Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: A heroes-feeling
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:08 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 11 csüt., 13:15
Hozzászólások: 190
A lények "fíligjével" kezdeném:

Nekem a H2-ben nagyon ott volt a fekete sárkány, ahogy füst jött ki az orrlikain, meg az a vészjósló morajlás, amikor megütik, és hátrahőköl :)

a H3-ban természetesen az ördög/arkördög volt a tuti, ahogy hívogatja az ellent a mutatóujjával :)

a H4-ben a csontváz a besz...rás, ahogy leesik a kardot tartó csontkarja (azaz felkarcsont :) ), ballal utánanyúl, és visszateszi :)
ehhez képest a hátvakarós ogre már smafu...

a H5-ben már jóval elevenebb a csata, főleg mert zoomolható, forgatható a rálátás. a minotaurusz halála a kedvencem. ahogy eldobja a két bárdot...

több ilyen félig tréfás, félig bravúros "skill" kellene a lényeknek!

_________________
... astrologers proclaim month of october
all octobers are DOUBLED!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:23 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
A H5-ben nicns semmi Heroes fíling. A régi hősöket (pl. Sandro és Crag Hack) és a régi lényeket (hafling, centaur, dwarf, harpy, troglodyte, rogue, nomad, medusa, pikeman, roc, cyclops, behemoth) kitörölték. Utálolom a H5-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:25 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Nekem a H5-ben van több kedvenc lényanimációm. Az egyik a pap illetve az inkvizítor támadása, ahogy felemeli a kezében lévő keresztet, miközben vmiféle kék burok jelenik meg körülötte. 8) A másik meg az árnyboszorkák és fejlesztett változataik ostrocsapása (nonem a képesség, hanem ahogyan csinálják :D :D :D ), szerintem iszonyat sz**i! :D Van még két unit, ami nagyon bejön. Az egyik a succubus és fejlett változata, ugyanazért, mint az árnyboszorkák. :P A másik meg a dzsinn, ahogy felemelkedik, mozog és villámygyorsan lecsap a kardjával a támadáskor. Na ezek azok, amik megadják számomra a feeling-et, legalábbis a H5-ben. :D

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:29 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Utrkij Yuzsulaw írta:
Nekem a H5-ben van több kedvenc lényanimációm. Az egyik a pap illetve az inkvizítor támadása, ahogy felemeli a kezében lévő keresztet, miközben vmiféle kék burok jelenik meg körülötte. 8) A másik meg az árnyboszorkák és fejlesztett változataik ostrocsapása (nonem a képesség, hanem ahogyan csinálják :D :D :D ), szerintem iszonyat sz**i! :D Van még két unit, ami nagyon bejön. Az egyik a succubus és fejlett változata, ugyanazért, mint az árnyboszorkák. :P A másik meg a dzsinn, ahogy felemelkedik, mozog és villámygyorsan lecsap a kardjával a támadáskor. Na ezek azok, amik megadják számomra a feeling-et, legalábbis a H5-ben. :D


A H5-ben nincs Heroes feeling!

A régi hősöket (pl. Sandro és Crag Hack) és a régi lényeket (hafling, centaur, dwarf, harpy, troglodyte, rogue, nomad, medusa, pikeman, roc, cyclops, behemoth) kitörölték


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:31 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Dougal írta:
A H5-ben nicns semmi Heroes fíling. A régi hősöket (pl. Sandro és Crag Hack) és a régi lényeket (hafling, centaur, dwarf, harpy, troglodyte, rogue, nomad, medusa, pikeman, roc, cyclops, behemoth) kitörölték. Utálolom a H5-t.


Ez így ebben a formában sztem nem igaz. Valószínű azért gondolod így, mert tényleg az általad felsorolt lények nem szerepelnek (még) itt. De azt hozzátenném, ha minden részben mindig ugyanazok a lények meg hősök szerepelnének csak más körítéssel, grafikában, akkor válna tényleg unalmassá az egész Heroes saga. Minden résznek egyedülálló feeling-je van, nem lehet sztem összehasonlítani az előző részekével.

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 20:37 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Utrkij Yuzsulaw írta:
Dougal írta:
A H5-ben nicns semmi Heroes fíling. A régi hősöket (pl. Sandro és Crag Hack) és a régi lényeket (hafling, centaur, dwarf, harpy, troglodyte, rogue, nomad, medusa, pikeman, roc, cyclops, behemoth) kitörölték. Utálolom a H5-t.


Ez így ebben a formában sztem nem igaz. Valószínű azért gondolod így, mert tényleg az általad felsorolt lények nem szerepelnek (még) itt. De azt hozzátenném, ha minden részben mindig ugyanazok a lények meg hősök szerepelnének csak más körítéssel, grafikában, akkor válna tényleg unalmassá az egész Heroes saga. Minden résznek egyedülálló feeling-je van, nem lehet sztem összehasonlítani az előző részekével.


Na jó, semmi bajom az új lényekkel sé hősökkel, de Sandrot és Crag Hackot (na meg persze a régi lényeket) NEM kellett volna kitörölni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 21:32 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 15 pén., 19:40
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
OFF:
Dougal írta:
Utálolom a H5-t.

Dougal írta:
Na jó, semmi bajom az új lényekkel sé hősökkel


Újabb látványos logikai bukfenc... :wink: Egyébként Dougal: megsúgom, a Hammers of Fate című Heroes 5 kiegészítőben vannak törpök és tudtommal a Tribes of the Eastben lesznek/vannak kentaurok. :wink:

ON:
Szerintem mindegyik résznek megvan a saját hangulatvilága. A 3.-5. részek (az első kettőhöz még nem volt szerencsém) mind más hangulatot képviselnek, ugyanakkor mégis ott van bennük a 'hírózfíling'. Bár számomra a legjobban a III világa tetszett.

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 21:36 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
MGee írta:
OFF:
Dougal írta:
Utálolom a H5-t.

Dougal írta:
Na jó, semmi bajom az új lényekkel sé hősökkel


Újabb látványos logikai bukfenc... :wink: Egyébként Dougal: megsúgom, a Hammers of Fate című Heroes 5 kiegészítőben vannak törpök és tudtommal a Tribes of the Eastben lesznek/vannak kentaurok. :wink:

ON:
Szerintem mindegyik résznek megvan a saját hangulatvilága. A 3.-5. részek (az első kettőhöz még nem volt szerencsém) mind más hangulatot képviselnek, ugyanakkor mégis ott van bennük a 'hírózfíling'. Bár számomra a legjobban a III világa tetszett.


Az orkok legyenek zöld bőrüek!

Jöjjön visza Sandro és Crag Hack!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 23:15 
Avatar

Csatlakozott: 2007 ápr. 08 vas., 19:46
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: dunakeszi
A heroes 3-ban az imp ugrálása poénos szerintem.

Heroes 4:a legtöbb lény mozgása nevetséges lándszás ,csatlós ami jobb mint a 3-ban az imp.

heroes 5-tel nem játszottam.Nem is fogok. :D

_________________
by Mukilo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 21 kedd, 23:37 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
rafalgar írta:
heroes 5-tel nem is fogok. :D


Én sem :lol: Régen szerettem, de most megutáltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 0:07 
Avatar

Csatlakozott: 2007 máj. 07 hétf., 21:27
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Győr
Off: Dougal mondták már hogy olyan vagy mint egy hisztis r*b*. Ugyan azt a hülyeséget ismétled 1000x és ha valaki 180fokban eltérőt mond a véleményedről azt rögtön megcáfolod (néha leoltod) valami oltári hülyeséggel. A 4éves unokaöcsém csinál ilyeneket!

On: Heroes ,,fíling" hmm.. A h5-nél a zoom például nagyon ott van ,de a kamera akciói ,az effektek ,a lények animációja. Hát igen a látványra nincs panasz. Nem kevés ember keze munkája ez. Hatalmasat dobott volna még mondjuk az is ha az összes hőst lemodellezik (vagy külön modelt kaptak volna a női herok mint a 3-ban) ,de hát kitudja akkor mi lenne a követelmény. Ha hiányolt lényeknél tartunk akkor én a kígyó kisasszonyokat hiányolom (naga,medusa) ,de az új egységek eddig pótoltak mindent.

Valamiért nekem a H3 külön dimenzió hihetetlen sok (színű) stratégiára lehet építeni! Az egységek nagyon szépen vannak megrajzolva. A játékélmény tartalomban bő.

Persze ez csak cukor a tortán az igazi élmény az amikor testvéreimmel és unoka testvéremmel játszhatók egy jót. Azt a élményt nehezen tudná visszaadni a grafika.

U.i.: Ha Dougal megsértése illetve leoltása miatt büntetést érdemelnék akkor vállalom! :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 10:24 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Nem értem, hogy most milyen Fílingről beszéltek. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 10:42 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Dougal írta:
Na jó, semmi bajom az új lényekkel sé hősökkel, de Sandrot és Crag Hackot (na meg persze a régi lényeket) NEM kellett volna kitörölni!

Nem töröltek ki senkit, létre se hozták! :lol:
Dougal írta:
Az orkok legyenek zöld bőrüek!

Jöjjön visza Sandro és Crag Hack!

Ezt itt kár kérned. Írd meg a fejlesztőknek és akkor biztos visszahozzák!
Ha nagyon nyaggatod őket, pláne! :lol:
Dougal írta:
Nem értem, hogy most milyen Fílingről beszéltek. :shock:

Ahogy a témában is szerepel, a Heroes fílingről! :lol:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 11:36 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Freemy írta:
Dougal írta:
Na jó, semmi bajom az új lényekkel sé hősökkel, de Sandrot és Crag Hackot (na meg persze a régi lényeket) NEM kellett volna kitörölni!

Nem töröltek ki senkit, létre se hozták! :lol:
Dougal írta:
Az orkok legyenek zöld bőrüek!

Jöjjön visza Sandro és Crag Hack!

Ezt itt kár kérned. Írd meg a fejlesztőknek és akkor biztos visszahozzák!
Ha nagyon nyaggatod őket, pláne! :lol:
Dougal írta:
Nem értem, hogy most milyen Fílingről beszéltek. :shock:

Ahogy a témában is szerepel, a Heroes fílingről! :lol:


A fejlesztőknek hiába rok valamit, semmi sem fog történni. Ha kjön a kiegészítő, akkor csináljunk MOD-t ami az orkokat zöldre szinezi, Crag Hackot berakja mint Runemage-t (mert a Might and Magic 3-ban Crag Hack egy Törpe Barbár volt, amúgy is jobban illik a törpék várjába), Sandrot Nekromantaként na persze Lord Ironfistet lovagként és a Might and Magic 5-s Lord Alamart Warlockként. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 11:52 

Csatlakozott: 2004 ápr. 17 szomb., 21:14
Hozzászólások: 87
Szerintem a régi hösöket nem kitörölték hanem egyszerüen meghaltak már. Nikolaj (vagy hogy a fenében is hivják) 99% hogy Roland Ironfist fia, legalábis volt egy ilyen nevü fia az MM6-ban + azt se szabad elfelejteni hogy a HoMM3-ban is griff volt a lovagok jelképe.

Isabelnek van egy olyan mondata ha minden igaz hogy : Gyorsan mint Crag Hack.

A neves nekró hösel kapcsolatban meg mintha Godric mondta volna hogy ö sandro tanitványa volt és elég sok bajuk volt a mesterével is amig el nem pusztutlt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 12:19 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Garvey írta:
Szerintem a régi hösöket nem kitörölték hanem egyszerüen meghaltak már. Nikolaj (vagy hogy a fenében is hivják) 99% hogy Roland Ironfist fia, legalábis volt egy ilyen nevü fia az MM6-ban + azt se szabad elfelejteni hogy a HoMM3-ban is griff volt a lovagok jelképe.

Isabelnek van egy olyan mondata ha minden igaz hogy : Gyorsan mint Crag Hack.

A neves nekró hösel kapcsolatban meg mintha Godric mondta volna hogy ö sandro tanitványa volt és elég sok bajuk volt a mesterével is amig el nem pusztutlt


És mi van a régi lényekkel?

A Nagák, Medúzák, Félszerzetek, Hárpiák, Behemothok, Thunderbirdek és Ifirtek meg kihaltak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 12:54 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 11 csüt., 13:15
Hozzászólások: 190
Dougal, ez tényleg dedós... Elfogadjuk, hogy nincs benne szerinted semmi heroes-feeling, de másoknak meg van, és ezt neked kellene elfogadnod. Amikor a lichekkel jöttél, az kifejezetten szórakoztató volt :) de ez már unalmas. Légyszi térj vissza a lich témához meg hogy a vámpírok így meg úgy és hogy az embereknek 10 HP dukál :) az bőven elég téma, hogy kombináld, pl. a licheknek min. 2000 HP jár, mert 200 embernél is erősebbek, stb. :) Arról meg úgy általánosságban írnék a fejlesztől nevében, hogy nem tehetnek mindenkinek a kedvére. Én minden heroes-részből hiányoltam a vízi lények komolyabb szerepeltetését, még egy önálló várnak is volna értelme sztem. Ha ismered a WarCraftet, akkor tudod, még ott is elég redukált "várat" kaptak, ahol nem lehetett fejleszteni (pajzs, fegyver, stb.). A Disciples-ben meg van pár jó kis 1ség, oszt' kész. Ez arra is jó példa, hogy nem lehet minden fantasy-beli lényt szerepeltetni,pláne nem úgy, hogy minden komolyabb "franchise"-zal kompatibilis vagy konzisztens legyen. Én pl. a Conflux-ot inkonzisztensnek és összecsapottnak gondolom mind a mai napig, de egy Dagon-féle kultusznak örülnék a H5-ben, míg esetleg mások épp fordítva gondolnák. Sztem mindenben meg kell találni, ami tetszik az embernek, és nem csak a hibákat. A H5-ben pl. kegyetlen nagy munka van, ez átjön 1értelműen. Igényes kidolgozás, a bugokra viszont nagyobb odafigyeléssel kellene lenniük, pl. észrevettem, hogy ha 6-féle egység 7-felé van szedve, és csatlakozni akar egy 7. féle, akkor hiába rakom össze a 2-felé szedett egyformákat, nem tudom berakni a helyükre. Trükköztem úgy is, hogy összerakás után kipakolom őket a csatlakozni akaróhoz, utóbbiakat berakom a 2 üres hely közül valahová, és megpróbálom az utolsó üres helyre berakni előbbieket, de ez utóbbit már nem engedi. Mindenképp ott kell hagynom egy csapatot a csatlakozni akarók helyett, ha fel akarom őket venni, de persze vissza is tudom rakni őket, és akkor elvesztek, eltűnnek. Ez az 1.41-nél szokott előjönni, asszem a HoF-nál nem találkoztam ilyennel. Lehet, csak olyan lényeknél jön ez elő, akikre nem az van beállítva, hogy mindenképp beállnak, hanem csak akkor, ha szerencséd van velük. (megnéztem a csatlakozás feltételeit a manualban: növeli az esélyét, ha 1. azonos fajhoz tartozik a hős 2. van a seregében az adott egységből (ha pont olyan, tehát devil esetén nem csak arch deviled van, hanem devil is, az tovább növeli) 3. csupa vele azonos fajhoz tartozó egységed van adott hősnél 4. van diplomácia. Persze sokkalta erősebb csapatnak kell lennie a hősnél. Itt amúgy 1valamit nem is értek: minél erősebb vagy, annál jobb, vagy akkor átesel a ló túloldalára, és akkor már menekülni akar? Jártam már úgy, hogy 4 fenti pontból 2 vagy 3 teljesült, és kajakra erősebb voltam, mégsem akart csatlakozni, egy nála gyengébb viszont igen, sőt uolyan feltételeknél másik, erősebb csapat is beállt. Valszeg a mood-dal variáltak adott mapon a készítők...)

Viszont kicsit elsikkad mostmár a "random join" :) jelentősége, hogyha sokkalta erősebb sereghez csatlakoznak csak, és lényegében csak ha arra vannak beállítva, hogy csatlakozzanak, akkor teszik meg - a 60 sárkány mellé még 2 nem nagy kaland vagy 500 íjászhoz még 25...

(ja, a master hunter k..va jó kis egység, kellemesen csalódtam benne. párszor jól kiráncigált a slamasztikából. ha az ellenek van, érdemes leszedni asap.)

_________________
... astrologers proclaim month of october
all octobers are DOUBLED!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 23 csüt., 10:27 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
A Licheknek már nem akkora a jelentőségük mint amekkora volt a H3-ban és a H4-ben. :cry:

A Démonok ezentúl Igazi Démonok és nem a mi Szeretett Might and Magic 6 és 7 beli Kraeggaraink. :cry:

Mi történt a Medúzákkal? Kihaltak Axeoth pusztulásakor? És a félszerzetek és a hárpiák úgysztintén? :shock:

Az Ubisoft túl lusta volt normális történetet írni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 25 szomb., 18:03 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Szerintem nem lustaságról van itt szó, hanem hogy a Nival (és nem az ubi, ő ugyanis csak kiadta :wink: ) teljesen egyedi történetet alakított ki és csak apró dolgok utalnak az előző részekből ismert történetekre. De én azt mondom, hogyha a 3DO csinálta volna az 5. részt, akkor is hasonlóan alakult volna az egész, mert ellenkező esetben már kicsit uncsi lett volna, (de ez szvsz).

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 25 szomb., 18:17 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Utrkij Yuzsulaw írta:
Szerintem nem lustaságról van itt szó, hanem hogy a Nival (és nem az ubi, ő ugyanis csak kiadta :wink: ) teljesen egyedi történetet alakított ki és csak apró dolgok utalnak az előző részekből ismert történetekre. De én azt mondom, hogyha a 3DO csinálta volna az 5. részt, akkor is hasonlóan alakult volna az egész, mert ellenkező esetben már kicsit uncsi lett volna, (de ez szvsz).


Nade valahogy meg kéne csinálni hogy Ashan világának köze van a többihez, ugyanúgy mint a H4 elején.

Amúgy is mi történt Axeoth-al? Lands of Warn-al? Enrothal?

A régi szörnyek meg kihaltak? Crag Hack is meghalt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség