Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: elementálok és morál
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 22:03 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Üdv,
az nem bug, hogy a semleges elementáloknak, és a törpöknél a lávasárkány variációknak nem állandóan 0 a moráljuk? A morálmodósító varázslatok, képességek nem hatnak rájuk, pl a nekrók kísértetsikolyát sem lehet elsütni, ha csak elementálokkal áll szemben, de a viselt varázstárgyak pozitív és negatív morálmódosításait megkapják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 22:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Nem lehet hogy csak kiírja, de az nem működik?

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: elementálok és morál
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 22:24 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Működik, a rossz morál legalábbis, rajtam a morálcsökkentő gyűrű és csuklya és ha megtámadok egy elementál raktárt kimaradnak a köreik. Furcsállom.
Az élőhalott lényeknél marad 0, ha csak hatás nélkül kiírná ott is a negatív volna kiírva szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 22:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Eddig erre sose figyeltem, hogy az elementáloknál ez hogy van, de akkor valószínűleg elementálként is hat rájuk az artifact-os +, - morál.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 23:02 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Szerintem nem biztos hogy szándékosan maradt így :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: elementálok, morál
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 15:17 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
A bánat varázslat is rámehet amúgy az elementálokra, ami bénaság, hisz pont a morálsemlegeség volna a lényegük. Csak a halálsikoly nem jó rájuk egyedül, amit el sem lehet sütni, ha csak elementállal harcolsz.
Még a vegyes csapat is rontja tán a moráljukat..? (nem tesztelt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Deirdre, Sikító szellem, Halálsikoly
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 15:31 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Mik a tapasztalatok? Deirdre halálsikoly specialitása jól működik?

Azt írja a Halálsikoly képesség hatása megnő ahogy szinteket lép, de nem tűnt úgy. Morálra nem.
Vagy az lehetséges, hogy a különféle képességek és varázstárgyak morálcsökkentő hatásai nem is adódnak össze? Mert akkor felesleges kicsit a csaj, hiszen a csúcsképességet bárkinek kirakhatom, és varázstárgyakkal is bárkit elláthatok. Barbárok ellen mentem vele, gondoltam majd jól kiszúrok velük.

Rajtam volt a morálcsökkentő halál árnyéka köpeny (-2) és a megtört akarat gyűrű (-2) , és a nekromantáknál a köpennyel szettet képező nekromanta amulett, ami két darabnál -2 morál, és 20% kezdeményezés az alap halálsikolyra.
Ki volt még rakva a nekró hősök 'csúcsképessége' ami szintén -6 morál.

Na, én számolgattam a köpeny és a gyűrűé ugye alapból rajta volt az ellen lényein , megvolt az alap sikolyból való -1, a szettből származó -2 és a 'csúcsképességből' származó -6, és ennyi, Deirdre 30-as szintű volt és morálcsökkentésre semmi pluszt nem kaptam.
A kezdeményezést nem tudtam kiszámolni, hogy kéne a százalékok alapján, a szerencse meg -5 lett. (Alapképesség -1, a szettbónusz -2. Arra úgy tűnik jó a specialitása? 30-as szinten -2)

És számításba vettem az alapból pozitív morált, megkérdeztem apámat mennyi volt neki a csata előtt.
Vagy rosszul emlékezett, és az egész poszt felesleges? :) ha csak -2 a morálra is az könnyen elkallódhat nála, ezért is kérdem, mik a tapasztalatok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:04 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
bíborfény írta:
Mik a tapasztalatok? Deirdre halálsikoly specialitása jól működik?

Azt írja a Halálsikoly képesség hatása megnő ahogy szinteket lép, de nem tűnt úgy. Morálra nem.
Vagy az lehetséges, hogy a különféle képességek és varázstárgyak morálcsökkentő hatásai nem is adódnak össze? Mert akkor felesleges kicsit a csaj, hiszen a csúcsképességet bárkinek kirakhatom, és varázstárgyakkal is bárkit elláthatok. Barbárok ellen mentem vele, gondoltam majd jól kiszúrok velük.

Rajtam volt a morálcsökkentő halál árnyéka köpeny (-2) és a megtört akarat gyűrű (-2) , és a nekromantáknál a köpennyel szettet képező nekromanta amulett, ami két darabnál -2 morál, és 20% kezdeményezés az alap halálsikolyra.
Ki volt még rakva a nekró hősök 'csúcsképessége' ami szintén -6 morál.

Na, én számolgattam a köpeny és a gyűrűé ugye alapból rajta volt az ellen lényein , megvolt az alap sikolyból való -1, a szettből származó -2 és a 'csúcsképességből' származó -6, és ennyi, Deirdre 30-as szintű volt és morálcsökkentésre semmi pluszt nem kaptam.
A kezdeményezést nem tudtam kiszámolni, hogy kéne a százalékok alapján, a szerencse meg -5 lett. (Alapképesség -1, a szettbónusz -2. Arra úgy tűnik jó a specialitása? 30-as szinten -2)

És számításba vettem az alapból pozitív morált, megkérdeztem apámat mennyi volt neki a csata előtt.
Vagy rosszul emlékezett, és az egész poszt felesleges? :) ha csak -2 a morálra is az könnyen elkallódhat nála, ezért is kérdem, mik a tapasztalatok :)


Üdv Bátor Harcos!

Deirdre Halálsikoly képessége tökéletesen működik. Egyik Heroes5 Támadás versenyt vele nyertem meg és a negatív luck, moral kombójáva, valamint a - luck, moral szettekkel. A vámpírjaim tették a dolgukat, miközben az ellen vagy nem lépett vagy nagyon kicsiket ütött... :P Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:09 

Csatlakozott: 2008 márc. 28 pén., 20:16
Hozzászólások: 59
bíborfény írta:
Mik a tapasztalatok? Deirdre halálsikoly specialitása jól működik?

Azt írja a Halálsikoly képesség hatása megnő ahogy szinteket lép, de nem tűnt úgy. Morálra nem.
Vagy az lehetséges, hogy a különféle képességek és varázstárgyak morálcsökkentő hatásai nem is adódnak össze? Mert akkor felesleges kicsit a csaj, hiszen a csúcsképességet bárkinek kirakhatom, és varázstárgyakkal is bárkit elláthatok. Barbárok ellen mentem vele, gondoltam majd jól kiszúrok velük.

Rajtam volt a morálcsökkentő halál árnyéka köpeny (-2) és a megtört akarat gyűrű (-2) , és a nekromantáknál a köpennyel szettet képező nekromanta amulett, ami két darabnál -2 morál, és 20% kezdeményezés az alap halálsikolyra.
Ki volt még rakva a nekró hősök 'csúcsképessége' ami szintén -6 morál.

Na, én számolgattam a köpeny és a gyűrűé ugye alapból rajta volt az ellen lényein , megvolt az alap sikolyból való -1, a szettből származó -2 és a 'csúcsképességből' származó -6, és ennyi, Deirdre 30-as szintű volt és morálcsökkentésre semmi pluszt nem kaptam.
A kezdeményezést nem tudtam kiszámolni, hogy kéne a százalékok alapján, a szerencse meg -5 lett. (Alapképesség -1, a szettbónusz -2. Arra úgy tűnik jó a specialitása? 30-as szinten -2)

És számításba vettem az alapból pozitív morált, megkérdeztem apámat mennyi volt neki a csata előtt.
Vagy rosszul emlékezett, és az egész poszt felesleges? :) ha csak -2 a morálra is az könnyen elkallódhat nála, ezért is kérdem, mik a tapasztalatok :)


Szerintem elérte a minimális morált anélkül is az ellenfél, azért nem volt hatása. Ki kell próbálni ugyanezt úgy, hogy nincs rajtad a sok artifact.

_________________
Adam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:10 

Csatlakozott: 2008 márc. 28 pén., 20:16
Hozzászólások: 59
504 gateway timeout jön hozzászólásnál... de mégis elküldi. Jó lenne egy törlés gomb :)

_________________
Adam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Deirdre, Sikító szellem, Halálsikoly
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:24 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Csak épp a szintlépésekkori extra morálcsökkentés nem adódik össze akkor a többi módosítóval? A szerencsére megkaptam a -2 -t, csak morálra nem kaptam többet, mint ami alapból járt.
LAN játékot betölteni nem lehet csak simán, különben már megnéztem volna apám csapatát is.
Vagy ez megint a magyar kiadás sajátossága, hogy nem az történik ami a tárgyak képességek leírásában van? Nem az első eset lenne...., lásd kristályjég pajzs :P

Mennyi amúgy a minimális morál? Erről eddig pl nem tudtam, hogy van ilyen :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:27 

Csatlakozott: 2008 márc. 28 pén., 20:16
Hozzászólások: 59
bíborfény írta:
Csak épp a szintlépésekkori extra morálcsökkentés nem adódik össze akkor a többi módosítóval? A szerencsére megkaptam a -2 -t, csak morálra nem kaptam többet, mint ami alapból járt.
LAN játékot betölteni nem lehet csak simán, különben már megnéztem volna apám csapatát is.
Vagy ez megint a magyar kiadás sajátossága, hogy nem az történik ami a tárgyak képességek leírásában van? Nem az első eset lenne...., lásd kristályjég pajzs :P

Mennyi amúgy a minimális morál? Erről eddig pl nem tudtam, hogy van ilyen :)

Arra gondoltam, hogy a morál és a szerencse is valami skálán mozog. Talán -5 és +5 között?
Ha eleve -5 egy lény morálja az artifactok miatt, akkor nem számít már a képesség (csupa morálcsökkentő tárgyat írtál, ezért gondolom, hogy már elérte). Ellenben a szerencse még nem érte el a minimális értéket, arra megkapta a büntetést.

http://www.heroesofmightandmagic.com/he ... uals.shtml
van itt egy manual... aszerint -5 és +5 között mozoghat a morál és a szerencse (313. oldal).

_________________
Adam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:40 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Vologya írta:
Üdv Bátor Harcos!

Deirdre Halálsikoly képessége tökéletesen működik. Egyik Heroes5 Támadás versenyt vele nyertem meg és a negatív luck, moral kombójáva, valamint a - luck, moral szettekkel. A vámpírjaim tették a dolgukat, miközben az ellen vagy nem lépett vagy nagyon kicsiket ütött... :P Baráti üdv!


Azért nem lehet neki venni morál és szerencse csökkentő artit, értömmá :D

Mehet az lejjebb és feljebb is, mint +,- 5 :wink: Viszont érdemes belegondolni, hogy skill-ek és artik mellett ott van a luck és morál adó dolgok mint a Vörös lobogó, a szerencse kút és egyebek. Szóval sok tényező miatt változhat a dolog, meg várban és egyebeknél lehet egyéb bónuszt kapni rájuk.

Azt mondjuk nem tudom, vértombolásra kaphatnak e morált/szerencsét a barbárok, de ha ezt ki is vesszük, ez-az beleszámításával simán kijöhet hogy nem annyi a vért eredmény, mint ahogyan azt előre kiszámoltad :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: morál, szerencse minimális érték
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:40 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
-5 kevés lenne, hisz eleve a csúcsképességé -6 ami az alappal már -7. és -10 alá is lemegy.

Vagy:

Még olyan értelmezési/fordítási bénázásra dologra gondoltam a magyar verziónál, hogy nem is extra morálcsökkentés amit annak ír, hanem az alap -1-es halálsikoly csökkentését módosítja: -2-re a szett, vagy -6-ra a csúcsképesség, és nem összeadódik vele. így máris nem -9 hanem csak -6 és így akkor lehet felesleges is a szettbónusz, nincs kihasználva mert csak a varázstárgyak alap módosítója, és a csúcsképesség -6-ja él csak Deirdre faji bónusza mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: morál, szerencse minimális érték
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 16:45 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
- UPD: Morale and Luck values are not bound in [-5;+5] anymore.
A 3.1-es, bár még mindig érdekelne most van e új minimális/maximális érték.

***

ShurTugal, neked lesz igazad, hisz az oké, hogy megkérdeztem apámat mennyi volt a támadásom előtt a morál és a szerencse, és az alapján számoltam, de valóban a tombolási szintek variálhatják csata közben is.
És a kocsmát sem vettem számításba, így lassan megvan a hiányzó -2 amit a szerencsére megkaptam a 30-as szintért (ha ugyan akkora mértékben változik a szintlépésekkor mindkettő, gondolom így van)

Szóval ki kéne próbálnom ezt a hőst, nem barbár csapat ellen is, hogy kiderüljön, majd legközelebb ;)

***

UPDATE:
A morál és szerencse értékeket nem módosítják az őrjöngési szintek, ha az ezen oldalon lévő táblázatot nézem az meg gondolom pontos :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 17:19 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Az hogy a halál sikoly képesség hatás növekszik, nem arra értendő, hogy több morált von le kettőnél Deidre-nél, hanem a tartóssága (azaz hány körig hat) növekszik csupán, tovább tart nála a hatás, mint a többi hősnél, tessék jól elolvasni a skill leírást és játszani, kitapasztalni! :wink:

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 17:25 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
"The effect of Banshee Howl ability increases as hero gains new levels."

Próbálom összehozni a magyar és az angol leírásokat, a magyarban a hatás szó valóban kizárólag csak a körök számára is utalhat, de az effect szerintem nem.

Indoklom:
ha csak a hosszra értné a hatást akkor meg a -2 szerencsét nem tudnám mivel magyarázni, ami extra csökkenés volt a sikoly elkárogása után. (a csúcsképesség nem nyúl a szerencséhez, csak a morálhoz)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 17:29 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Ez esetben az angol leírás érthető félre, sokáig én is tévesen ítéltem meg. Viszont a halál sikoly képesség eleve -1 morál és szerencse az ellenségnek elsütéskor, Deidre-nél meg -2 morál és szerencse, erre értettem, hogy figyelni kell, melyiknél, mi a bónusz, viszont ez az érték nem növekszik, így sem nála önmagában, viszont hogy hány körig tart az igen, tovább tart, mint más hősöknél, ugyanazon a szinten. :)

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Deirdre, Sikító szellem, Halálsikoly
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 17:47 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
"Didre-nék meg -2 morál és szerencse"

És Deirdre egyedül miért kapja meg azt az állandó -1 módosítót ami nincs is leírva sehova? Tényleg úgy kéne játszani a h5-öt mintha semmihez nem volna leírás? Ha semmi sem az aminek le van írva, vagy az működik a háttérben ami nincs leírva sehova...

Mert az alap sikoly -1 luck ,a szettbónuszból jövő -1 (vagy -2 még nem reagált arra senki hozzáadódik, vagy 1 helyett kettővel csökkent a halál ölelése) luck, és ha Deirdre sehol le nem írt -1 módosítóját nézem amit írtál, akkor az még mindig csak -3 (-4)luck és így is marad még egy megmagyarázhatatlan -2 (-1) luck.

A első kérdés az volt hogy morálnál nem láttam azt -2-t amit szerencsénél igen, de a kocsma már megmagyarázott egyet, a másikat még nem találom, viszont ha valóban nem nő a hatásfok csak a hossz akkor ott is van egy megmagyarázhatatlan -1 morál.

Értem, hogy a szinthez köthető specifikus csökkentés nem lehet kiugróan magas, a -2 luck is erre utal, játékegyensúly.. de akkor így mégiscsak felesleges hős lenne :) Ezért kár felfogadni.
Más nekro hősökkel sem volt még soha olyan hosszú csatám, hogy újra el kellett volna sütni.

Mindig próbálom megmagyarázni a szerintem elsőre feleslegesnek tartott hősök jelenlétét a játékban (mindig van egy pár... ezért kell sajnos mindig ugyan azokat felfogadni ami egyből rontja taktikai palettát) de csak a kör alapú hatásnövelés alapján Deirdre-t nem tudnám megmenteni a feleslegességtől :P
(mármint jelenleg nem tartom annak, az a -2 szerencse (és talán morál) és ismeretlen kezdeményezéscsökkentés 30-as szinten jó hőssé teszi elméletben) (Vagy ha Deirdre-nél tényleg csak a Utrkij által írt -1 morál és szerencse a max csökkentés a szintnövekedésekkel is akkor még mindig annyira megéri, mint mondjuk a vámpírhercegnő?)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bíborfény 2013 júl. 16 kedd, 18:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 16 kedd, 18:24 

Csatlakozott: 2008 márc. 28 pén., 20:16
Hozzászólások: 59
Attól még, hogy a csúcsképesség -6-ot ad, lenne értelme a -5-ös korlátnak.
Annyit jelentene, hogy ha alapból pozitív morállal indul is egy lény, akkor is -5 lesz neki.

_________________
Adam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 452 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség