Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 201 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: ALAPKÉRDÉSEK!
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 17 kedd, 22:31 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!

Gondolom más is érezte már úgy magát mint én, amikor először nézelődött ezeken az oldalakon, vagyis hülyén. :cry:

Nem vagyok már fiatal, a számítógépezést nem az anyatejjel szívtam magamba, hanem innen-onnan lesegetem, játszani viszont szeretek.
Ja, és angolul sem tudok. :(

Ezért gondoltam arra, hogy megnyitom ezt a témát.

Itt olyan alapvető kérdések és fogalommagyarázatok lennének ami mások számára már természetes: a Heroes-zal, számítógéppel, internettel, a fórummal kapcsolatban.

Hogyan kell letölteni, és hova kell bemásolni a pályákat?

Hogyan kell használni a fórumban a keresőt?

Mi az a pachet?

Mi az a verziószám, honnan tudjam nekem milyen van?

Mi az a HTML, miért tiltsam le?

Mi az a BBCode, miért engedélyezzem?

Mi az időzóna GMT+2 Óra?

Mindenki és főleg saját okulásomra. :D

Hello: csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: ALAPKÉRDÉSEK!
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 18 szer., 8:11 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Szia Csocsi!

csocsi0 írta:
Hogyan kell letölteni, és hova kell bemásolni a pályákat?
Vannak külön H2, H3, H4 térképek, amelyek a baloldalt található menüsor megfelelő részére klikkelve jönnek elő. Minden egyes pályához van 1 letöltés gomb, azt kell használni. A letöltött pályákat a felinstallált játék "maps" könyvtárába kell bemásolni.
csocsi0 írta:
Hogyan kell használni a fórumban a keresőt?
Hát nagyjában és egészében nem túl használható a kereső :( Ha keresel valamit, akkor ajánlom, hogy nézegesd a topic címeket, ezek támpontokat adnak.
csocsi0 írta:
Mi az a pachet?
A patch-ek a játékforgalmazó által kiadott játék fejlesztési frissítések, (hibák kiküszuöbölésére alkalmazzák)amelyek jobbítják a játékot.
csocsi0 írta:
Mi az a verziószám, honnan tudjam nekem milyen van?
A verziószámot úgy tudod megállapítani, hogy ha pl. Total Commandert használsz, akkor az indítófile-ra jobb gombbal ráklikkelsz előjön egy lista, aminek a legalján találod a tulajdonságokat. Erre klikkelve előjön egy ablak, ahol is ezt meg tudod állapítani. (sajátgép alatt is működik)
csocsi0 írta:
Mi az a HTML, miért tiltsam le?
A HTML az más internetcímekre való hivatkozást jelenti, a gép érzékeli az ilyen formátumokat és ha engedélyezve van, akkor aktívvá válik és így a szövegben lévő címre kattintva máris oda tudsz navigálni (lásd lejjebb a BBCode-nál)
csocsi0 írta:
Mi az a BBCode, miért engedélyezzem?
Info itt: http://heroes.hardwired.hu/forum/faq.php?mode=bbcode#0
csocsi0 írta:
Mi az időzóna GMT+2 Óra?
A fórum idejét jelenti, hogy milyen időzóna szerint jelentesse meg a hozzászólásokat. Úgy állítsd be, hogy a hozzászólásoknál az aktuális időpontot jelenítse meg, más gondod ezzel nincs.

Remélem tudtam segíteni. Ha bárminemű kérdés felmerül, ne szégyelld feltenni :wink: :)

ui: legjobb megoldás a kitapasztalás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 18 szer., 20:19 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget bogpista!
Ilyen magyarázatra gondoltam.

A kereső mindig azt írta ki, hogy nincs találat, azt hittem nem jól használom. Nem mindig bízom meg a számítógépes tudásomban. :D

A patcheket hova kell bemásolni, honnan tudom, hogy nekem kell-e?

Hát van aminél látok verziószámot, legalább is azt hiszem, de legtöbbnél nem. Ha az alapverzió akkor nincs rá hivatkozás?

A HTML és a BBCode így első látásra nekem bonyolult na de majd "kitapasztalom" :D

Van-e Heroes2 magyarosítás? Vagy inkább tanuljak meg angolul? :lol:

Az utóirattal szimpatizálok csak lusta vagyok.

A szlogen nagyon igaz, már én is próbáltam és egyik se jött be. :D

Hello: csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 8:05 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 25 kedd, 10:55
Hozzászólások: 20
Ha nem multizol szerintem nem szükséges patch. Ha igen akkor mindig a legújabb kell. De ha pl Heroes3 azni akarsz lehet most kapni a Heroes Completet(mind2 kiegészítőt is tartalmazza) és azt nem kell patchelni mert a legújabb verzió és mindössze 2000Ft. Ez nem reklám de télleg kurvajó ár nekem megért ennyit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 9:50 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!

Nekem is a Heroes3 Complete van meg, és van Heroes3 Essential is ami elvileg magyarosítaná csak nekem éppen nem sikerül megcsinálni. Egyszer már fenn volt csak a vírus elvitte, most lehet hogy a vírusírtó miatt nem lehet felrakni?

Láttam a versenyeknél a Heroes1-ről, hol lehet kapni Heroes1 CD-t?

A Heroes2-nél összement a kép, és én már elég rosszul látok :D , hol lehet beállítani a heroes2-t hogy teljes képernyőn menjen?

A társalgóba nem tudok belépni mi lehet a gond?

Hello: csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 11:13 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 25 kedd, 10:55
Hozzászólások: 20
Minden kérdésedre nem tudom a választ így amire tudom arra válaszolok.
A heroes1 az nem cdn van 10-15 mb lehet max. Bármelyik abandonware oldalon megtalálod., pl the-underdogs.org, az első rész már azt hiszem ingyenes és legálisan letölthető.
A heroes2 teljesképernyős ha ati kártyád van töltsd le a refreshclock.exe progit(googlen megtalálod) és állíts 60hz től magasabb frekit minden felbontásra(85hz ajánlott).
Több mint valószínű hogy ez a probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 11:16 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
csocsi0 írta:
Sziasztok!

Nekem is a Heroes3 Complete van meg, és van Heroes3 Essential is ami elvileg magyarosítaná csak nekem éppen nem sikerül megcsinálni. Egyszer már fenn volt csak a vírus elvitte, most lehet hogy a vírusírtó miatt nem lehet felrakni?

Nem hiszem, hogy ez a kettő akadályozná egymást.
csocsi0 írta:
Láttam a versenyeknél a Heroes1-ről, hol lehet kapni Heroes1 CD-t?

Az már olyan régi, hogy szerintem meg sem jelent cd-n. Nézz fel az oldalamra (lent látod). Onnan le tudod húzni! :wink:
csocsi0 írta:
A Heroes2-nél összement a kép, és én már elég rosszul látok :D , hol lehet beállítani a heroes2-t hogy teljes képernyőn menjen?

Ezt nem tudom. Már nagyon rég játszottam vele, és akkor nem volt ilyen problémám. Valaki majdcsak segít ebben is.
csocsi0 írta:
A társalgóba nem tudok belépni mi lehet a gond?

Le kell tölteni hozzá a java virtuális gépet. Elvileg automatikusan leszedi, ha még nincs meg... Lehet, hogy többször kell próbálkozni. Nekem sem mindig jön be elsőre régebbi gépről...

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 17:08 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sheltemke írta:
Minden kérdésedre nem tudom a választ így amire tudom arra válaszolok.
A heroes1 az nem cdn van 10-15 mb lehet max. Bármelyik abandonware oldalon megtalálod., pl the-underdogs.org, az első rész már azt hiszem ingyenes és legálisan letölthető.
A heroes2 teljesképernyős ha ati kártyád van töltsd le a refreshclock.exe progit(googlen megtalálod) és állíts 60hz től magasabb frekit minden felbontásra(85hz ajánlott).
Több mint valószínű hogy ez a probléma.


Hello!

Nem gondolnám, mert eddig rendesen ment a heroes2, csak most valamit kiírt a windows (amit le OK-tam) és azóta körbe van egy fekete csík a képernyőn, amit nem sikerül eltüntetni. Szerintem valamit csak be kéne állítani és ez az amit nem tudok.

csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 17:24 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!

Már megint vannak kérdéseim.

Mi a különbség a felajánlott " mentés" és a "megnyitás" között, amikor egy programot akarok letölteni?

Mi a véleményetek a Windows által ajánlott " távsegítségről" működik ez hogyan?

Mi az a java virtuális gép? A Windows XP Home-ba az nincs?

Helló: csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 19 csüt., 18:41 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
csocsi0 írta:
1: Mi a különbség a felajánlott " mentés" és a "megnyitás" között, amikor egy programot akarok letölteni?
2: Mi a véleményetek a Windows által ajánlott " távsegítségről" működik ez hogyan?
3: Mi az a java virtuális gép? A Windows XP Home-ba az nincs?


Hali!

1: A programok, (videók,képek, stb) letöltésénél felajánlja a gép, hogy az eredeti helyéről nyissa-e meg az adott alkalmazást, vagy letöltse a saját merevlemezedre, ahonnan manuálisan kell futtatni.
2:Nem tudok róla nyilatkozni, de olvastam már vicces dolgokat róla. Továbbra is azt tanácsolom, hogy tapasztald ki a dolgokat. Ismerd ki jobban a számítógépedet, a beállításokat stb. akkor talán a H2 grafikája is ismét jó lesz. Én az tudom tanácsolni látatlanba, hogy mikor elindul ablakba a játék, akkor nyomd meg az F4 billentyűt.
3: A java-t a www.java.com oldalról töltsd le. (download-ot keress)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 20 pén., 13:58 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!

Sikerült a javát letölteni és belépni a társalgóba, köszönöm, ezt nem nagyon szoktátok használni?

A Heroes1-et is megtaláltam Freemy oldalán, köszönöm, csak éppen nem tudom mit kell csinálni. A windows felajálja hogy töltsek le programot a futtatáshoz, de az angolnyelvű oldalon nemtudom, hogy mit kellene letöltenem?

Akkor a "megnyitás" az olyan mintha egy cd-ről telepítenék?

A "mentés" meg olyan ahogyan a Heroes pályákat is le lehet tölteni, és tudni kell hogy hova és hogyan másoljam be?

csöcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 22 vas., 18:18 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
ha nem megy xp-n, akkor kérd, hogy kezelje másképpen, képes win95, 98 ra is az xp, legalábbis a prof.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 11:46 

Csatlakozott: 2005 máj. 23 hétf., 10:56
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Régebben játszottam olyan pályákon, ahol barlangban lehetett szellemeket venni, akik a megölt ellenségek száma szerint szaporodtak.
Most újra elővettem a H3-at, de nem találom ezeket a pályákat. Tud valaki segíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 13:28 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
rossz helyen keresed
ghost nincs a h3 ban

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 13:31 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
Kő írta:
Régebben játszottam olyan pályákon, ahol barlangban lehetett szellemeket venni, akik a megölt ellenségek száma szerint szaporodtak.
Most újra elővettem a H3-at, de nem találom ezeket a pályákat. Tud valaki segíteni?

Az a H2-ben volt ghost, ha jól emlékszek, akkor hajókon is ösze lehetett szedni őket, bár az lehet hogy a King's Bounty-ban volt :P 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 14:17 

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 0:11
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
Adler írta:
ha nem megy xp-n, akkor kérd, hogy kezelje másképpen, képes win95, 98 ra is az xp, legalábbis a prof.

Hello!
Kipróbáltam ezt is, de nem akarja az igazságot. Na majd a többi rész kárpótol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Porblémák!
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 17:14 
Avatar

Csatlakozott: 2004 júl. 13 kedd, 20:33
Hozzászólások: 152
Szaisztok! Van egy kis gondom: Az InstallShied (ha jól írom) hibát észlelt. Mi ez az említett program és mivel tudnám megoldani a problémát. Ja és még valami: Ez csak akkor van ha eredeti lemezről vagy Pc guru példányról telepítjük de nincs semmi gondja ha az Ezt ved Meg példányal telepítjük. De ha már megvan az eredeti meg a Pc-gurus akkor minek vegyem meg az Ezt Ved meget is nem? Ezért kérem a segítségeteket.

_________________
Nem vagyok őrült a hangok is ezt mondják!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 17:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 25 hétf., 10:36
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Pomáz
Ehhez egy kicsit több konkrétumot kellene írnod, pl: milyen op. rendszeren, miket próbáltál telepíteni. Lehet, hogy csak frissíteni kell valamit, vagy éppen az SP2-es XP a baj.

_________________
It is said, that a journey of a thousand miles begins with one step...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 24 kedd, 7:48 

Csatlakozott: 2005 máj. 23 hétf., 10:56
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
:shock: Köszi, tényleg a H2-ben van. Átnéztem az összes pályámat, de nem találom. Még keresgélek, de, ha valaki tudja a pálya (pályák) nevét, megköszönném!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Porblémák!
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 24 kedd, 9:43 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
Tomcsics írta:
Szaisztok! Van egy kis gondom: Az InstallShied (ha jól írom) hibát észlelt. Mi ez az említett program és mivel tudnám megoldani a problémát. Ja és még valami: Ez csak akkor van ha eredeti lemezről vagy Pc guru példányról telepítjük de nincs semmi gondja ha az Ezt ved Meg példányal telepítjük. De ha már megvan az eredeti meg a Pc-gurus akkor minek vegyem meg az Ezt Ved meget is nem? Ezért kérem a segítségeteket.

Szia az installshield a windows sajátja, azzal lehet gond. Nekem win2k és xphomeSp2 alá is simán felment a PC Gurus CD.
Bár ha nincs meg mind a 3 rész akkor érdemes megvenni a H3 Completet 2000 Forintért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 201 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség