Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1577 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 16:51 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Nekem nagyon tetszik a H3 világképe és gondolom másnak is. Arra gondoltam, hogy összeszedhetnénk egy világleírást róla.

Ami először is kellene: A RoE, AB és SoD hadjáratok magyarosítás szövegei. Biztos ki lehet szedni a játékból (vagy vkinek meg is van) csak nekem se magyarosításom, se tudám hozzá. Ezért ha valaki ki tudja szedni, akkor kérem, szedje össze egy doc-ba és tegye fel valahova (vagy küldje el nekem és én fölrakom).

A világ isteneiről nem sokat tudok (Az egyik AB-s hadjáratban egyszer említve volt egy infernós istenség, de az tán már halott). Viszont a földi mitológiák isteneit rá lehetne erőszakolnai (görög főleg), ha nagyon hiányt szenvedünk e téren.

A fortress-t amolyan délamerikainak képzelem el (maga a vár épület és a dzsungelesség miatt), így erre rá lehetne húzni az inka-maya-azték kultúra és vallások egyikét.

Stronghold: ezt amolyan barbár, goblin, ork, troll, ogár és klüklopsz törzsek laza szövetségéneg képzelem, amik folyton marakodnak egymással, s csak külső fenyegetés esetén fognak össze (a campaign-ek pont ilyenek mindig)
Az orkok és trollok lehetnének warcraft beütésűek.

Rampart: a törpöket külön kellene venni az elfektől, nem odavalók. Inkább néhány barbár törzzsel (vikingek) alkothatnának külön államot és a skandináv kultúrát és vallást húznánk rájuk. (A hadjáratokat úgy magyaráznám, hogy akkortájt a törpe klánok szövetséget kötöttek a szomszédos Av'Lee-vel, s ezért vannak benne abban a várban.)

Necropolis: Nem tudom, hogy Deyja-ban tisztelnek-e valamilyen istenséget a játék szerint, de ha nincs semmi konkrét, akkor a vallása lehetne ateizmus. Tagadnak mindenféle isteni vezetés és beavatkozás szükségességét és létjogosultságát. Ezért is gyakorolják a nekromaciát, nem engedve, hogy bármilyen égi hatalom ítélkezzen lelkük felett haláluk után.

Inferno: Oligarchátus, ahol az uralkodó fő-ördögöt istenítik is.

Forge: ezt is ki lehetne dolgozni.

Kemet: és persze egy egyiptomi országot is.

Éjelfek-drow-k: ezeket nem nagyon kellene erőltetni, szvsz nem nagyon illenének bele, max a drow-k a dungeon-ba bepaszírozva, mint kevés jelentőséggel bíró nép.

Remélem lesz rá érdeklődés. :)

_________________
I've born to burn!

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sogroon 2005 nov. 24 csüt., 18:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 17:21 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Sogroon!

Az ötlet zseniális, de félek, nem lesz belőle semmi. A mai Magyarországon sajnos a szerepjáték piac jelenleg a béka segge alatt van jópár méterrel, a pár (talán két tucat) kiadvány mind-mind negatív bevétellel zárt. Sajnos nálunk még az Ámerikában nagyon futó D&D-t sem lehet igazán eladni, nem is csoda, hogy az is befuccsolt végül is. A magyar szerepjáték-próbálkozások meg hiába voltak amúgy külön-külön zseniálisak (avagy kevésbé zseniálisak), elhaltak azok is szép sorban.

De lépjünk túl a piszkos anyagiakon, és tételezzük fel, hogy puszta lelkesedésből a H3 rajongók össze tudnak hozni egy használható szerepjátékot, aminek azért több buktatója is van:
1.) egy használható rendszert a "nagyok" több éven át fejlesztenek, és még így is kiderül sokszor, hogy béna lett, és jobb volt az eredeti. Jó példa erre a Shadowrun esete, amivel Mo-on még a legtöbb ember a 2. kiadásával játszik, mert a 3. kiadásban ugyan javítottak egy csomó dolgot, de ugyanakkor túl is bonyolítottal egy csomó másikat (ráadásul odakinn, ha jól tudom épp a 4. kiadást kezdét kiadni), vagy az amúgy remek D&D, aminek a 3. (sőt a 3,5. :lol: ) kiadásával sem sikerült kiküsszöbölniük azt, hogy 9. szint felett ne fajuljon tápbajnoksággá önkéntelenül is a játék (akármennyire SZEREPjátszanak is a játékosok).
2.) egy élő, logikus világ megalkotása hihetetlenül nehéz feladat. Nézd meg a MAGUS világát: ami végül is nem más, mint a megjelent nemtomhány (száz-százötven :?: ) MAGUS könyv kigyűjtése, kilistázása... és - szerintem - még így is béna lett, és tele van logikátlan dolgokkal (annak ellenére, hogy imádom). Egy vadi új világot teremteni (még ha az a H3 világa is) úgy, hogy hiteles legyen, logikus, és mindenki meg tudja találni benne a kedvére való fajt, hőst, NAGYON kemény munka, sok-sok ember többhavi munkája szükséges hozzá!

Mindezek ellenére szerintem vágj (vágjatok) bele nyugodtan, én személy szerint, a fentiek ellenére, mindenben megpróbállak támogatni (már ha még ezek után egyáltalán hajlandó leszel szóba állni velem :lol: ). Sok sikert!

(huhh, az előző bekezdés nem hangzott egy kicsit nagyképűen :?: :oops: :oops: ) sorry érte

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 17:35 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Idézet:
Az ötlet zseniális, de félek, nem lesz belőle semmi. A mai Magyarországon sajnos a szerepjáték piac jelenleg a béka segge alatt van jópár méterrel, a pár (talán két tucat) kiadvány mind-mind negatív bevétellel zárt. Sajnos nálunk még az Ámerikában nagyon futó D&D-t sem lehet igazán eladni, nem is csoda, hogy az is befuccsolt végül is. A magyar szerepjáték-próbálkozások meg hiába voltak amúgy külön-külön zseniálisak (avagy kevésbé zseniálisak), elhaltak azok is szép sorban.


Bocs, elfelejtettem szólni, hogy ingyenes RPG-ről lenne szó. Tökéletesen tisztában vagyok ugyanis az RPG helyzetével.

Idézet:
1.) egy használható rendszert a "nagyok" több éven át fejlesztenek, és még így is kiderül sokszor, hogy béna lett, és jobb volt az eredeti. Jó példa erre a Shadowrun esete, amivel Mo-on még a legtöbb ember a 2. kiadásával játszik, mert a 3. kiadásban ugyan javítottak egy csomó dolgot, de ugyanakkor túl is bonyolítottal egy csomó másikat (ráadásul odakinn, ha jól tudom épp a 4. kiadást kezdét kiadni), vagy az amúgy remek D&D, aminek a 3. (sőt a 3,5. ) kiadásával sem sikerült kiküsszöbölniük azt, hogy 9. szint felett ne fajuljon tápbajnoksággá önkéntelenül is a játék (akármennyire SZEREPjátszanak is a játékosok).

Én VILÁGKÉPRŐL beszélek, ami lehet akár MAGUS, akár DnD, akár FREESTYLE játszani.
Egyébként nem egy nagy dolog lenne a a MAGUS és/vagy a DnD renszerét használni hozzá, hisz ingyenes rpg.

Idézet:
2.) egy élő, logikus világ megalkotása hihetetlenül nehéz feladat. Nézd meg a MAGUS világát: ami végül is nem más, mint a megjelent nemtomhány (száz-százötven ) MAGUS könyv kigyűjtése, kilistázása... és - szerintem - még így is béna lett, és tele van logikátlan dolgokkal (annak ellenére, hogy imádom). Egy vadi új világot teremteni (még ha az a H3 világa is) úgy, hogy hiteles legyen, logikus, és mindenki meg tudja találni benne a kedvére való fajt, hőst, NAGYON kemény munka, sok-sok ember többhavi munkája szükséges hozzá!

Mondjuk ez ne teljesen így van (gondolok itt a "könyvekből lett világ" részre, mert előbb volt az ET, s utánna a regények)
De nem kell rögtön tökéletesnek lennie, elég, ha játszható.

Idézet:
Mindezek ellenére szerintem vágj (vágjatok) bele nyugodtan, én személy szerint, a fentiek ellenére, mindenben megpróbállak támogatni (már ha még ezek után egyáltalán hajlandó leszel szóba állni velem ). Sok sikert!

Mindenki segítségét várom, aki hajlandó. ;)


Idézet:
(huhh, az előző bekezdés nem hangzott egy kicsit nagyképűen ) sorry érte

Á! Mintha csak magamat hallottam volna. :)

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 18:40 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Sogroon, pontosan milyen RPG-re gondoltál? (ha ennek egyértelműnek kéne lennie, akkor nézzétek el a tudatlanságomat! :oops:) Mármint RPG könyvre, vagy fórumos szerepjátékra, vagy egy számítógépes játékra? :roll:

Üdv,

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 19:48 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Ha jól sejtem egy szabálykönyvbe lenne tömörítve az egész, nem?*

Egyik barátommal éppen egy szerepjátékot csinálgatunk(bár eléggé eltér a megszokottaktól: nincs kasztosodás és szintek, amitől alapvetően más az egész dolog, de nem ez a lényeg....) és valóban rengetek időt emészt fel az összetákolása. Mi például egy órát csak arról beszélgettünk, hogy egy alapvetően varázslással foglalkozó karakter a többi(fegverforgatás, utcai képzettségek stb.) képzettségekben mennyire legyen megkötve, és így is csak kis dolgokban sikerült megállapodni --> mindezzel arra akartam kilyukadni, hogy el kell majd dönteni, hogy lesznek-e kasztok és ha igen, milyenek(ez h3-ban érdekesen néz ki, mert vagy harcos vagy varázsló :D , de ugye egy lovag nem ugyanaz, mint egy barbár mészáros :) ).

Van egy kevés tapasztalatom szerepjátékok terén, ezért szívesen hozzájárulok a munkához.

*Ha könyv formában fog megjelenni, hogyan lesz megoldva a terjesztés? Fórumokon vagy valami hasonló?
Esetleg külön oldal lesz készítve?(remélem kinövi magát ekkorára - bár még el sem kezdődött az érdemi munka...)

De végülis Beornnak igaza van, kevesen játszanak rendszeresen szerepjátékot (pl. én sem), ezért nehezen megoldható, hogy életben maradjon. De lehet, hogy csak a szabálykönyvek viszonylag magas ára miatt nem megy a dolog, bár valószínű nem ez a baj...

Csak ennyit szerettem volna hozzásfűzni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 20:49 
Avatar

Csatlakozott: 2003 ápr. 03 csüt., 20:12
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Castle Ironfist
Nekem nem tetszik az ötlet, főleeg az ilyen dolgok hogy "húzzuk rá a görög meg maya isteneket". A másik meg hogy a Might and Magicnek amúgy is van egy kidolgozott kozmológiája, nagyjából el is tudnám mondani, már ha tényleg komolyan gondoltátok. Vagy ha mégis amolyat akarsz, akkor ne hívd Heroes RPG-nek, oszt kész.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 21:22 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
BHappy írta:
...

*Ha könyv formában fog megjelenni, hogyan lesz megoldva a terjesztés? Fórumokon vagy valami hasonló?
Esetleg külön oldal lesz készítve?(remélem kinövi magát ekkorára - bár még el sem kezdődött az érdemi munka...)

De végülis Beornnak igaza van, kevesen játszanak rendszeresen szerepjátékot (pl. én sem), ezért nehezen megoldható, hogy életben maradjon. De lehet, hogy csak a szabálykönyvek viszonylag magas ára miatt nem megy a dolog, bár valószínű nem ez a baj...

Csak ennyit szerettem volna hozzásfűzni.


Szerintem még akár egy fórumos szerepjáték is jó lenne...

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 hétf., 17:55 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Balee:
Idézet:
Sogroon, pontosan milyen RPG-re gondoltál? (ha ennek egyértelműnek kéne lennie, akkor nézzétek el a tudatlanságomat! ) Mármint RPG könyvre, vagy fórumos szerepjátékra, vagy egy számítógépes játékra?


Könyv. Vagy inkább netre feltöltött anyag, hogy pontos legyek.

Egy fontos megjegyzés: Sokan összekeverik a SZEREPJÁTÉKOT a SZEREPJÁTÉK SZABÁLYRENDSZERREL.
Szerepjátszani elég egy világot ismerni, nem kell hozzá szabályok bemagolása. A lényeg, hogy beleéld magad a mesébe. Én pl játszom online MAGUS-t, Warcraft-ot, Starcraft-ot (meg egy darabig volt Heroes is, de az behalt :oops: ) és közben számadatok alig (vagy soha) nem hangoztak el, soha nem történt egyetlen kockadobás sem.

Petro Mester
Idézet:
Nekem nem tetszik az ötlet, főleeg az ilyen dolgok hogy "húzzuk rá a görög meg maya isteneket". A másik meg hogy a Might and Magicnek amúgy is van egy kidolgozott kozmológiája, nagyjából el is tudnám mondani, már ha tényleg komolyan gondoltátok.

Na ez az, ami érdekelne engem, mert mint mondtam, egy deka istenséget sem ismerek a világból.
(Amúgy a görög ráhúzást átgondoltam azóta és elvetettem)

Balee:
Idézet:
Szerintem még akár egy fórumos szerepjáték is jó lenne...

Én benne lennék, de mesélést nem vállalok (nem mert nem tudok jól mesélni [nagyon is!] csak túlságosan leterhelne már a dolog).

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 kedd, 18:32 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Hát ha valaki fórumon játszik szerepjátékot, annak azért egy kis ideig folytatnia kell a mesét...

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 kedd, 18:40 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 aug. 28 csüt., 16:32
Hozzászólások: 1563
Tartózkodási hely: alapítottam már egyet :P
Balee írta:

Szerintem még akár egy fórumos szerepjáték is jó lenne...


Érdekes lenne. Én benne lennék egy ilyenben.

_________________
Üdv!
KTibsza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 16 szer., 8:51 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Beorn the Shapeshifter írta:
Sogroon!
...Egy vadi új világot teremteni (még ha az a H3 világa is) úgy, hogy hiteles legyen, logikus, és mindenki meg tudja találni benne a kedvére való fajt, hőst, NAGYON kemény munka, sok-sok ember többhavi munkája szükséges hozzá!

Mindezek ellenére szerintem vágj (vágjatok) bele nyugodtan, én személy szerint, a fentiek ellenére, mindenben megpróbállak támogatni (már ha még ezek után egyáltalán hajlandó leszel szóba állni velem :lol: ). Sok sikert!...


Hitetlen Gyaur, ráadásul már most megcsalsz, hát mi lesz így évek múltán :?: :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
üdv: CGS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 16 szer., 10:26 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
No, végre Te is idetaláltál, Silver.

Nem lehetne a két projectet ötvözni?

Beorn, a hitetlen gyaur :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 13:43 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Szóval: Fórumos H3 szerepjáték kit érdekelne?
A dolog freestyle lenne (nincs benne szabályrendszer).
Hogy mesélném-e, még nem tudom (nem nagyon akaródzom, bár ha én lennék a KM akkor biztos jól menne a dolog. Ok, nagy az arcom, de elég tapasztalt mesélő vagyok hogy csak így osszam a sódert a magas lóról :) Szerintem.)
Vannak bizonyos elképzeléseim, arra lennék kíváncsi, hogy kit érdekelne és milyen komolyan.

Én csak hétfőtől péntekig vok net közelben és akkor is csak nappal.

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 14:38 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Pontosan mit értesz fórumos RPG címén? Hogy működne, mi módon? Én öreg medve vagyok már, és csak a papir alakú, illetve az MMOPRG nevű képződményeket ismerem. :(

Engem érdekelne, de ezt csak halkan mondom, nehogy Silver leharapja a fejemet érte... :lol: :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 14:51 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Olyanra, mintha egy regényt olvasnál, annyi különbséggel, hogy az egyik szereplő cselekedeteit és gondolatait te írod.
A lényeg a hangulaton és a beleélésen van, s nem a tápolás-szörnygyakás-szintlépés dolgokon (amik egyébként sem az igazi szerepjáték jellemzői).

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 15:52 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hűűűű! Ez állat! Ez marha jónak hangzik!!!! Lehet minotauruszt alakítani benne?

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 15:55 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167
Bármit, ha az nem egy "gyökértelen tápgép". Vagyis a karaktereknek legyen előtörténete, jelleme. Találjatok ki egy személyt!

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 19 szomb., 2:09 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
No, ez nem is olyan nehéz feladat! :wink:
Kitaláltam egyet, már papíron van egy ideje. Ja, neve is van; Derick D'Rok, alapvetően harcos, kicsit elvont figura...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 hétf., 10:39 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
No, akkor elkezdeném a mesét (remélem, Sogroon, ilyesmire gondoltál!). Aki be akar szállni, az lehetőleg egy "átlagos" kalandozóval indítson, tehát lehetőleg ne gyertek arkangyallal, vagy fekete sárkánnyal... :) Sogroon lesz a mesélő, ő mozgatja majd a fő eseményszálakat, és az NPC-ket. Az egész történet párbeszédekre, és egyes szám 3. személyben elmesélt történetekre épül. Lássuk hát (kicsit sablonosan kezdődik, de majd csak alakul valahogy :) )!

Erathia egyik, hajdanán virágzó tengerparti kisvárosában vagyunk. A neve nem számít igazán, a háború-dúlta partvidéken totál ugyan így néz ki az összes kikötővároska jelenleg. A móló üresen unatkozik, hajónak még nyoma sincs se közel, se távol. Az egykoron nyüzsgő raktárnegyed kifosztva, felégetve, sötét alakok által megszállva éktelenkedik bánatosan a halódó városka tengerpartján. A város egyes negyedeit földig rombolta a háború, aki tehette elmenekült már régen, hogy helyükre mindenféle kétes alakok, szerencsevadászok költözzenek. Az élet meglehetősen veszélyes errefelé, a kiégett kalandorok akár egy ezüstért is képesek kioltani egykori társuk életét. Az utcákon szinte mindenki fegyvert visel (aki nem, azt még nagyobb ívben kerülik el, mert mágikus hatalomra gyanakodnak), mindennaposak a vérontások, a rablások, és a kisebb-nagyobb csetepaték. Az utcák rendjét önjelölt bandák biztosítják, területüket foggal-körömmel védelmezve egymástól, és a "külvilágiaktól". A biztonságot tőlük vagy határozott fellépéssel, vagy jól csengő aranyakkal kell megvásárolni.

Hasonlóan nyomasztó hely az egykoron fényesebb napokat megélt, két szintes fogadó-kocsma épület is. A cégér felét valaki lehasította (talán egy fehér hajót ábrázolhatott valamikor), a tető egy részét leperzselte valami (tűzgolyó, avagy egy sárkány lehelete?), kormos falai között azonban mind a mai napig szomjukat olthatják a kiszáradt helybéliek, és átutazók. Aash, a jól megtermett, hatalmas pocakot, és még hatalmasabb, vasalt bunkót viselő ogre kocsmáros megfelelően rendben tartja az ivót, és bár mindennaposak a verekedések, határozott fellépésével eddig még mindig sikerült kitessékelnie a kötekedő rendbontókat. A fogadó füsttől szürkéllő falai között mindenféle gyanús alakok iszogatnak, beszélgetnek, vagy hajolnak összebújva kétes eredetű térképek fölé. Épp úgy megtalálhatók itt a legutóbbi barbár betörés után itt maradó orkok, goblinok, mint a leginkább útszéli rablónak kinéző, füstösképű naplopók, a nomád ruhában feszítő, görbe kardot hordó lovasok, a kiöregedet, obsitos katonák, állás nélküli matrózok, vagy akár a mokány, mogorva törpék. A színes forgatag kaotikusan nyüzsög a koszhadt hajópallókon, kerülgetik a kicsiny, de igen tartós, tölgyfából ácsolt asztalokat, melyeken általában megtalálható az elmúlt hét (hónap?) étlapja, ételmaradékok formájában. Pipák, vastag szivarok, vékony cigarettek, vizipipák füstje gomolyog, szinte elnyomva a sárgás, sápadt fényű olajmécseseket. Az ajtóval szembeni falra egy hatalmas kandallót tapasztott még az egykori tulajdonos, amiben jelenleg is vidáman lobognak a hasábok. A kandalló előtti asztalnál két komor alak üldögél. Látszik rajtuk, hogy igazi veteránok ők, számtalan háború megkeseredett hősei. Az egyikük egy sötétzöld, csuklyás köpenyt viselő, kortalan arcú, metsző pillantású férfi. Egyik kezét sosem távolítja el az övébe tűzött, falevélt mintázó markolatú, hosszú, görbe tőre mellől. Az asztalon előtte egyszerű, mogyoróbarna íj, amit épp egy puha ronggyal törölget (off: hogy ezt miként csinálja egyszerre, az számomra is rejtély :) ).

Kép
A vele szemben ülő alak annál több figyelmet igényel, még a leghangosabb kötekedők is nagy ívben kerülik el a hatalmas karosszéket, amelyben üldögél. Egy feketésbarna bundájú, jól megtermett, majd két és fél méteres minotaurusz az. A testét borító szőrébe itt-ott ezüstös szálak vegyülnek, a két szarva között a sörényét valamilyen anyaggal narancssárgára festette, és taréj-szerűen felállította. Mind a testét borító számtalan heg, mind a hátára csatolt hatalmas, rúnákkal maratott, éjfekete, kétkezes csatabárd elárulja, hogy számtalan összecsapásban megfordult már. Orrában, és csonka bal fülében aranykarika fityeg, és száradó bundája olyan szagot áraszt, amitől még egy jobb érzésű ork is elfintorodik. Ellőtte három, literes fakupa, az utolsó alján lötyög még csak egy kevés a híres, kerítésszaggató, ork sörből. Ormótlan bal öklével megtámasztja hatalmas, busa fejét, és az elfogyasztott alkoholmennyiséghez képest meglepően tiszta tekintetét társára veti. Ez a tekintetet a legfurcsább. A hatalmas, melegbarna szemekben nem a fajtársaira jellemző őrjöngő harag izzik, hanem valami végtelen szomorúság, keserűség... Gyakran pillant az ajtó felé, mintha várna valakit... A hangja mély, karcos, amint megszólal:

- Még meg sem köszöntem neked, hogy megmentetted az életemet. Egész jó lövés volt, igazi mesterlövész vagy! - lassan beszél, szinte megrág minden egyes szót, mielőtt kimondaná.

Társa a mesterlövész szóra metszően ránéz, majd megcsóválja a fejét, és tovább folytatja az íja ápolását.

- Az a kis takonypóc azt hitte, hátulról ledöfhet! Valószínűleg meg is tette volna, ha te nem lövöd át a torkát... hmmm. Elf-féle vagy? Nem mintha bármi bajom lenne az erdők népével, sőt, egyet barátomnak is mondhatok közülük... Most csodálkozol, mi? Pedig igaz. Sokfelé megfordultam már, sok mindent csináltam, és sok lénnyel megbarátkoztam utam során... igaz ellenségem is akad szép számmal, de szerencsére ők fogyatkoznak a múló idővel rendesen! - morgó kacagása betölti az egész ivót, sokan felkapják a fejüket, és a minotaurusz felé fordulnak, de hamar visszafordítják pillantásukat maguk elé.

- Még be sem mutatkoztam - folytatja a bikafejű. - A nevem Dakk. Dakk, a Sárkányölő. Igen, jól hallottad: sárkányölőt mondtam. Télleg egy sárkány volt, még ha kisebb féle is, meg még egy kicsit éretlen, amolyan zöld színű... de jó darabot kiharapott így is a karomból. - mutat a bal karján éktelenkedő egyik sebhelyére. A sebhely méretéből látszik, hogy a "kisebb féle" sárkányka meglehetett vagy háromméteres.

- Messze keleten születem, Nighon szigetén, és egy labirintusban nőttem fel. Azok voltak életem legboldogabb évei! Olvasgattam, járőröztem a szinte végtelen járatokban, amikben csak én tudtam eligazodni, vadásztam a lángköpő kőgyíkokra... Oh, Gork! Nincs jobb íze semminek, mint a kőgyík frissen kitépett nyelvének! A környékbéliek néha egy-egy fehér ruhás szüzet küldtek be nekem. Szegényeket teljesen megzavarta az a sok babonaság, amivel a fejüket teletömték. Mindegyikük térdre borult, és azért könyörgött, hogy ne egyem, és ne erőszakoljam meg őket. Most mond, te, íjász! Hát mit tudtam volna kezdeni azokkal a törékeny kis mimózákkal? Nem vagyok én szörnyeteg! Így azután amikor megnyugodtak végre egy kicsit, akkor söprögethettek nálam, megsüthették a kőgyíkokat, fényezhették a fejszémet, és az értelmesebbjével még el is tudtam beszélgetni erről-arról. Azután mikor már kezdtek nagyon sápadozgatni, kezükbe nyomtam egy nagy marék csecsebecsét (ők aranynak, meg drágakőnek mondják, de mind a mai napig nem értem, hogy mit esznek azokon a népek, amikor haszontalan kavicsok, és fegyvernek alkalmatlan puha fém csupán), és kituszkoltam őket a hátsó, titkos kijáraton. Szerintem egy sem tért vissza közülük a falujába...

- Egészen addig tartott jó sorom, amíg egy Gunnar nevezetű hadúr, és féltestvére, egy Darkstorn nevű boszorkánymester el nem határozták, hogy már nagyon régóta honolt béke a környező királyság és az országunk között, úgyhogy összegyűjtötték seregünket, és átteleportálták az egész bagázst Erathiába. Mind a mai napig nem emlékszem már pontosan, hogy mivel sikerült rávenniük arra, hogy elhagyjam kényelmes kis labirintusomat... Azt hiszem Gunnar minotaurusz teheneket emlegetett, amiket gaz lovagok tartanak fogva várbörtönükbe... Hahhh, átverés volt az egész - Dakk egy hatalmas sóhajtással kiüríti kupáját, majd elkeseredésében úgy vágja vissza az asztalra a nehéz fa ivóalkalmasságot, hogy az szilánkokra törik. Társa egyetlen rezzenés nélkül folytatja tovább íjának karbantartását.

- Nem untatlak a rengeteg csatával, amin végig verekedtem magam. Hamarosan felfigyelt rám a hadúr (amúgy egész becsületes egy fajtársam volt), és osztagparancsnoknak nevezet ki. Bezony, én lettem a 3. csapásmérő század, 4. pusztító osztagának parancsnoka! Nagy karrier, mit mondjak... Volt tíz hasonszőrű alárendeltem, mind elvakult mészárosok valamennyien. De akkor még fiatal voltam, és egyre hajtott a tehenek ígérete! Fényesnek nem nevezhető karrierem akkor ért véget, amikor rajtaütöttünk azon a szekéren. Nagyon furcsa egy szekér volt, úgy őrizték a talpig vasba öltözött lovagok és számszeríjászok, mintha a grált óvták volna. Pedig csak egy vérvörösen izzó kard volt benne. Emlékszem, Darkstorn, amikor kedvenc fekete sárkány hátasán végre odatolta a képét, egészen fellelkesült a látványától. A kezébe szorongatta, és csak kacagott, kacagott! No, ekkor ütöttek rajtunk a sima képű lovagok, akiket valami hatalmas, fehértollú, szárnyas lény vezetett. Egyik világot látott medúzánk (akivel egyébként jól elbeszélgettünk néha), azt állította, hogy egy angyal. De nem hiszem, hogy az lett volna, egy angyal nem fürdik ellenfelei vérében olyan élvezettel, mint ahogy azt ő tette...

- Gunnar ekkor megpillantott egy csomó alattomos szerzetest a távolban. Rájuk mutatott, és csak annyit mondott: "Dakk, nyírjátok ki őket!". A parancs egyértelmű volt, és nem is túl nehéz. Tudod, hogy van ez... haverom mondta mindig, amikor a hegyesfülűekkel akadtunk össze: "elf lenni jó lövő, de érni szart, ha harc jön közel", és milyen igaza volt... Már ha nem sértelek meg vele. De így vannak ezzel a varázslók is. Messziről nagy bőszen durrogtatják a varázslataikat, de amikor valaki melléjük áll, meglóbálja a kétkezes szekercéjét, akkor bezzeg menten becsinálnak a nadrágjukba!

- No, elég az eléghez, hogy nyomultunk a fiukkal a szerzetesek felé, azok meg eregették bőszen ránk a mágikus lövedékeiket. Egész ügyesek voltak, mert már csak harmadmagammal voltam, mire melléjük értem. Persze ez is épp elegendő a feladathoz... No, ekkor hallottam meg azt a hangot, amitől muszáj volt hátrafordulnom, és azt hiszem nem én voltam ezzel egyedül... Darkstorn magasra emelte a kardot, valamit kiáltott, az ég elsötétült, és lángoló meteoreső zúdított ránk. Nem nagyon nézte, kit talál el vele, beküldte a szeretetcsomagot a legnagyobb kavarodásba. Megpróbáltam a szekér alá beugrani, de elkéstem... Egy szikla eltalálta a kobakomat, és minden elsötétült előttem...

- Mint később megtudtam, az az őrült boszorkánymester kinyírt mindenkit a közelben: barátot, ellenséget egyaránt. Ő meg kacagva repült a csatatér felett a hülye sárkányával, és minden menekülőt szénné égettetett vele. Hogy rohadna meg Zorg poklában!

- Arra eszméltem, hogy béklyókba verve zötykölődöm egy rácsos szekéren. A közelemből ocsmány ork röhögés hallatszott... Igen, kitaláltad, a barbárok rabszolgavadászai gyűjtöttek be, mint még használható egyedet a csatatérről, miután mindenki elvonult. Rugdaburg, a küklopsz arénájába kerültem. Így lettem gladiátor. No, ez a Rugdaburg egy tökös legény volt. Félmázsás sziklákkal dobálódzott, amikor mérges lett valakire, és volt, hogy el is találta az illetőt. Placcs, és már is palacsintává vált a nagyreményű goblin viador... Nem részletezem az ottani "hősi" tetteimet, minek untatnálak a szüntelen kiképzés, és a viadalok sorával téged! Annyit elég róla mondanom, hogy egész jó kis hírnevet sikerült szereznem: egy idő után úgy emlegettek csak, mint a Dühöngő Bika! ... Hogy hallottál róla? Igen, én vagyok Dühöngő Bika személyesen, az arénák bajnoka, a legyőzhetetlen, a halálosztó, a marcangoló, stb... stb... Elég hatásvadász név, nem? ... Ja, szerintem is. A Dakk sokkal jobban tetszik... No, azután persze megszöktem. Volt ott egy mágusforma, öreg, füstös képű ember, aki megígérte nekem, hogy mindenféle varázslatot tanít nekem, ha segítek neki visszaszerezni az elkobzott varázskönyvét, majd kijutnia az arénából. Mondjuk nem vert át, tanított is másfél hónapon át rendesen, csak a fejembe nem sikerült belevernie szinte semmit sem! Egyetlen varázslatot sikerült csak megtanulnom, a Gyógyítás igéjét. Nem egy nagy szám, mi? Pedig áradozott a Vízmágia hatalmáról, Jéglövedékről, Teleportról, a rejtélyes Klón varázslatról... de nekem csak ennyi jutott. Bár igaz, ami igaz, nem egyszer megmentette már az életemet, hogy egy-egy súlyosabb sérülésemet meg tudtam gyógyítani. Mutattam már a vállamat? Na, itt egy wywern harapott meg...

- Egyet sajnálok csak nagyon, azt, hogy a Hajóidézést nem sikerült elsajátítanom! Mennyire jól jönne most! Ki látott már ilyet?! Kikötővárosnak mondják, azután az utolsó hajó jó két évvel ezelőtt hagyta el a mólót, és vissza egy sem jött közülük. A háború meg felperzselte a környező erdőket, amiket meg nem égettek fel, azt kivágták, hogy ostromtornyokat, ballistákat, nyílvetőket építsenek belőle... Látom, ez téged is bánt. A francba! Annyi fa sem akad a környéken, hogy egy csónakfélét össze tudnék tákolni belőle! Pedig - hajol bizalmasan közelebb beszélgetőpartneréhez - azért vagyok pont itt, mert állítólag nem messze a parttól, alig két napi hajóútra, létezik egy sziget... Egy gyönyörű, smaragdzöld sziget, tele labirintusokkal, kazamatákkal, és állítólag egy minotaurusz tehén vigyázza! No, ezért sajnálom, hogy nem tanultam meg a Hajóidézést! Pedig a tenger... a tenger gyönyörű! Beleszerettem első látásra! Érted, megpillantottam azt a végtelen, mélykék víztömeget, és valami beléhasított a szívembe... itt belül. Egyszerűen muszáj kihajóznom, hogy láthassam milyen az, amikor minden irányból a smaragdzöld hullámok vesznek csak körül, és a horizont egybe olvad az ég kékjével... Csodálkozol? ... Nem, nem hiszem, hogy költő lennék, bár egyesek szerint viszonylag elfogadhatóan játszom a négy húros baseliten... Ha ismerném azt a nyomorult varázslatot, hidd el, nem maradnék itt tovább, egy percet sem! De tudod, éppen idevárok valakit... esetleg ő talán tud nekem segíteni... - ezzel mintegy végszóra kinyílik a kocsma ajtaja, és egy alak lép be rajta. A minotauruszok arcáról nehéz leolvasni az érzelmeket, így beszélgetőtársa sem tudja eldönteni, hogy az öröm, vagy a harag arckifejezését öltötte-e...

No, tudja valaki folytatni?

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Beorn the Shapeshifter 2005 nov. 24 csüt., 12:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 hétf., 13:15 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 26 kedd, 11:24
Hozzászólások: 167

OFF:
Vazze, Beorn! Nem akarsz inkább TE mesélni? :)
Nagyon jó amit írtál! Gratula!

Hogyha tisztázzuk, hogy ki meséljen, akkor majd írok tovább vagy adok karakterleírást.

Várom válaszod...

Meg másokét is.

U.i: Az OFF színe legyen zöld, hogy elüssön az ON írásoktól.

_________________
I've born to burn!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1577 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség