászólások: 190
sztem a H5-nek is fantasztikus a hangulata, persze sok túlbonyolított dolog van benne, amit nehéz megjegyezni, multiban meg szvsz fasság lenne folyton a kézikönyvben utánanézni, mivel telik az idő...
ehhez képest a H4 meg a H3 1xű, mint a faék. A H3-ban az adta a jó hangulatot, hogy a kifejezetten 1ügyű sztori és a tiszta, kiforrott skillrendszer jól játszhatóvá tették, a H4 meg szvsz nagyon jó stratégiai RPG lett. Ebben lehetett a legjobban szopatni az ellent egy-egy jó ötlettel, trükkel. A H5-ben inkább az a szórakoztató, hogy egy-egy előnyös ability-t jól ki kell tudni használni - friss élmény nekem pl. a múmiák confusion meg raise dead spellje. Halálra lehet szívatni vele jó nagy seregeket is. A H4-ben a water elemental volt ilyen, de most a H5-ben csak 2 ice boltot tudnak elsütni, utána vánszoroghatnak át a csatamezőn :) Sztem minden részben volt ill. van vmi jó...

_________________
... astrologers proclaim month of october
all octobers are DOUBLED!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 jan. 02 szer., 19:58 

Csatlakozott: 2007 dec. 15 szomb., 21:43
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem a H4-ből a víz elementál tetszik!!! :D :D :D
Legalábbis jobban tetszik mint a föld :? :? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 máj. 08 csüt., 22:05 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 22:56
Hozzászólások: 379
Tartózkodási hely: Budaörs
Jobb téma híján itt szeretném leírni azt, hogy amikor ma átlapoztam a májusi Galaktikát, a 28. oldalon ismerős illusztráció ötlött a szemembe: a Heroes V. egyik (amatőr) rajza, amit itt is láttam a Honlapon! Utána az 56. oldalon lévő "törpuram-képet" is idetartozónak véltem...
Sajnos semmi kommentár nincs hozzájuk, de gondolom, sokan mások is felismerték a kedvenc játék képeit! :wink:

Sziasztok:

_________________
Krityó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Visszatérés (?)
HozzászólásElküldve: 2008 okt. 01 szer., 18:36 
Avatar
 
 

Csatlakozott: 2003 aug. 26 kedd, 22:22
Hozzászólások: 323
Tartózkodási hely: Budapest
Na üdv,

Hirtelen nem tudtam, hogy melyik topikhoz nyúljak és végül ezt fogtam meg.
Mi az, ha nem Heroes függőség, hogy lassan több mint 2 év inaktivitás alatt vissza-visszatérek ide? (örülök, hogy nem töröltetek :D)
Mindenesetre a napokban felmerült bennem a gondolat, hogy visszanyúlok a jó öreg Heroes-hoz és jáccogatok vele picit. A Kelet törzseihez sajnos a vasam még mindig kevés, de a megelőzőek pöpecül futnak. No nem ígérem, hogy multira lesz időm, de ha esetleg van akkor szívesen állok (a vereség) elébe.
Ki tudja? Még lehet, hogy a végén újabb H3 pályákat is készítek? (H4-H5 nekem túl bonya :O)

Na üdv, minden jót, hallgassatok Metallicát! :mrgreen:

Cooper :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 20 szer., 18:54 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 26 szomb., 20:18
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Ha végiggondolom, hogy hogyan jellemezzem a Heroes-feelinget, azt kell mondjam, minden részben kicsit más.
Annak idején a H1-gyel nem sokat játszottam, mert épp abban az időben érkezett a H2, ez pedig teljesen beszívott magába. Kutatva az emlékezetemben, hosszú, éjszakákba nyúló harcok jutnak eszembe. Nem tudnék semmi konkrétat kiemelni, ami a "feeling". Maga a H2 a feeling, a grafika és a zene, a hangulat és persze az egységek animáltsága. Ahogy a hidra is fél minden szemével, ha a megfelelő varázslat sújtja... Hihetetlen játék.
Aztán megjelent a H3, totális zárlat. Teljesen elmerültem benne, elsőként és alapból (s ezt máig is tartom), a zene ragadott meg, illetve a kézzel rajzolt grafika. Részletes, elragadó, szépen animált. Az imp-eket jókat röhögtünk a haverokkal, ahogy szaladnak, a troglodytákba beleszerettünk. :)
A H4-gyel jóval a megjelenése után találkoztam. Az élmény friss, mert manapság újra elővettem és (ismét) elbűvölt. Sokaknak nem tetszett ez a rész, nagyon ellentmondó érzéseket váltott ki a legtöbbekből a látvány. Nekem kezdettől tetszett és a régi játékrendszerhez képest nyújtott módosításait (pl. az egységek külön mozgathatók) is lelkesen üdvözöltem. Elképesztőn részletesek az egységek, szépen animáltak, szépek, már-már túl szépek is, de a jó értelemben. Még a zombi is.
A H5 pedig az újabb mániám. Van Heroes-feelingje - ezt le kell szögeznem. Méghozzá a játékrendszerben rejlik. Noha elsőre az volt a benyomásom: "ez Heroes? Na jó, hol is van a H3 lemezem?". De ahogy kezdtem kiismerni magam és ahogy "beteges" vonzódásom a szépen kimunkált skill-ikonok iránt kielégítést nyert, megszerettem. Orson és Vladimir rögvest belopták magukat a szívembe. :)

Összességében, nekem a Heroes-feeling egy minden értelemben kikapcsoló élmény, egy intelligens szórakozás, ahol egy sajátos fantasy-világ része lehetek: közben gondolkodom, dolgozik az agy és a fantázia is. Beszédes, hogy az első rész óta követem a sorozatot, minden részben találtam valami jót és szerethetőt. Újabban hot-seat módban játszunk, nagy élmény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 09 szomb., 23:29 
Avatar

Csatlakozott: 2011 júl. 04 hétf., 16:11
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: tát
Szerintem a H5 a legkirályabb, és nekem éppen azért jön be nagyon mert rajzfilmesre csináltáka grafikáját. Kicsit WoW filing csak a grafja:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 10 vas., 0:48 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Ez a heroes feeling, igazából... Ember függő. Nekem sikerült (szerintem) mindegyikben megtalálni a feelinget, legyen szó H3-ról vagy H5-ről 8)

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség