Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Heroes V tippek, trükkök
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 23 hétf., 13:14 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Üdv mindenkinek!

Remélem nem vagyok egyedül, aki azt mondja a Heroes V kapcsán, hogy élvezhető játék. Kiváncsi vagyok ki milyen taktikáka fedezett fel az egyes frakciókkal, én speciel a Haven várért rajongok, de a többi frakció is ütös tud lenni a maga módján.

Tippként annyit mondanék, hogy a Knight hősöknek mindig szerezzük be a leadership ismeretet és minél hamarabb vigyük fel expertre, mert akkor nekünk lesz a legmagasabb morálunk. Emellett a light magic-ben szerezzük be a guardian angel képességet, mert reménytelen helyzetben a javunkra fordíthatja a csata mérlegét.

Várom a további tippeket, jó csatákat mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 kedd, 9:44 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
A Nekromanták - expert- Defense, Sorcery, Dark és Destructive magic skill-el, nagyon erősek tudnak lenni.A lények sokat bírnak a magas Defense miatt, illetve a szintén magas Spellpower+elöbb említett 3 magical skill elősegíti az erőteljes, tömeges rontáshozást és a masszív direktsebzést.Ha még olyan artifactokat is begyűjtesz ami csökkenti az ellenfél morálját és/vagy a szerencséjét, nyert ügyed van. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 kedd, 11:03 

Csatlakozott: 2006 jan. 30 hétf., 9:47
Hozzászólások: 115
A magam részéről eddig az egyik legütősebb kombónak a Dungeon várat tartom a vérfúriákra szakosodott hőssel, Attack+Tactics képességgel felruházva. Esetleg egy Diplomacy is jól jön, a csatlakozott gyengébb lények feláldozásával a fúriák szaporodását serkenthetjük.
A két szintenként bónuszt kapó fúriák a plusz morállal és a tactics képességgel már középtávon gyilkosan erősek (nálam elég hamar oda jutottak, hogy mind az attack, mind a defense értékük magasabb volt a Dark Riderekénél!), elképesztően magas a kezdeményezésük - artifact-tal is serkenthető -, és a sebességük akkora, hogy középre helyezve két osztag fúriát az első körben jó eséllyel büntetlenül kiüthetjük az ellenfél veszélyes ranged attackerjeit. No retalation, gyakori és erős sebzés... Egyre kell vigyázni: ne veszítsünk belőlük, ha lehet, egyáltalán.
A játék elején mindig sorozok egy másik hőst is, tőle a vérlányokat átteszem a főhőshöz, és első célom az upgrade épület megépítése. Meghökkentő eredményeket lehet elérni így már az első héten (bányafoglalások), igen sokat számíthat ez az előny a végjátékban.

_________________
Father, forgive them.
They don't know what they're doing.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 kedd, 11:15 

Csatlakozott: 2006 jan. 30 hétf., 9:47
Hozzászólások: 115
Persze az is igaz, hogy gép ellen játszva a taktika sikere a gép durva csalásai miatt általában szerencse dolga. Többször előfordult, hogy a 18-as (!) kezdeményezésű fúriák előtt lépett pl. az ellenfél 600 csonti íjásza... Ilyen körülmények között nem lehet stratégiát építeni, a hulladék módon összetákolt játék hidegre teszi a legkörültekintőbb játékos esélyeit is.

Építettem stratégiát diplomacy-ra, eredmény: kizárólag olyan lények csatlakoztak, akikkel nem lehetett mit kezdeni. Még azt is megcsináltam, hogy nekróként választottam Leadership-et a diplomacy miatt, hiszen ők átalakíthatnak bárkit élőhalottá. Eredmény: nem csatlakozott egész játék alatt senki. :!: Úgyhogy a Leadership szerintem nagyon kétes hasznosságú dolog: itt ugye kétszer jövés nincs, a morál a kezdeményezésbe épül be, amit viszont a játék a szó szoros értelmében KÉNYE KEDVE SZERINT alakít. A diplomacy gyakorlatilag nem működik, az estates nem segít sokat, a recruitment logikátlan tudás egy főhősnél - mert town portal ugye nincs, csak 20-as szint felett, hogy hazaugorj 7-ik napon a váradba, amit amúgy is meggondolsz, mert vissza már nem térhetsz, tehát haszontalan az egész -, így igencsak érdemes megfontolni, elfoglaljunk-e egy szűkösen mért slotot ezzel a képességgel.
Akkor már egy Luck sokkal többet ér, ha engem kérdeztek. Bár ott is akkor van szerencséje az embernek, amikor marhára nincs szükség rá, jellemzően akkor jön be, ha 120 Lich-csel ütöm meg az ellenfél maradék 20 parasztját. Akkor viszont még véletlenül sem, ha mondjuk 50 vámpírral támadok 12 angyalt...:cry:

_________________
Father, forgive them.
They don't know what they're doing.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 24 kedd, 11:51 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Üdv mindenkinek!

Tegnap este a sylvan-nal játszva jöttem rá, hogy a nyílbűbájuk nem is olyan gyenge. Kiválasztva az ostrom ismeretet és azon belül a ballisztát, valamint a bűbáját+ pusztító mágia vagy sötét mágia (esetleg mind a kettőt) akkor az ellen gyengéb egységeit szépen le tudjuk darálni. Ehhez hozzá kell tenni hogy nagyban függ ez az egész a mágus céh varázslataitól.

Probáljátok ki, mert szerintem megéri! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 30 hétf., 9:23 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra, hogy a luck-on belül magic resistant-ra és a defense-en belül a protection-re tápolunk, akkor az ellen nem tud sokmindent kezdezni mágiával ellenünk. Főleg academy ellen hatékony. Bár ez szerintem inkább csak egy érdekesség mintsem használható taktika.

További jó csatákat mindekinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 30 hétf., 23:05 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
Utrkij Yuzsulaw írta:
Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra, hogy a luck-on belül magic resistant-ra és a defense-en belül a protection-re tápolunk, akkor az ellen nem tud sokmindent kezdezni mágiával ellenünk. Főleg academy ellen hatékony. Bár ez szerintem inkább csak egy érdekesség mintsem használható taktika.

További jó csatákat mindekinek!


Ez olyan szerintem mint a Spectre-nek az anyagtalanságára való hagyatkozás.Vagy bejön vagy nem. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 30 hétf., 23:35 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Zargul írta:
Utrkij Yuzsulaw írta:
Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra, hogy a luck-on belül magic resistant-ra és a defense-en belül a protection-re tápolunk, akkor az ellen nem tud sokmindent kezdezni mágiával ellenünk. Főleg academy ellen hatékony. Bár ez szerintem inkább csak egy érdekesség mintsem használható taktika.

További jó csatákat mindekinek!


Ez olyan szerintem mint a Spectre-nek az anyagtalanságára való hagyatkozás.Vagy bejön vagy nem. :)


Hasonló, de a Spectre-t mágiával simán le lehet nyomni, habár nekromantákkal használni magic resistet és protection-t... :roll: ?! Kemény lenne!

Apropó még1 kérdés:a Ghost vagy Spectre esetében vajon gyakran bejön ez az anyagtalanság, ha van soldier luck képesség?

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 31 kedd, 0:02 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
Elvileg igen, de ki tudja.Ezt még nem néztem meg, az ötlet jó. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 31 kedd, 9:51 

Csatlakozott: 2006 jan. 30 hétf., 9:47
Hozzászólások: 115
Utrkij Yuzsulaw írta:
Apropó még1 kérdés:a Ghost vagy Spectre esetében vajon gyakran bejön ez az anyagtalanság, ha van soldier luck képesség?


Szerintem nem, mivel a Soldier's Luck esetén garantáltan működésbe kéne lépnie a szörny spec. képességének - egyébként műxik a dolog, kipróbáltam -, és a spectre-nél ez azt jelentené, hogy kizárólag mágiával lehet őket megsemmisíteni. Ez azért mégiscsak túlzás lenne, nem? :)

_________________
Father, forgive them.
They don't know what they're doing.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 31 kedd, 10:11 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
Huhh, én úgy emlékeztem, hogy csak nagyobb eséllyel lép életbe a lény speciális képessége a Soldier's luck-nál. :oops:
Levin Malma:amúgy miért csak mágiával lehetne akkor elpusztítani őket?Az anyagtalanság mindenre vonatkozik nem?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 31 kedd, 10:18 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Levin Malma írta:
Utrkij Yuzsulaw írta:
Apropó még1 kérdés:a Ghost vagy Spectre esetében vajon gyakran bejön ez az anyagtalanság, ha van soldier luck képesség?


Szerintem nem, mivel a Soldier's Luck esetén garantáltan működésbe kéne lépnie a szörny spec. képességének - egyébként műxik a dolog, kipróbáltam -, és a spectre-nél ez azt jelentené, hogy kizárólag mágiával lehet őket megsemmisíteni. Ez azért mégiscsak túlzás lenne, nem? :)


Mondasz valamit, de a Luck-ot választanám ki legutolsó ismeretként a nekróknak, mert vannak fontosabb ismeretek is.

Mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy a Haven vár a training képeséggel bőven tudja pótolni a veszteségeit, persze ha sok pénze van? Ugyanis sokszor alkalmaztam ezt és az eredmény bámulatos volt! Kár, hogy griffeket és angyalokat nem lehet képezni (de paladdin-okat meg igen :D ).

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 31 kedd, 17:56 

Csatlakozott: 2006 okt. 31 kedd, 15:56
Hozzászólások: 3
Én a Sylvan várral dolgoztam ki egy jó taktikot, de csak akkor működik, ha az ellennek nincs területre ható támadása/varázslata, valamint szükség lesz a Tactic képességre is: bal alsó sarokba a huntereket, mellé a druidát, eléjük az entek, és mellé az unikornisok. így a driud és a hunter nyugodtan lövöldözhet, senki sem fog eléjük állni :-) a druidákból kiszedünk külön csoporta 1 darabot, de ha van még helyünk, akkor még egyet. A lényeg, hogy druidból a nagy csoport, és két 1 es. A két kis egyessel előszőr az entekre és az unikornisukra nyomjuk a páncél növelő varázst, majd a következő körben a nagy csoport druidra és a hunterekre. Kell még az offense és defense skill. Ha belefér, akkor esetleg még a Leadership is. Na, én 1.0 ás verzió alatt így szopattam meg Gilraelt ;-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 03 pén., 18:04 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Üdv mindenkinek!

Előző hsz-re: szerintem ott nem Gilrean (Gilrael helyett :wink: ) volt a legerősebb, sokkal keményebb volt Talanar. De aztán az is lehet, hogy nem jól emlékszem?

Sajátos tapasztalatott szereztem a várak építésénél: nagy pályákon legalább is érdemes gyorsan eljutni a capitol-ig, aztán a legerősebb monsztáig ill. azokat a monszta lelő helyeket felhúzni amil kellenek hozzá, utána meg a castle megépítése van a soron. Lehet, hogy nem a legjobb, de heroic szinten is könnyedén, egységvesztés nélkül győztem le a gépet, cirka 3 hónap alatt. :D Ebből adódóan multiban se lehet olyan rossz taktika.

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 06 hétf., 11:24 

Csatlakozott: 2006 jan. 30 hétf., 9:47
Hozzászólások: 115
Utrkij Yuzsulaw írta:

Mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy a Haven vár a training képeséggel bőven tudja pótolni a veszteségeit, persze ha sok pénze van? Ugyanis sokszor alkalmaztam ezt és az eredmény bámulatos volt! Kár, hogy griffeket és angyalokat nem lehet képezni (de paladdin-okat meg igen :D ).



Már az első benyomásom is az volt a Haven-ről, hogy az egyik legtáposabb vár ezzel a specialitással. Csak pénzkérdés a dolog, és a Haven legyőzhetetlen lesz... :wink: A "pénz" itt azt jelenti, hogy arányoktól függetlenül, ha a pályán sok pénzszerzési lehetőség van (bányák, sok szabad vár), akkor számszerűleg nem lehet lépést tartani a Haven erősebb lényeivel. Hiába van esetleg több pénzed, mint neki, több erős lényed nem tud lenni.

_________________
Father, forgive them.
They don't know what they're doing.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 06 hétf., 11:28 

Csatlakozott: 2006 jan. 30 hétf., 9:47
Hozzászólások: 115
Zargul írta:
Levin Malma:amúgy miért csak mágiával lehetne akkor elpusztítani őket?Az anyagtalanság mindenre vonatkozik nem?


Ha mindig életbe lépne az anyagtalanság a soldier's luck miatt, akkor a fizikai sebzések mindig nullák lennének. A mágikus csapások azonban jelenleg mindig betalálnak (tehát a nem fizikai sebzésre épülő destructive spellek), így egy ilyen soldier's luck-os szellemhadat kizárólag pusztító varázslatokkal lehetne megsemmisíteni. Ami esélytelenné tenné ellenük a nem ilyen irányultságú fajokat és hősöket, tehát unfair lenne, ezért nem is gondolom, hogy így működik a dolog.

_________________
Father, forgive them.
They don't know what they're doing.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 07 kedd, 12:11 

Csatlakozott: 2006 márc. 07 kedd, 11:10
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Bököny
Teszteljetek le egy ilyen kombinációt:

Varázsló hőssök közzül az amelyinek a specialitása a tűz. Alapból tűzlabda varival.
Kell neki:
-pusztító mágia, (azon belül a tűzmester, hogy páncélzúzó hatása (50%) legyen az armageddonnak és tűzlabdának),
-bűbáj, hogy gyorsabban kerüljön sorra,
-szerencse (azon belül a mágiavédelem 15%)
- defense (azon belül a mágiavédelem 15%)
- logisztika (azon belül a gólemek menetelése)
- sötét mágia (a gyengítéshez)

Ezeket általában adja a gép.
Ezen kívül minden lénynek kell csinállni mágiavédős artifaktot (50%) egyébbel amit gondolsz pl kezdeményezés

Ez a kari tudja a varázslók jelét amivel az ellen nem tud varit használni.

De a legütősebb az armageddon amit nyugodtan lehet sütögetni. 1000 sebzéseket lehet produkálni vele (jó powerral) MINDEN ellenséges lényen, minimális veszteség mellett. És akkor még ott a sereged is.
Ezt szerintem, (elméletileg) nem lehet überelni semmilyen sereggel.

A 25-30 szinttől kezd erős lenni a figura.
:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 07 kedd, 13:22 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Ez nem is rossz taktika én is kipróbálom..., de nekem is van egy hasonló elgondolásom.

Van egy hős (Galib) akinél a magic mirror célzottan az ellenfélre is kerülhet. Ennek szoktam Luck-ot és Defense-t (azokon belül is a magic resist-re megyek). A tárgyak terén úgyszintén a magic resist-es cuccot rakom az egységekre. Emellett jól jönnek bizonyos varázslatokra immunitást adó tárgyak és még a warlock se tud annyira érvényesülni a megerősített varázslataival... :D

Igazából csak 1szer próbáltam, és azt tapasztaltam, hogy a gép legalább is csak fizikai sebzéssel tud ártani, de az se sokkal veszelyesebb ránk.
Meg milyen király amikor az ellen ránk varázsol bármit és rajta látjuk viszont a varázslatainak hatását! :lol:

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 07 kedd, 19:33 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
Utrkij Yuzsulaw írta:
Meg milyen király amikor az ellen ránk varázsol bármit és rajta látjuk viszont a varázslatainak hatását! :lol:


És milyen ****** idegesítő ha a te lényeden látod az ellenfélre varázsolt spell hatását. :D Ha legyakom ezután őket akkor kéjes élvezettel nézem az utolsó varázsló csatlós elhullását. :twisted:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 17 pén., 17:13 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
Én az Archereket szeretem, tök jó a Scatter Shoot képessége, de a hősök közült Dougal-t szoktam felfogadni, megtanítom neki a legerősebb varázslatokat, és máris hősből szuper-hős lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség