Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02 kedd, 9:38 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 24 szer., 11:05
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
PMIKE82 írta:
Akkor át kell néznem Zehir képességeit..aztán ha nincsenek meg neki az általad leírtak kénytelen vagyok az egész küldetés sorozatot újra indítani mert egymásra épülnek a hős képességeinek a szempontjából..reméljük azokkal már nekem is sikerül abszolválnom..
Esetleg tud valaki biztos beszerzési címet a Heroes V - Kelet Törzsei kiegészítő dvd-vel kapcsolatosan.. mert mindenhol elfogyott..

Üdv!


Nekem még megvan újonnan, és eladnám:

http://hardverapro.hu/apro/heroes_of_mi ... _1-50.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Katona szerencséje képesség
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 31 pén., 13:38 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Üdv,
ennyi idővel a játék megjelenés után van már 100%-os lista arról hogy a Katona szerencséje/Soldier's Luck képesség mely lények mely képességeire hat kizárólag?
Így biztos háttér nélkül még mindig kénytelen vagyok felesleges képességként kezelni, kizárólag Vándor/Ranger és Boszorkánymester/Warlock hősök kapják meg ahol hajtok a 4. 'felkiáltójeles' faji képességekre.
Haven/Menedék várral mg sose játszok, ahol pedig egy egységről biztos tudnám, hogy kiélvezné :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 02 vas., 18:25 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
A Haven-nél kettő is, regruta-verőember páros és a kardos csákónak is jó, mind kettő béníthat az ütésével. Akiknek viszont amolyan "must have", azok a törpék (medvelovas fejlesztéseinek, a harcos fejlesztéseinek) és az orkoknak (harcos fejlesztéseinek; bash a taglózónak és az uszítás vagy mi a másiknak) ill. a földnővérnek és kükinek is jó nagyon.

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Katona szerencséje képesség
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 02 vas., 18:28 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
bíborfény írta:
Üdv,
ennyi idővel a játék megjelenés után van már 100%-os lista arról hogy a Katona szerencséje/Soldier's Luck képesség mely lények mely képességeire hat kizárólag?
Így biztos háttér nélkül még mindig kénytelen vagyok felesleges képességként kezelni, kizárólag Vándor/Ranger és Boszorkánymester/Warlock hősök kapják meg ahol hajtok a 4. 'felkiáltójeles' faji képességekre.
Haven/Menedék várral mg sose játszok, ahol pedig egy egységről biztos tudnám, hogy kiélvezné :)


Hát, elméletileg az összes nem 100%-al bekövetkező speckó esélyét növeli, mint a kábító támadás, hátralökés, átkozás és a többi. Tán még a szellem anyagtalanságára is.

Pontos leírás pedig talán van a Manual-ban.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 02 vas., 18:30 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
A szellemmel kapcsolatban a topik eleje fele tisztázva lett, hogy arra nem hat, simán 50 % eséllyel elkerüli a sebzést, de kettő "mellé" hatás után 100%, hogy sérül a szellem is

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Katona szerencséje / Soldier's Luck
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 03 hétf., 16:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Köszönöm de mégis inkább akkor kigyűjtöm nektek veteránoknak mindet ami 'chance', aztán cáfoljátok erősítsétek meg őket kérlek :)

Magyar/Lengyel Gold Editionom van, nem vitték túlzásba a kézikönyvet :)

Tehát akkor Academy-nél egyik lény se használja ki, ott csak állandó vagy aktivált képességek vannak.
0/7

Dungeon:
szintén nincs rá lény, béna hogy pont itt muszáj kirakni ha kell a Rage of Elements
(-Árnymatriarcha/Árnyhölgy ostorcsapása esetleg, de nekem úgy tűnt az 100%)
1/7?

Heavennél:
-Regruta/Verőember Kábítása ami fejlesztést szerintem úgyse használ senki.
-Fegyvernök
-Fanatikus-nál a Purgálás se 100% ugye?
3/7 fejlesztéstől függően

Inferno:
-Rémparipa/Pokolcsődör Félelem-támadása?
(-Veremúr/Vermivadék ilyen-olyan Kardja 100%-os, ugye?)
1/7
felesleges is lenne kirakni, de sajna feltétele a kirajzó portálnak :(
Az egymásból nyíló képességek valahogy direkt úgy vannak kitalálva hogy olyan dologtól függjön egy értékes második vagy harmadik soros képesség amit normál esetben eszedben sem volna kirakni... Ne legyen már túl tápos a hős :P

Necropolis:
-Csontvázharcos -nál szintén ott a pajzsos ütés
-Vámpírherceg Mélyálom/Torpor?
(-Szellemsárkányok két féle átkozó támadásai megint csak 100%.ak azt hiszem)
2/7 fejlesztéstől függően

Erdőlakók:
-Mestervadász védő nyila?
-Unikornisok vakítása?
2/7 fejlesztéstől függően, de itt is ki kell úgyis rakni ha kell a Nature's Luck (és még jóhogy kell :P)

Törpök:
-Előcsatározó Bénító sebzése?
-Feketemedve Lovas/Fehérmedve-lovas, ezt már írta Utrkij Yuzsulaw
-Harci Tomboló-nál is ott a Pajzsütés bár nincs pajzsa :P
-Rúnapap/Rúnapátriárka/Rúnahordozó tűzjelére is?
4/7?
Akkor itt valóban meg is éri.
Kár hogy a törpöknél van a Warlord's luck, pedig az akadémiánál sokkal indokoltabb lenne a dupla varázslat sebzés. Így meg lehet gondolkodni, hogy a Warlord's luck-ot vagy a Dwarven luck éri meg jobban kirakni :)

Orkok:
-Goblin Vadász lerakott csapdájára?
-Goblin Ördögűző Mágiatagadása? Vagy mondjuk a Mágiatagadás káros hatásainak mérséklésére?
-Harcos fejlesztésére írta már Yuzsulaw, hogy jó
Utrkij Yuzsulaw írta:
a földnővérnek és kükinek is jó nagyon.

-Földnővér-nél az átkozó támadásra gondoltál? Az mindig működik, nem?
-küklopsznál mire hat?

2/7 vagy 4/7 lenne?
de Yuzsulaw azt is írta muszáj kirakni a Harcos fejlesztései miatt :P


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bíborfény 2013 jún. 14 pén., 17:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 09 vas., 14:53 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
A Földnővérnél az átkozó támadás valóban az, erre nem tudm miért írtam, hogy kell :P, a kükinél meg amikor támad, nem csak területre hat, hanem béníthat is és arra kell, valamint 3. örjöngési szinten rémiszthet is, úgyanúgy, mint a "rettegd üvöltésem" barbár képesség. A másik kükinél, a véreresszeműnél meg gyakrabban jön be a szerencse csökkentés esélye is közelharci támadáskor.

A goblin vadász lerakott csapdáját valóban kihagytam, mivel az hp alapján megy (a cél lénycsoportnak, ami belemegy, kisebb az össz hp-ja, mint a csapdát állító goblinok össz hp-ja, akkor bejöhet a képesség gyakrabban), ezt növeli a katona szerencséje kétszer nagyobb esélyre.

Igen az előcsatározó bénító sebzése is gyakrabban lép működésbe (felezi a mozgás távot és a kezdeményezést is két körre). Ennek ostromkor van jelentősége, mikor várat védünk, így nem hogy betörni nehéz a falat egy törp várban, sokszor elérni se lehet....ezért imbecil sokak szerint a Törp frakció...

És szintén igen, se a haven fanatikusa, se a dungeon boszorkája nem használja 100%-osan a képességét, úgyanúgy növeli a katona szerencséje mind a kettőt, kétszer nagyobb esélyre.

A fentiekből jön az, hogy ugyan a manual fájlban sok minden le van írva, de nem mindig úgy van, mint a játékban, játszani és FIGYELNI kell, akkor tudja az ember, hogy máskor mit érdemes fejleszteni, gyakorlat során! 8) :wink:

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Katona szerencséje / Soldier's Luck
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10 hétf., 15:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Köszönöm, akkor meg is van a 100%-os lista. Amikre nem írtál, azoknál a képességeknél akkor szintén úgy veszem, hogy hat rájuk :)

Az őrjöngési szintektől függő kepésségeket meg valóban nem néztem át, így kimaradt a küklopsznál a Félelem Aura és a Félelem támadás, de hogy még erre is gondolni kelljen ... :)

Tehát akkor orkék is nagyon jól hasznosítják a Katona szerencséjét, főleg Ha 3-as őrjöngési szinttel kezd minden lény a csata elején.


Olyan sokat még nem játszottunk apámmal, valóban kevés a játékbeli tapasztalat, mert szerencsére sok a város és a kipróbálható variáció. A játékon belüli leírások nem túl informatívak, a néhol elég vacak magyar fordítás miatt se, így még sok mindent meg kell figyelnünk és tanulnunk :P

(De talán már nem kell féltenem magam, múlt héten kipróbáltam a multit először idegen ellen GameRangeren keresztül: A 15 éves francia kölök már a harmadik héten megtámadott az erősebb csapatával (ő dungeon én academy) majd miután elvesztette a biztosra vett csatát ki is lépett azzal, hogy csalókkal nem játszik :) És neki vajon honnan volt ekkora túlereje egy drágább városból... )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10 hétf., 22:48 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Ja, akkor még annyit pontosítanék, még, hogy a verem urak mindig megölnek egy lényt minimum, valamint a szellem sarik is mindig 100%-osan átkoznak meg ilyenek, kivéve azok ellen, aki immunisak.

És igen, orkék és törpikék is jól kihasználják ezt a kis hatékony, sokszor csatafordító képességet, leginkább velük kell felvenni mindenképp a szerencse képességet is. :)

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Szerencse
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10 hétf., 23:33 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
És az orkok meg a törpök mellett az elfekkel és a sötételfekkel nem éri meg?

Vagy a Boszorkánymester szerencséje+Elemek dühe, és az Az elfek szerencséje+A természet szerencséje csak papíron néz ki jól, de nem éri meg multiban?

Elfeknél sajnos 4 képesség is kell hozzá ami helyett tudnék jobbat is, de Sötételfeknél már csak egy felesleges képességet kell kirakni érte


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 11 kedd, 3:53 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Szerintem kicsit rosszul közelíted meg. :wink:
Mindkét népnél választod, ha a faji csúcsképességet akarod elérni és azok ütősek is, ha ki tudod használni az erejüket. A katona szerencséje akkor csak amolyan plussz, ami nem felesleges egyáltalán :)

Akikkel valóban nincs értelme, azok a varázslók, nincs olyan egységük, ami kihasználná. Démonok? Igazából náluk sem kell, max. ha a gating-re gyúrsz még, hogy mennyiségileg hatékony legyen, nem felesleges akkor ott sem, a rémparipának persze jól jöhet :) A többi népnél meg stílus, taktika kérdése, orkoknak és törpöknek meg szinte "must have" :)

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 12 szer., 2:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Inkább apám aki nem becsüli a szerencsét, ritkán rakja be a hőseinek. Neki a bűbájosság az alap, ki nem hagyná.

Más is eszembe jutott így a végére: apámmal játszottam fél kettőig és csak most fogtam fel, hogy az Elementál-vízköpő elemi aurái GYENGÍTIK és nem erősítik a csapatom ellenállását én meg beraktam mindig középre... Igaz ez? Vagy erősít és rossz a fordítás? Vagy gyengít, de csak az ellenfél lényeit?
Megnéztem neten és az angol leírás alapján úgy értem, hogy az Aura of Fire Vulnerability. Aura of Ice Vulnerability. Aura of Lightning Vulnerability képességektől igenis több elemntális seebzés jön be .
Van már pár olyan dolog ezen kívül is ami a magyar fordítás bénasága miatt nem egyértelmű vagy megtévesztő....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 12 szer., 14:35 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
bíborfény írta:
Inkább apám aki nem becsüli a szerencsét, ritkán rakja be a hőseinek. Neki a bűbájosság az alap, ki nem hagyná.

Más is eszembe jutott így a végére: apámmal játszottam fél kettőig és csak most fogtam fel, hogy az Elementál-vízköpő elemi aurái GYENGÍTIK és nem erősítik a csapatom ellenállását én meg beraktam mindig középre... Igaz ez? Vagy erősít és rossz a fordítás? Vagy gyengít, de csak az ellenfél lényeit?
Megnéztem neten és az angol leírás alapján úgy értem, hogy az Aura of Fire Vulnerability. Aura of Ice Vulnerability. Aura of Lightning Vulnerability képességektől igenis több elemntális seebzés jön be .
Van már pár olyan dolog ezen kívül is ami a magyar fordítás bénasága miatt nem egyértelmű vagy megtévesztő....


Hát, én úgy vettem észre hogy a varázslatok többet sebeznek rá, mint az alapérték. Szóval kicsit értelmetlen szegényke. Bár, azt nem tudom hogy a 3.1-el ez javítva lett e, mert mindig obszidián gargót használok.

Viszont privát üzenetekre nézz rá :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 13 csüt., 1:19 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Többet is kell rájuk sebezniük a varázslatoknak az angol leírás szerint és mindenki másra is aki körülötte áll. Gondolom akkor a saját egységekre is. Nem tudom ezt ki építi bele a stratégiájába, én se fogom kifejleszteni ezentúl, eddig azt hittem az aurával a saját egységeim védi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 13 csüt., 12:46 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
bíborfény írta:
Többet is kell rájuk sebezniük a varázslatoknak az angol leírás szerint és mindenki másra is aki körülötte áll. Gondolom akkor a saját egységekre is. Nem tudom ezt ki építi bele a stratégiájába, én se fogom kifejleszteni ezentúl, eddig azt hittem az aurával a saját egységeim védi :)


Kazamatánál látom funkcionálisnak, területre ható varázslatokkal, warlock's luck, +50% sebzés és egyéb finomságok mellett :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 13 csüt., 14:38 

Csatlakozott: 2008 márc. 28 pén., 20:16
Hozzászólások: 59
Esetleg beküldöd az ellenség közé a gargókat és circle of winter? Akár egy mark of the wizard is belesegíthet. Nem próbáltam, de látom értelmét.

_________________
Adam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 14 pén., 14:57 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
értelme van, csak akkor valóban nem szabad bennhagyni a saját egységeink között őket, nekem többet ért volna a védő aura :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 16 vas., 2:18 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
adam771220 írta:
Esetleg beküldöd az ellenség közé a gargókat és circle of winter? Akár egy mark of the wizard is belesegíthet. Nem próbáltam, de látom értelmét.


EZ lenne az igazi funkciója, csak általában körülményes is... :)

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 26 szer., 12:33 
Avatar
ISTEN

Csatlakozott: 2005 aug. 08 hétf., 9:30
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: Pécs
Érdemes kipróbálni vándor hőssel a nyílzápor+nyíl bűbáj kombinációt. Látványos és hatásos! :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=npZy7UVXgVg

Bic


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: elementálok, magmasárkány, morál
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 22:01 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Üdv,
az nem bug, hogy a semleges elementáloknak, és a törpöknél a lávasárkány variációknak nem állandóan 0 a moráljuk? A morálmodósító varázslatok, képességek nem hatnak rájuk, pl a nekrók kísértetsikolyát sem lehet elsütni, ha csak elementálokkal áll szemben, de a varázstárgyak pozitív és negatív morálmódosításait megkapják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség