Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 16 hétf., 21:54 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Theodorus egy apró fejbiccenéssel (többre nincs idő) megköszöni Dakknak a remek mutatványt, majd azt veszi észre, hogy a fedélzetmester is gondba került.
Bár küzd rendesen, egyszerre három irányból támadják, ez pedig még neki is sok. Kardjával egy rovart leszúr, majd anélkül, hogy azt lerázná róla (megintcsak nincs ideje rá) Dakkra pillant és a fedélzetmester irányába mutat. Mindketten, plusz a mögöttük védelmet élvező varázsló is ellépnek Johnatan irányába. A lovag a leszúrt döggel a kardján a fedélzetmesterre támadó egyik lény hátára vág, de akkorát, hogy a karhegyére szúrt lény is és a másik, nála valamivel nagyobb termetű lény is két részre esik szét, mindeközben az elképzelhető összes irányba fröcsölik belső nedvüket...
Jut belőle mindenkinek. Aki finnyás, és nem bírja a büdös szagokat, annak nincs helye a csapatban, de mivel mindenki tisztességgel megállja a helyét, így vagy nincs ilyen köztük, vagy az életösztöne nagyobb az undoránál és a finnyásságánál...
Dakk ugyanekkor a másik lényre csapna, de varázslónk villámkeze gyorsabb, így a minotaurusz már csak az időközben kifüstölt lényre méri végső, de felesleges csapását. A fedélzetmesterre így egyszerre már csak egy lény marad, amivel rendeltetésszerűen végez is.
Theodorus amint végzett a segítséggel, újra a piramis felé vezető legrövidebb útra lép, és társaihoz hasonlóan hátrálni kezd.
Rövid a hátralévő út, de most piszkosul hosszúnak tűnik...

Huo, mivel nem érzi azt a mágikus védelmet, mint reggel, egyre beljebb és beljebb hatol a hajón. Hamarosan el is érkezik a kapitány kabinjához, amit ahogy a goblin is mondta, fokozottan őriznek.
Anyagtalanságának köszönhetően simán belép a zárt ajtón (monhatnám úgy is, hogy ajtóstul ront a házba, de mivel nem sérült az ajtó, így ez picit túlzás lenne), és a békésen horkoló Góliátot veszi észre, akinek nyakában ott az a bizonyos nyakék...
Közel merészkedve lát is rajta valami írást. Betűzgeti, betűzgeti, de nem nagyon akar összeállni a kép. Túl aprók a betűk, nagyító kellene hozzá. Addig-addig nézi, amíg aztán végül csak sikerül kirakni a megfelelő két szót, ami a nyakék neve lehet. Ez van ráírva: "Halálűző napfény"

Ezt jó lesz megjegyezni és visszatérni a többiekhez. A goblin tehát igazat mondott, de még többet elárul ez a két szó annál, amiről tudok. Utána kell majd nézni, de valószínűleg csak napsütéses időben "működik" a védelmező aura, így ők is egy olyan napra várnak a támadást illetően, amikor nagyon meleg, és szikrázó napsütés lesz. Nekünk viszont pont ezt kellene megelőznünk. Még szerencse, hogy mostanában, télen nem az igazi ez az egész, de kifoghatnak egy szerencsés napot. Nekünk minden nap szerencsés, ha a naplemente utántól napfelkeltéig tudunk támadni.

Már csak egy dolog van vissza, ki kell deríteni, hogy az inferno lényekre is hat-e a mágia avagy nem. Ezt viszont ráérünk kideríteni. Most, hogy tudom a nyakék nevét, könnyen utánajárhatunk ennek akár kipróbálás nélkül is. Ha pedig a nagy nekromanta kódexek nem írnak erről, még mindig ott az állandóan pótolható démonsereg, közülük egyvalaki felmehetne a hajóra, mintha csatlakozni szeretne hozzájuk és közben mindenre fény derül. De ez majd a legvégső eset, most mindenkire szükségünk van!

Ezzel visszatér Suo-hoz, Aldohoz és a többiekhez, elmondja, mit tapasztalt a hajón, és rögtön indulnak is vissza a lidérchajóra. Már kezd világosodni, hamarosan felkel a nap. A lidérchajón már nagyon várják őket, a hírt, amit hoznak és bár még nem tudják, de valószínűleg a következő naplementét is.
:twisted:

Közben kéne valami kódexet szerezni. Sajnos nem tudom, hogy kinél, kiknél lehet ilyesmi, remélem, valaki majd segíteni tud, aztán indulhat is a csata!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 17 kedd, 9:26 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Freemy írta:
Közben kéne valami kódexet szerezni. Sajnos nem tudom, hogy kinél, kiknél lehet ilyesmi, remélem, valaki majd segíteni tud, aztán indulhat is a csata!

Talán meg kéne nézni a Nagy Csontkönyvtárban... balra a második polc... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 17 kedd, 22:06 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 15 pén., 19:40
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Clod, miközben a többiekkel együtt hátrál, hangosan gondolkodik.
-Mi az ágrólszakadt lichagyat keresnek ezek itt?! És egyátalán, mik ezek, nerubok?
Szerencsére a rovarlények nem tűnnek túl rezisztensnek az ártó varázslatokkal szemben, így az elf megbűvölt nyilai hatásosnak bizonyulnak. Némelyeknek a húsa kezd el rohadni a mérgektől, míg mások szimplán megdermednek a bénító varázsoktól. Mindnyájan hősiesen küzdnenek, de a rovarok többen vannak. Jóval többen... "Mi tartotta itt őket eddig? Valaki biztos mágikus irányítása alá vonta ezeket a dögöket... nem tudom ki volt az, de addig szívnám belőle az életet, amíg formátlan szivacs nem lenne belőle..." - gondolja, miközben egy felé 'röppenő' bogárlényt bénít le nyilával. - "És ez a piramis is, fura egy valami! Úgy érzem, hogy odabent sem számíthatunk jobbra..."

Miközben a démonokkal és a szellemekkel halad vissza a kikötő felé, Galrathiel a horizontra pillant. A távoli hegyek között épp most sütnek át a felkelő nap első sugarai. A vérfarkas társai után kiált.
- Mejetek! Mindjárt utolérlek titeket! - mondja, s közben leteszi válláról a zsákját, melyet még a hajóról hozott. Fájdalmas vonyítást hallat - az átalakulás elkezdődött. Bőre a barnás színezett helyett az eredti fakó fehérré változik, s mintha meg is puhulna. Termetre is megzsugorodik, s kiálló tépőfogai is visszaugrik a helyére. Rövidesen ismét ott áll emberi mivoltában - meztelenül az erdő közepén. A zsákja után nyúl és előveszi belőle ruháit és felöltözik. A zsákban még más is található: két goblin nyakék és jópár aranygyűrű. "Na, eladom ezeket a városban és veszek wywernbőr ruhát. Az legalább rugalmas." - gondolja, miközben a démoni csapat után rohan. - "De legalább igazam volt! Tudtam, hogy van valami extra abban a nyakékben." Ebben a pillanatban már utolérte társait és odakiált a szellemnek és a lordnak:
-Hé Huo, Aldo uram! Azt hiszem, hogy tudok valakit, aki segíthet. Van egy könyvtáros vámpír a városban, aki némi fizetségért - őszintén szólva nem is kevésért - bővebb információt tud nekünk mondani erről a tárgyról, vagy legalábbis mutat vmi könyvet róla! Csupán pár erszény aranyra lenne szükségem! Amint beérünk meg is kereshetném.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 0:31 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
- Gyorsan, gyorsan! - sürgette a többieket Ballentrae, miközben egyre jobban kezdett félni attól, ami itt vár majd rájuk. Már nagyon fázott, izmai minden egyes lépésnél halálsikolyt visszahangoztak agyában. "Mindjárt összeesem, a fenébe is!" szűrte a fogai között. Pocsék gyúnyája már teljesen megszívta magát hólével deréktól lefelé, súlyosbítva az amúgy sem rózsás helyzetet. Lépett még párat, aztán megszédült és majdnem átesett egy felé futó nagyobbacska rovarban. Nem volt ideje elsütni egy varázslatot sem, így tenyérrel próbált védekezni az időközben "harci pózt" felvevő bestia ellen, de végleg elvesztette egyensúlyát, összeszorított fogakkal és szemekkel várta, hogy a lény lerágja a karjait borzalmas csápjaival..


Nagyon fájt.

Csak elsőre ilyen borzalmas, ne aggódj! - lüktetett az agyában.

Soha nem fájt még neki semmi ennyire.

Hirtelen melege lett, kihűlt végtagjaiba új élet költözött.

"...de annyira fáj...!"


Könnyezni kezdett, de azok rögtön el is párologtak.
A kezei lángoltak, holmi nagy és vöröses fénnyel, és szinte teljesen megsemmisítette a lakomára készülő förmedvényt.
- Gyerünk, állj fel - mondta egy hang. Ballentrae nagyon megrémült, varázstudó lévén tisztában volt a hogyanokkal és mikéntekkel. "Mentálmágia..!" Szája némi sikolyra nyílt, szembogara alig látszott már.
- Ne aggódj, segíteni fogok! Nincs idő kérdésekre, viszont muszáj együtt dolgoznunk. Fontos nekem, hogy a csapat túlélje ezt a próbát is, mivel kicsit több húzódik meg mindez mögött - te sem véletlenül vagy itt..

Zavart elszántság ült ki Ballentrae arcára, de gyorsan úrrá lett a rátörő kétségbeesésen. "Hogyan tovább?" kérdezte magában. "Tovább, idővel többet is megtudsz, mondod az utat". A varázsló körülnézett, hogy reagált a csapat többi tagja a kis intermezzóra. "Majd betudják annak, hogy varázsló vagyok, vagy mifene!" Arcán megjelent a már szokásos hibbant mosoly és buzdítani kezdte a csapatot, közben kilőtt egy villámot, mely leperzselte két kisebb rovar lábait - harcképtelenné téve így azokat.
- Tovább! - kiáltotta és rohanni kezdett, miközben a megidézett tűzfal egyre gyengébben sugározta halálos lángjait, utat adva így az eddig feltartóztatott rovaroknak. Először a kisebbek fértek át a meg-megszűnő lángok között, de hamarosan az igazán gigászi darabok is sérülés nélkül támadhatnak ismét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 0:37 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
***Szükségszerűen írtam külön hozzászólásba.***

Olyan ismerős volt, csak mint valami képlékeny massza, változott körülötte tér. Aztán hirtelen megállt minden, és a felismerés kíméletlen buzogánya teljes erővel súlytott le rá.
- NEM! Nem, nem, az nem lehet, másodszorra nem lehet, nem... - üvöltötte, súgta, hörögte, majd elájult.
A nagy semmi közepén ott feküdt egy kardját szorongató férfi, testét zöldes-narancs lidércfények táncolták körbe egyenletes mégis kaotikus mozgásukkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 10:22 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
És végre... Dakk egy hatalmas ugrással átugrik egy megtermett rovarlény felett, miközben (koránt sem véletlenül) patájával keményen rátipor annak kitines testére. Kiváló ugródeszka... szerencsétlen hangya élete egy nagy reccsenéssel véget ér. Két gyors kaszálás a csatabárddal, és a minotaurusz már is a furcsa, vöröses erezetű, fekete márványnak veti hátát. A piramis gúlája baljóslatúan magasodik fölé, csúcsa a szürke, havat hordozó felhőkkel terhes ég felé mutat.

- Ide mind! - kiáltja, majd a tébláboló varázstudót egy nagy rántással maga mellé penderíti. - Bocsesz! - vet oda egy gyors bocsánatkérést, annak koppanását hallva. Foglalkozni az újdonsült taggal többet azonban nincs ideje...

A harc így kétségtelenül könnyebbé válik számára, hogy már csak előre kell figyelnie. Dakk rá is zendít egy féktelen minotaurusz harci nótára: a mély hangú, győzedelmes dallam betölti a környező légteret. Oldalazva haladnak a bejáratot keretező apró oszlopcsarnok felé, miközben lassan az egész expedíció eléri a piramist.

- Mindenki megvan? - néz körbe a lord, miközben rapírjával egymás után nyársalja fel az undok dögöket.

- Én vagyok - így az egyik elf - csak a nyilaim fogytak el kissé. - Rövidkardjával kaszabol...

- Vagyok! - zihálás jobbról.

- A helyemen! - ez valószínűleg a lovag lehetett.


Dakk ér elsőként a piramis remélt bejáratához. Legalább is minden bizonnyal az lehet, mert az amúgy sima felületen szemmel látható, apró repedés két kapuszárnyat formáz. A kőszárnyak felett véset nélküli timpanon: az egyetlen olyan mértani elem, mely kiugorva megtöri a márványgúla szabályos, sima felületét. A feltételezett bejárathoz kétszer hat, szintén simára csiszolt, a piramissal megegyező anyagú, hatszög keresztmetszetű oszlop vezet. Elrendezésük némileg zavarba ejtő: nem egyenes vonalba állnak, hanem valami követhetetlen logika nélküli kettős tört vonalba rendezettek. Az oszlopoknak nincs „feje”, egyszerűen csak véget érnek hirtelen, olyan jó 4 alak (8 méter) magasságban; ráadásul a figyelmes szemlélő azt is megállapíthatja, hogy a hosszuk is pár arasznyi eltérésen belül változik. Különös geometria...

- Bemenjünk, uram? - így a mínó.

- Egyenlőre nincs jobb ötletem! Túl sokan vannak még ezek a dögök! Valahol szusszannunk kellene egy kicsit! Próbáld kinyitni a kaput, azután meglátjuk, mi lesz!

- Rendben! - bődül Dakk, majd roppant ökleivel nagyot sújt a kapuszárnyra. Tompa döndülés, de más semmi. - Hogy lehet ezt kinyitni?! - bőszül fel a minotaurusz, majd öklözni, rugdalni, és a csatabárdja fokával püfölni kezdi a vaskos kőlapokat. Dühében még le is fejeli azt, de csak egyszer, mert a homloka azonnal felreped a kemény kővel való találkozástól.

- Talán ezzel a karral itten? - jegyzi meg valaki. Dakk gyilkos pillantást vet, de a szóló oly ártatlan tekintettel néz vissza rá, mintha semmi szándékos gúny nem lett volna mondandójában.

Az ötletet tett követi, az alig észrevehető, fekete szín kar meghuzatik. És lőn csoda: a hatalmas kapuszárnyak némi távoli, halk dübörgés közepette kitárulnak.

Lord Raphaell beles a piramis feltárulkozó, sötét belsejébe. Egy hatszög alakú, nem túl nagy termet lát, simára csiszolt, vörössel erezett fekete falakkal, melyből a bejáratin kívül legalább három másik irányba vezet út: egyforma, boltíves kapuk. Csak a bejáraton bederengő fény világítja meg valamennyire a termecskét.

- Nem is tudom... lehet, hogy a hangyák jobb ötletnek tűnnek... - bizonytalanodik el.

- Ugyan már! - így Dakk, aki kezdi egyre otthonosabban érezni magát. - Semmi pánik! Gyerünk befelé!

Végül is a minotaurusz önbizalma, és a hangyák egyre nagyobb gyülekező tömege ráveszi a társaságot, hogy besorjázzanak a kapun. Dakk és a lovag azonnal sarkon fordulnak, és elfoglalják a bejáratot, amin egyszerre csak pár hangya fér át.

- Ezt órákon át tudjuk védeni! - így a bikaember, és már is egy erőteljes csapással a túlvilágra, és a kapun kívülre küld pár befelé igyekvő rovarlényt. - Gyerekjáték! A váltás addig mögöttünk pihenhet biztonságban!

A vaskos kőajtó szárnyak ekkor, mintegy válaszul a mínó szavaira, tompa dördüléssel összezáródnak. Dakk egy kósza ötlettől vezérelve még némi próbálkozást tesz, hogy megállítsa a záródásukat: épp az utolsó pillanatban kapja ki öklét, mielőtt a roppant kőszárnyak összemorzsolnák.

- Így persze még tovább... - vigyorog a metahumán. Tökéletes sötétség borul a csapatra.

- Shirak! - az egyik varázsló az: szelíd, kékes-fehér fénnyel derengő fénygömb jelenik meg a levegőben.

Az egyik kalandozó rutinosan átvizsgálja a kapu környékét, a kintihez hasonló kart keresve, vagy bármi mást, ami nyitásra szolgálhatna. Majd, ahogy elkezdenek elmélyedni homlokán a ráncok, még egyszer, sokkal alaposabban. Kutatását az egész termecskére is kiterjeszti. Végül a társaival a padlón pihegő lordhoz fordul:

- Van egy kis gond, uram! Egyenlőre nem találtam meg, miként lehetne kinyitni a kaput belülről!

A többiek erre mind felugrálnak, és vad keresgélés kezdődik, ám még a mágia sem segít: a vaskos kőajtók kinyithatatlanul zárva maradnak. Csak a minotaurusz nem vesz részt az össznépi hepajban: az egyik befelé vezető, ajtószárny nélküli, boltíves nyílásnál áll, szemét a szurokfekete sötétségbe fúrja, miközben mélyeket lélegzik a piramis levegőjéből. Arcán különös, sosem látott mosoly ül...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Beorn the Shapeshifter 2007 júl. 18 szer., 10:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 14:10 
Avatar

Csatlakozott: 2006 feb. 02 csüt., 20:16
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Nagykálló
Beorn: Természetesen, csak vártam még 1-2 reagra, meg vacakolt a netem, mostmár akkor folytatom a részem!

John a fedélzeten egy szobát kér, majd miután elvezették oda, lepihen és alszik egy pár órát. Miután felkelt elindul felfedezni a hajót, első célpontja a konyha, némi ennivaló után néz. Miután talált némi eledelt, és befalatozott, odasétál a karzathoz és az ott található matróztól kezd érdeklődni.
- Ahoy pajtás! A nevem John, nemrég érkeztem a hajóra. Szép a hajótok, a neve elég különleges. Afelől érdeklődnék, hogy mi ennek a hajónak a célja? Mit csináltok itt a tengeren? És kik voltak azok, akik a partról idehoztak? Valamint még egy kérdés: Ki ennek a hajónak a kapitánya?
Miután minden kérdését feltette, válaszra várva nézi a messzi naplementét.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Cold Empire 2007 júl. 18 szer., 21:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 14:31 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Ahab kapitány nagy érdeklődéssel hallgatja meg az ifjú beszámolóját.

- Szóval egy léghajóval? Elég bátor tett! Én, tudod, fiam, nem bíznám az életem egy olyan gremlin-barkácsolta szerkezetre! Jó, tudom, tudom, a gremlinek remek gépészek, még egy vasgólemet is játszi könnyedséggel szednek darabokra, vagy javítanak meg (igaz, ez utóbbit némileg kisebb százalékos eséllyel), de akkor is... repülő szerkezet! Én megmaradok már a vízen járó eszközöknél!

- Látom, fáradt lehetsz, és éhes. Ne haragudj, hogy kérdéseimmel bombázlak! Kormányos! Elkísérné az ifjú urat a konyhába? Szerintem ráférne egy kiadós étkezés!


Zumba, a fekete szakács örömmel fogadja a jövevényt:

- Az éhes vendég: hálás vendég! - jegyzi meg hatalmas mosollyal az arcán, majd egy nagy szelet kenyeret kanyarít Johnnak, hozzá egy nagy darab lyukas, kemény sajtot, és fűszeres, füstölt húst tesz a bádogtányérjára. Egy jó félliteres bádogbögrét teletölt jó forró, nem túl erős groggal, és még két mézédes, aszalt elfbarackot is a tányérja mellé helyez.

- Egyél csak! Meglásd, ettől majd visszatér az erőd!

Étkezés közben a fiú elbeszélését hallgatja. Mikor a szállás témára terelődik a szó, Zumba megvonja a vállát:

- Tudod, jelenleg az összes kabinunk foglalt. És remélem, hogy az is marad... - komorodik el egy pillanatra, mikor a partraszálló expedícióra gondol. - De ha gondolod, és nem veted meg társaságomat, ellakhatnál az én kabinomban is. Itt van mindjárt a konyha mögött, úgyhogy a lehető legjobb helyen! :lol: Már persze, ha nem akarsz a matrózok közt megaludni. Meg azután, elkélne egy kis segítség is nekem! No, mit szólsz hozzá?

*** kicsit később ***

John jóllakottan támasztja a hajó korlátját, és a lemenő napban gyönyörködik. Korán esteledik errefelé. Furcsa. Sebes Jimmy ácsorog mellette, és alig leplezett pillantásokkal méretgeti a fiatal srácot.

- A kapitányt már ismered - dünnyögi annak kérdéseire furcsa, kásás hangon. - Ő Ahab. A cél pedig? ... Mindenki biztos pusztulása, azt hiszem! Nem hiszem, hogy bárki is túl fogja élni ezt a rémálom-szerű utazást! - ez utóbbi megjegyzését oly viccesnek találja, hogy majd egy percig nem tud szóhoz jutni a nevetésétől. Még a könnyei is kicsordulnak tőle.

- Mi olyan vicces, Jimmy! - lép melléjük Böhöm Theo, a fedélzetmester helyettese. - Látom jól szórakozol! Akkor ideje lenne, ha végre nekilátnál a fedélzet felsikálásának! - a nagydarab, korz barbár származású hajósnak úgy látszik rossz napja van. Rámutat még a felmosóvödörre, végignéz az új jövevényen, azt fontolgatva, őt is befogja-e a hajó tisztogatására, majd, mivel nem tudja egyenlőre milyen a státusza az Ezüstsólymon, egy dühös morrantással odébb áll. - Fertály óra múlva ellenőrzöm a munkád Sebes! Ragyogjon a fedélzet! - veti oda távozóban.

Csak John látja a mellette álló hajósinas szemeiben felizzó határtalan gyűlöletet. Sebes Jimmy kezei ökölbe szorulnak, fogai csikorognak feneketlen dühében: látszik rajta, csak egy hajszál választja el, hogy rávesse magát a megtermett férfire.

- Hamarosan... - köpi a szót, majd izmai elernyednek, vonásai ellazulnak. Rákacsint a kissé ledöbbent fiúra, és mintha mi sem történt volna, nekiáll a fedélzet felmosásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 18 szer., 23:58 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Holnap estig vagy holnaputánig türelmet kérek tőletek! Túl sok munkám van, még elolvasni sem tudtam a topicot... Elolvasom, aztán folytatom a sztorit.
Lehet készülni a könyvtárba indulásra, ha akartok, többen is eljöhettek. A többiek pedig az utolsó simításaikat végezzék fegyvereiken, nehogy kicsorbulhassanak idő előtt!
:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 19 csüt., 23:57 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Theodorus nem siet a piramisba, valahogy fura előérzete van. Ezért megvárja, míg mindenki bemegy és ő zárja a sort. Látszólag védelmezi a befelé haladókat, de csapdát sejtve nem nagyon akar bemenni. Végül aztán mivel mindenki belépett és semmi bajuk sem lett, ő sem maradt egyedül kint.

Belépve fura látvány tárult elé. Minden más volt, mint a megszokott, mintha egy teljesen más, eddig ismeretlen, de intelligens faj műve lenne az egész építmény...

Dakk mellett ő a másik, aki épp védekező pozíciót venne fel, de ekkor elkezd becsukódni az ajtó.
Az ajtó becsukódása után, illetve mikor szóbakerül, hogy nem találják az ajtónyitó kart, több ízben is a hideg fut végig a hátán... Ennek ellenére bízik abban, hogy nem itt, ebben a sötét és borzasztó hideg "cellában" ér véget az élete.


A hajón, az ifjú újonc kérésére válasz érkezik:

Petrus: "Petrus lennék, ő pedig itt mellettem, Alexander. Mindketten alabárdosok vagyunk, ahogy ezt jól is látod. Szeretjük az izgi csatákat, a humort...

Alexander közbevág: ...és természetesen a "tőtetet"! :lol:

Petrus folytatja: Célunkat talán már tudod is, ha nem, akkor elmondom. (Elmondja)
Majd így ér mondandója végére: Aztán ugye végre elértük ezt a szigetet, ahol feltételezhetően szerencsével járunk.
Mi, egyébként Theodorus lovaggal még a Holt tengeren is átvágtunk! Az volt a legszebb pillanat, mikor nem sokkal ez után a lovag megkérdezte Alexandert:
- Na, barátom hol volt megtalálható tehát a Holt-tenger?
Alex csak állt némán.
- Nos, halljuk!
- Tudod, én úgy tudom, a halottakról vagy jót, vagy semmit, így inkább hallgatok...
Erre mi egy hatalmasat nevettünk, majd ő is egyet, amikor rájött, hogy mit is mondott és tett közben, azaz legközelebb nem szabad majd annyit innia, mert a Holt tenger nem egyenlő a Holt emberrel... :)


Alexander a mosolygás utáni arcokat figyelte. Amint kisimultak a ráncok, tett egy általa titkosnak mondott javaslatot újoncunknak, hogy az szabaidőjében picit erősítsen. Persze ebben burkoltan az is benne volt, hogy elég gyengusnak látja öt:
- Van egy titkos gyakorlat, hogyan erősítsük meg a kar és váll izmainkat. Egy héten háromszor kell csinálni és csodákat művel!

1. Kezd azzal hogy állj ki a fedélzetre egy-egy 5 kilógrammos
krumpliszsákkal a kezedben. Nyújtsd ki a karjaidat a két oldaladra és
tartsd ki amilyen hosszan csak bírod.

2. Néhány héttel később cseréld fel az 5 kilós zsákot 10 kilósra, majd
később 20 kilósra és utána 30 kilósra. Ha sikeresen eljutottál erre a
szintre, tartsd ki legalább egy percig.

3. Ezen a szinten azután elkezdhetsz beletenni néhány krumplit is a
zsákokba, de légy óvatos nehogy túlerőltesd magad! :lol:


Majd ebben a légkörben folytatódott tovább a beszélgetés.


Éjkarom Lidérchajó:
Thel az első, aki Zutyinkoval beszélni tud, miután előbújt eddigi rejtekhelyéről. Kiderül, hogy már több csatát túlélt, a legtöbbjét (az első csatáját kivéve) Gruhaa mellett húzta le.
Éppen ezért szerencsésnek vallja magát, úgy gondolja, Gruhaa az ő szerencsebálványa, így minden szavát úgy hajtja végre, mint a parancsot.
Most azonban ő veszi észre először a visszatérőket, majd értesíti kapitányát, hogy idegenek érkeznek a hajóra, tehát azonnal fegyverbe!
Gruhaa felvilágosítja, hogy ők most a hajó legénységéhez tartoznak, ráadásul nagyon fontos küldetésről tértek haza, ahogy látja, kicsit megszaporodva...

Huo amint a fedélzetre lép, bemutatja Suo-t mindenkinek, illetve az új démonokat.
Mindez után a kapitányhoz lép és elmeséli a történteket Aldoval együtt.
Elmondja a nyakékről mit tudott meg és felteszi a kérdést, hogy kit bocsátana el farkassal az útra a könyvtárba, ami elvileg nincs messze innen.

Kapitányunk pedig Suo-t rendeli mellé és így azonnal elindulnak a város felé, a nyakék nyomába...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 12:41 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Gruhaa kapitány természetesen megkérdezi Huotól, hogy sikerült-e és ha igen, milyen eredménnyel zárult a vérfarkas tesztje. A szellem részletesen tájékoztatja kapitányát, aki ezután szerencsés véletlennek tartja, hogy ez az előlény csatlakozott az expedícióhoz.

Suo és Galrathiel tehát útra kelnek a városba, a könyvtárba. Suo a magasból kémleli a tájat, vigyázva arra, hogy ne kerülhessenek veszélyes helyzetbe.

Gruhaa ekkor megparancsolja az egyik csontváznak, hogy kondítsa meg a harangot, majd ahogy mindenki teljes harci díszben előtte áll, megkezdi beszédét.


Sötétségbe burkolózott bajtársaim! Eljött a mi időnk!
Éjszaka meg fogjuk támadni a barbár sereget! Napnyugta előtt valamivel útra kelünk és ha a szerencse is mellénk áll, napkeltéig végzünk is velük!
A rejtőzködő íjászokra lesz eleinte nagy szükség! Kicsalogatják a hajóról az elülső védelmet, majd a másodikat, aztán ha őket elintéztük, jön a kapitányt védő fősereg.
Napkeltéig mindenképp végezni kell velük, mert éjszaka nem hat Góliát mágikus aurája, ha viszont felkel a nap, az aura minden előholttal végez, aki túl közel van hozzá!

Másodlagos célunk a nyaklánc megszerzése és biztonságos elszállítása. Ezért már el is küldtem Suo szellemet és vérfarkasunkat a városunk híres könyvtárába, hogy nézzenek utána a nyakláncnak, különös tekintettel arra, hogy miként szállítható egy előholt számára nappal, illetve van-e egyáltalán valami ellenszere. Hamarosan visszatérnek a válasszal, csata előtt még tájékoztatni foglak benneteket erről is, továbbá belátásom szerint kijelölök pár személyt, akinek majd a nyakékkel kell törődnie.


Beorn, örülnék, ha felvennéd a könyvtáros vámpír szerepét és kitalálnál valami érdekes történetet a nyakláncról külön tekintettel arra, hogy mi van akkor, ha az előholt kézbe kerül. A vérfarkasnak meg vezetni kellene Suót, aki ugye még nem járt a városban korábban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 15:18 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Azarafiel határozottan elégedett lehetett a mai napjával. A reggelt egy régóta érlelt, fogoly szűz lány vérének szívogatásával töltötte: hosszan, nagyon hosszan kiélvezte azt a kéjes érzést, ahogy a lány életereje lassan belé áramlik, hogy táplálja, erővel töltse fel őt. Még most is összefutott a szájában a véres nyál, ha csak e kellemes emlékre gondolt.

Azután ott volt kora délután Badekukk, aki egy igen érdekes könyvet hozott neki eladásra. Na jahh, ezek az undok, pénzéhes kutászok! Nem értékelik a tudás magasztos összegyűjtésének fensőbbségesebb céljait... vagy mit. Az a Badekukk is csak ácsorgott ott, pusztuló arcán a kapzsi vigyorral, és célzásokat tett, hogy kétszáz jó csontpénznél azért többre tartaná a könyvet. Természetesen igaza volt, Nephalidomus mester utolsó munkája megért volna vagy hatezer csontérmét is, de ha egyszer megadná a valódi árát minden egyes koszhadt könyvtúrónak amit hoz, hamar kiürülne az amúgy is szegényes könyvtárkincstár. Így aztán a jó Badekukk egy kar meghúzását követve eltűnt egy mély, igen-igen mély veremben, ahonnan még senki sem tért vissza.

- Érdekes - gondolta Azarafiel, miközben befülelt a feneketlen hasadékba, ahonnan Badekukk egyre halkuló ordítása hallatszott csupán. - Már mennyi test hullott alá, és még mind a mai napig nem hallom, hogy a leérkezők csattantak volna odalenn... Jó mély lehet, muhhahhha! - Majd egy gyors vállrándítás után visszatolta a kart, eltüntetve ezzel a jól álcázott csapóajtót, és felvette a pultról Nephalidomus nekromanta mester feketére pácolt elfbőrbe kötött munkáját.

- Végre! Most már szinte teljes a gyűjteményem! És milyen olcsón jutottam hozzá! Muhahaha! Kutászból úgy is van épp elég, Badekukk a dögkutyáknak sem fog hiányozni! - leült kényelmes olvasófoteljába, és élvezettel, ugyanakkor mély áhítattal lapozni kezdte a számára felbecsülhetetlen értékű kódexet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 15:34 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
A piramis mélyén beindultak a többszáz éve pihenő mágikus berendezések. Az észlelő rúnák tökéletes bizonyossággal észlelték a behatolást, és konstatálták a csapda ajtajának bezáródását is. Most már csak egy dolog volt hátra. Mint annyiszor már (bár az utóbbi időben kissé megritkulva) a piramis mélyében kialudt pár, eddig kékeslila színnel izzó, bonyolult rúna, néhány pedig új fénnyel kelt életre. A szörny kamráját óvó sztázismező egy pillanatra megremegett, majd elenyészett. Ideje volt az ébredésnek.

A szörnyeteget megrázta magát, majd kinyújtóztatta roppant izmait. Nem tudta, mennyi idő telt el a legutóbbi észlelése óta, de nem is nagyon érdekelte. Tette a dolgát, amire rendeltetett. Lendületes mozdulattal ugrott ki a padlószintnél kissé magasabb alvókamrájából (a magasságkülönbségre a körbe-körbe vésett rúnák miatt volt szükség): a kő szabály szerűen beleremegett mikor leérkezett. Beleszimatolt a levegőbe, de még nem észlelt semmit. Semmi idegen szag. Egyenlőre. Így a jó! A vadászat amúgy is roppant unalmas lenne, ha a préda már itt toporogna közvetlenül a „hálószobája” előtt. Hiszen akkor miért alkották volna meg magát a piramist?

Fülelt. Távoli, nagyon halk hangokat hallott csupán. Többen vannak. A prédák még a bejárati terem közelében lehetnek. Nem számít, hányan vannak, és mifélék. Ezidáig mindennel és mindenkivel végzett, akiket Urai halni küldtek a mélységes sötétbe. Remek! Ideje, hogy ők is tisztában legyenek a jelenlétével! Felemelte roppant, busa fejét, és egy kihívó bömbölést eresztett meg, csak úgy bele a vaksötétbe. Tudta, hangja végighullámzik majd a számára igen jól ismert folyosók, termek kusza sorain, és minden bizonnyal eljut majd hozzájuk. Hogy rettegjenek. Hogy féljenek. Hogy megérezzék az elmúlás közelgő, de annál biztosabb nagyszerűségét. És hogy szórakozzon. Ennyi jutott neki, ez volt az élete.

A bömbölése elültével pedig elindult prédája elé. Hihetetlen halkan mozgott megtermett testéhez képest. Mint mindig, most is biztos volt a győzelmében. De mint mindig, most is izgalommal tekintett a rá váró kihívásokra. Elkezdődött a vadászidény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 15:51 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Böhöm Theo úgy döntött, eljött az ideje Sebes Jimmy megleckéztetésének. Most, hogy mind a fedélzetmester, mind a jó lord kinn mászkáltak valamerre a parton, immár senki sem állhat bosszúja útjába. Maga sem értette, miért gyűlöli ennyire a fickót. Talán épp azért, mert a többiek annyira kedvelték. Az a nyálas, behízelgő modor! Az a jópofa, kisfiús tekintet! És az örök, letörölhetetlen vigyor a képén! A fedélzetet sem mosta fel rendesen, pedig meghagyta neki! Nem szerette, ha a parancsait semmibe veszik... Amúgy is olyan különös a srác az utóbbi napokban. Valami hiányzott róla! Talán a szaga... vagy éppen a szag hiánya? Böhöm nem volt egy észkombájn, de ösztönösen kiszúrta Jimmy másságát, és ez, valamint a már kezdetektől benne dolgozó gyűlölete immár megérett egy jó kis leckéztetésre. Egy igazán kemény leckéztetésre... Böhöm már magától az ötlettől is akaratlanul magnyalta vastag, húsos ajkait, és ökölbe szorította kezeit. Balesetek mindig előfordulnak egy ilyen hajón... Szegény fiú leesik valamilyen lépcsőn, és eltörik eze-aza. Persze nem fogja jelenteni a verést, mert tudja jól, az a halálát jelentené! Az árulkodóknak, spicliknek, minden bajukkal a kapitányhoz, vagy a fedélzetmesterhez szaladgálóknak nem terem babér az Ezüstsólymon! Ez amolyan matrózügy, és matrózszabályok szerint lesz is lerendezve.

Böhöm így azután valami rakományellenőrzésre hivatkozva, magával cipelte Jimmyt a második fedélzetre. A vízraktárban elégedetten konstatálta, hogy számítása tökéletesen bevált: a legénység minden tagja épp pihent, vagy valamit pucolászott a fedélzeten, senki sem tartózkodott idelenn. Mondhatni édes kettesben maradtak.

- Hol vannak azok az elszabadult hordók? - kérdezte Jimmy a szokott, nyegle stílusában.

- Nos, elszabadult hordók azok nincsenek... - kezdte Böhöm lassú, fenyegető stílusban, elállva a kijáratot, miközben roppant ökleit összeszorította, és arcára lassan kiült az állatias, atyainak szánt vigyor. - De van itt helyette valami más... valami, amit már régóta meg akartam veled dumálni, Jimmy fiam!

- Oszt mi lenne az? - nézett rá a kesehajú fiú szemtelenül. Egyáltalán nem látszott rajta, hogy felfogta volna, mire készül a másodfedélzetmester, pedig igazán lehetett volna elképzelése róla. Hallhatott volna már épp elég pletykát társaitól, hogy járnak azok, akiket Böhöm Theo elkezd nem szívlelni. És azokról, akik ezt a nem szívlelést megemlítik mondjuk a kapitánynak...

Böhömnek nagyon nem tetszett Jimmy szemtelen hangja. Nagyon nem csípte, hogy a srác csak álldogál ott, a megszokott laza, hanyag stílusában, és szemmel láthatólag rá sem hederít a közelgő verés lehetőségére.

- Tudod fiam, én egyszerű ember vagyok, nem kenyerem a cicomás beszéd, így azután egyszerűen is mondom: nem tetszik a pofád, és úgy döntöttem, kissé átalakítom a vonásaidat!

- Mi nem tetszik rajta? - lépett közelebb a fiú, arcán szánakozó mosollyal.

Böhöm épp valami frappáns válaszon törte a fejét, majd, mikor ilyesmi nem jutott eszébe, már-már emelte egyik taglószerű öklét, hogy egy szép nagyot bemázoljon, mikor észrevett valami meglepőt. Jimmy arca furcsán rángatódzott, mintha megnyúlna, kitágulna...

- Mi a jó, büdös... - eddig jutott. Az esemény olyan hamar zajlott le, hogy a másodfedélzetmesterben bennakadt a szó. Jimmy alsó ajka megereszkedett, a felső meg felfelé mozdult, mintha szétrepedni készülne az arca. Vonásai eltorzultak, elfolytak, akár egy szürrealista festmény arcképein. Felső ajka felfele kunkorodott, szája egyre csak nyílt-nyílt kifele, mintha kiakasztotta volna az álkapcsát... Nem, ennyire akkor sem tudta volna kinyitni... Hirtelen történt a dolog, Böhöm Theonak csak egy elhaló nyikkanásra futotta: Jimmy egész feje egyetlen hatalmas, nyáladzó, fogakkal és kavargó nyelvekkel teli szájjá változott, majd akár mint egy kígyó az egeret, rácuppant áldozata arcára. Nyeldeklő, szívó hangok, és már Böhöm egész koponyája, nyaka is eltűnt a roppant, egyre csak táguló, rugalmas torokban. Pár pillanat, és Jimmy szája rászívta magát a szerencsétlenre, egyre nagyobb darabokat elnyelve belőle. Az próbált ösztönösen védekezni, csapkodott, de a fiú erejével szemben nem boldogulhatott: akár csak a példánkban szereplő egérnek, neki sem volt esélye kígyójával szemben.

Hamar vége lett. A zöldes trutyi-kígyóvá változó Jimmy elnyelte szőröstül bőröstül az egész hatalmas embert. Nagyot böffentett, és néhány fémdarab, fémgomb, egy csat, és egy zsebkés pengéje hullott a raktár padlójára. A folyamatnak ezzel azonban nem volt vége. A lény teste fortyogott, duzzadt, fekélyes kinövéseket, állábakat növesztett, majd lassan elkezdett középtájt befűződni... Alakja nyolcassá változott, két részre oszlott, majd az összekötő rész elkezdett egyre vékonyodni. Osztódott...

*** pár perc múlva ***

Böhöm Theo Jimmyvel együtt lépett be a legénységi szállásra. Jóllakottnak, elégedettnek tűnt mindkettő.

Agyar Joe, aki nevét egyetlen szál, de annál hosszabb, és élesre köszörült fogáról kapta, csodálkozó tekintettel nézett rájuk. Megsejtette, mire készül a másodfedélzetmester, de igazából nem akarta beleártani magát. Az ő dolguk volt. Most mégis: mindketten vigyorogtak, mintha külön prémiumot kaptak volna. Jimmyn meg nyoma sem volt a verésnek.

- Tisztáztuk egymás közt a nézeteltérésünket - jegyezte meg Böhöm a kérdő tekintetet látva, és atyai módon átkarolta Jimmy vállát. - Mint két úriember. Igaz, fiam?

- Jahh - így Jimmy. - Mint két úriember, az ám!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 16:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Gyorsan írunk, jó sokat.

Az eddigiek:
Heroes Online RPG mentés, Pdf formátumban, 1-12.

És (mivel kissé hervadok a tvn.net 8 byte/sec sebességétől) csak az utolós, bővített, 12-es sorszámú pdf még egyszer, a 104. oldal aljáig:
Heroes Online RPG mentés, csak a 12. pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 20 pén., 23:07 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 15 pén., 19:40
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Miután az ajtó bezárul mögöttük, Clod körbetekint a termen. A falakon a lüktető erek mintha vezetnének valahova. Furcsa érzés önti el, s a terem egyik közeli zugában megpillant valamit. Egy nagyobb kőtáblán fura kis felirat villódzik,ami valami ismeretlen nyelven íródott. Ahogy közelebb merészkedik hozzá, a szimbólumok közelében az erek mintha intenzívebben lüktetnének.
"Aha!" - gondolja az elf - "Egy rúna! Na nézzük csak..."

-Shak'ramador - motyogja, mire jobb kezéből lilás sugár lövell ki a rúna felé. Legnagyobb meglepetésére azonban a 'lövedék' pár arasznyira a kőtábla előtt megpattan, s visszaverődve egy jókora lyukat üt Clod lába előtt a vastag kőpadlóba, mire az elf megtántorodva hátraesik. Páran felfigyelnek rá, így ki kell magyaráznia magát.
-Semmi gond, csak megbotlottam! - mondja nevetve és leporolja magát. "A fenébe, még a lábamat is elkapta egy picit! Na mindegy, nem tufjuk kiderítebi mire valóak ezek..." - gondolja, mikor velőtrázó, oroszlánszerű üvöltés hallatszik. "Mi a fene? Egy mantikór?"

Galrathiel és Suo szellem épp elhagytúják a kikötőt és az odavezető főutcán felfele tartanak. Épp a Túlvilági Tivornya mellett vezet az utuk, amikor onnan robannás hallatszódik és egy nagy füstgomolyaggal a háta mögött megjelenik egy óriási zombi, egyik kezében egy jókora filézőkést, másikban pedig egy nyeszlett kis vámpírt szorongatva. A kidobó meglódítja a vérivót, aki ennek köszönhetően hatalmas nyekkenés kíséretében ér földet a szemközti sikátor legvégén, ami olyan jó húsz méternyire van a bejárattól.
-És meg ne lássalak itt többet, te szerencsétlen! - kiabálja tajtékozva a zombi.
-Megint nincs jó estéd Greehmbo? - mondja nevetve a vérfarkas.
-Mi? Ja, Gal'! Tudod a szokásos dolog. Nem tudom hányszor kell ezeknek elmondani, hogy ha az ördögbogyót sátánvodkába dobják akkor ez lesz - mondja a zombi és a háta mögötti füstre mutat, ami mögött csak most bontakozik ki egy lángoló asztal képe.
-Hát igen... figyelj, Azrát nem láttad mostanság? Bent ül a csehóban?
-Nem nézett még be. Biztos a könyvei közt kuksol a szokásos helyen.
-Rendben, kösz öreg harcos!
-Ha beszélsz vele mondd meg neki, hogy lóg a gazdámnak ezer csontérmével és Ő nagyon nem szereti ha valaki tartozik neki! - s ezzel egyidőben hatalmas filézőjével baljós mozdulatokat tesz.
-Ööö... persze, átadom!
Mondta Galrathiel, s azon nyomban eliszkolt. Bölcs megoldásnak vélte ezt, hisz némi idő kérdése volt, hogy öreg barátja rájöjjön, hogy a vérfarfkas számlája a könyvtárosénak kábé húszszorosa...

Nem sokkal később meg is érkeznek a Nagy Könyvtárba. Az épület leginkább egy vészjóslóan magas, csontokból készült arénára hasonlít kívülről. Bent azonban számos kisebb részre oszlik. Tudta, hogy barátját a Zárolt Részlegen kellett keresnie, hisz itt a kutya se járt és nyugodtan üzérkedhetett kétes eredetű szerzeményeivel. Meg is indul a helyesnek vélt irányba, miközben épphogy kikerül egy nekromantát, aki 'A Külső Síkok Veszélyes Lényei' című lexikon köteteit cipeli - mind a harmincötöt. Mikor odaér Azarafielhez, az épp a '100+1 hasznos tipp vérfarkasoknak' című könyvet lapozgatja. "Ezt mindenképp el kell olvasnom" - gondolta, s hatalmasat csap az asztalra. A könyvtáros majdnem hátraesik ültő helyéből. Feltolta örrán szemüvegét, s mikor meglátja barátját, nagyon meglepődik.
-Nocsak, Gal'! Megzavarodtál vagy újabban könyvtárba is jársz?
-Figyelj Azara'! Küldetésen vagyok, hogy milyenen, azt nem mondhatom el, mert akkor meg kéne halnod... megint! Van valamid a... szentelt varázstárgyakról? - kérdezi, mire a vámpír arcára a gyűlölet és a meglepődöttség furcsa elegye ül ki.
-A... szentelt... ja persze! Jobb mancs felé a hatodik polc! Ott keresgélj!...vagy a tizenötödik balra? Nem is tudom!
Galrathiel tudja mire utal ezzel barátja, s leteszi a csontérmékkel telt erszényt leteszi a pultra
-Ennyiért tudnád?
-Micsoda? Ja perszeeee! - mondja ezt egy félreérthetetlen vigyor kíséretében - Jobbra a hatodik polctól a kilencedikig. De ha tudsz valami konkrétabbat is... - Ekkor megjelenik Suo.
-Azt hiszem, hogy ő tud valamit róla. Suo, ugye megkaptad Huo emlékeit a nyakékről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 21 szomb., 2:59 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Theodorus is, ahogy társai is meghallja az üvöltést. Hallott ugyan már ennél különbet is, de tudja, hogy előérzete ezúttal sem csapta be, csapdába került. Azonban azt nem tudhatja ez a lény, akármi is legyen, hogy képzett harcosokból álló csapattal kell szembeszállnia. Ez erőt ad mindenkinek a közelgő csatára.


Nem, rosszul tudod a dolgot. -szólal meg Suo.
Semmit sem tudok megkapni, ami Huo emlékei közt szerepel, csupán úgy értesülök a dolgokról, ha valaki elmondja nekem, vagy a saját szememmel látom.
Annyit azonban Huotól tudok
(és ekkor a vámpírhoz fordul), hogy egy nyakékről keresünk információt, ami a titokzatos "Halálűző napfény" nevet kapta.
Annyit tudunk róla, hogy nappal nagyon nagy kiterjedésű mágikus aurát hoz létre az a személy körül, aki viseli. Az élőholtakra van komoly hatással, ugyanis minél közelebb merészkedünk a nyakéket viselő személyhez, annál valószínűbb, hogy belepusztulunk a találkozásba...
Viszont hátránya, hogy amint lemegy a nap, illetve míg újra fel nem kel, megszűnik az aura és használhatatlanná válik.
A kérdésem tehát a következő: Melyik könyvben lehetne róla valamit megtudni, illetve hogyan szállíthatná el egy élőholt, ha felkel a nap?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 21 szomb., 5:52 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Közkívánatra az alabárdosok folytatják a nosztalgiázást... :lol:

Petrus: - Vannak még érdekes történeteink. Emlékszel még Alex arra a faforgácsos bárra?
Alexander: - Lehet azt elfelejteni?
Szóval az történt, hogy a két jóbarát, vagyis mi betértünk egy kocsmába.
- Barátságos ez a helyiség. - jegyzi meg egy idő után a kocsmárosnak Petrus. - Csak azt nem értem, miért van az egész felszórva faforgáccsal?
- Az nem forgács. Tegnap estig ez volt a berendezés.
- így a kocsmáros...

Petrus: - Történt aztán még valami akkor és ott. Emlékszel még ahogy a hentes félelmetes méretű bárdjával arra a részegre hogy csapott le? Annyira idegesítette a dumája, hogy már nem bírta tovább és megszabadította attól az irritáló és büdös fejtől, ami a probléma forrása volt... Emlékszel?
Néma csend.
- Mi van, Alex? Elfelejtetted?
- Dehogy felejtettem, csak úgy felháborít ez az eset, hogy nem találok szavakat. Hagyjuk inkább!
Beszéljünk a mai fiatalokról, ez jobb téma! Tudod, hogy ők már milyen lusták! Én fiatalabb koromban akár 15 kilométert is gyalogoltam a szomszéd faluig, ha ott volt valami jó balhé! Ők meg már erre se képesek...
- És utána haza is gyalogoltál?
- Á, dehogy! Hazahozott a szekér. :lol:

- Tudjátok, mégis az volt az egyik legjobb sztori, amikor egy ember beleesett a vízbe még az előző hajónkról. Alexander nem hagyhatta ki, be kellett szólnia neki, hiszen a vízben a férfit kétségbeesetten kapálózott és hangosan kiabálta:
"Segítség, nem tudok úszni!"
Erre így felelt neki Alex:
"Én sem, de én nem kürtölöm világgá!" :lol:


Ezzel a mondattal lezárul a hosszú poénok sora. Belefáradtak a sok mesélésbe és úgy döntöttek, ledülnek egy picit.
Egyedül Alex nem volt álmos, inkább enni szeretett volna valamit.
Meglátogatta tehát a már alvó Zumbát, felrázta legszebb álmából és megkérdezte, hogy mit ehet.
A válasz rövid és tömör volt: "Amit találsz!"
Ekkor az alabárdos megkérdezte a szakácstól a következőt:
- Van-e itt egy kevés, de annál jobb sertéshús?
- Nincs!
- mondja dühösen a szakács és szinte kirugja a szobából az alabárdost.
Neki sem kell több. Egy idő után, mikor már biztos újra elaludt a szakács, újra kopog az ajtaján, majd az újra felébresztett szakács még félig zárt szemekkel kinyitja az ajtót. Így szól Alex:
- Elnézést, nemrég érdeklődtem, hogy van-e sertéshús.
- Mondtam, hogy nincs! Mit akar még?
- ordít Zumba.
- Hoztam egy keveset. :lol:
- Vigye innen! Kell a francnak!
- majd jól bevágja az ajtót, és nem úgy néz ki, mintha még egyszer rövid időn belül kinyitná...

Alex a konyhába viszi a húst, besózza, megsüti, mosolyog közben tettén, majd egy kis kenyér és tőtet mellett élvezettel elfogyasztja az ételt.
Hamarosan aztán ő is elálmosodik és nyugovóra tér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 21 szomb., 8:39 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 15 csüt., 20:42
Hozzászólások: 522
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda (Időnként Silent Hill...)
Neldor magába fordulva ült egy kis márvány ülőalkalmatosság félén, onnan figyelte szörnyű pszihés fájdalmak közt a kiutat kereső mágiatudókat és segítőiket.Kétségbeesett, látta az arcukon a tehetetlenség komor vonásait - ha ők nem tudják mi a megoldás, ő mint egyszerű fegyverhasználó aztán végképp nem tud túl sokat hozzátenni.Ráadásul ez a környezet is...
Nem bírta a zárt helyeket.Ráadásul teljesen rideg, mindenféle organikus dolgot mellőző helyen kellett abban szörnyű állapotában várni az ismeretlent.Egy idő után elbóbiskolt.
Újra a kies és hűs erdőkben járt, lába alatt ropogott az ősz beköszöntével meztelenre vetkőzött fák narancssárga színben pompázó hanyagul ledobott ruhája, könnyűléptű társai jóízűen nevettek körülötte majd megpillantotta a közvetlen szemben elötte elterűlő elf várost.Alanthol.Ó, mióta is vágyott már ide és végre megérkezett.Mindenki tiszta szívvel üdvözölte, megölelték a rég látott barátok, családtagok.Egy jónagyot szippantott a friss levegőből, tüdejét keresztül járta a hideg levegő sebesen kiüldözve onnan az oxigénmentes közeget
- Minden tökéletes - nyugtázta magában.Ekkor azonban, mintegy megcáfolva elöbbi kijelentését, bömbölés rázta meg az erdőt és a fák közt verődve jutott el annak minden egyes rejtett zugához...
Feje lecsúszott a támasztéknak szánt, combján támasztott kezéről és visszatért a valóságba.A kegyetlen és rideg valóságba.A hatalmas bömbölés elülni látszott azonban az elf azonnal felpattant és leakasztotta hátáról az íját majd egy nyilat helyezett annak idegére.Már már betegesen várta az új rémséget:végre, élet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 21 szomb., 12:07 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
- Halálűző Napfény? - a vámpír eltűnődik egy pillanatra, miközben szórakozottan megemeli a csontérmékkel teli erszényt. Arckifejezése némi csalódottságot tükröz.

- Valahol, mintha már találkoztam volna ezzel a névvel, csak nem emlékszem pontosan hol...

A vérfarkas szinte azonnal elérti a ki nem mondott célzást, és egy, az előzővel megegyező méretű erszényt csúsztat az asztalra. Azarafiel holt vonásai azonnal felderülnek.

- Milyen jó hatással van az ittléted a memóriámra, drága barátom! - jegyzi meg mosolyogva. - Nyolcas polc hatvanhetes sor, kilencvenkilences kötet: Az Szent Varázstárgyaknuk Nemélőkre Gyakorút Hatásiról című. Ha jól emlékszem a hetvenedik, vagy a hetvenegyedik oldalon találtok egy részletes ismertetőt a nyakékről. A könyvet azután tegyétek vissza a helyére! És nehogy megrongáljátok! Semmi pecsét, szamárfül, vagy firkálás! - ezt előadva leveti hivatalos arckifejezését. Mindkét erszényt elsüllyeszti bő lebernyegébe. Határozottan elégedettnek tűnik a súlyukkal.

- Jah, és barátom! Tudom, hogy nemrég volt az átváltozásod évfordulója. Fogadd el tőlem ezt a könyvet ráadásnak, amolyan ajándékként! - nyújtja át a vérfarkasokról szóló, vérvörös kötésű kézikönyvet. - Egy partjaink közelében elsüllyedt törpe bárkáról sikerült kimentenünk vagy tucatnyi példányt belőle. Örülök, hogy az egyik megfelelő, műértő kezekbe kerül! De most, ha megbocsátotok, mennem kell! Üzlet, tudjátok... - azzal a vámpír összezárja köpönyegét, denevérré változik, majd sebes szárnycsapásokkal elrepül tova...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség