Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Necromanta ellen
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 26 szer., 17:31 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
Sziasztok!
Véleményeket várok!
H4-ben:
Szerintetek mi a necromanta sereg/hős gyenge pontja?Mi ellene a taktika?
Mivel legyünk. ha az ellenfél necromantát választ?
Köszi!

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 26 szer., 23:32 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Üdv.

Nos Barátom, ha az ellenfeled necromatával van, az nem túl jó számodra. De ha még játszani is tud vele akkor tényleg nagy a baj.

Taktikák?

A legjobb ha te is necromatával vagy.
Esetleg lehetsz még orderrel, ha ügyesen tudsz wizarddal játszani.

Szerintem a H4 VITATHATATLANUL legerősebb faja a necro. Ha ezt bárki kétségbe vonja szívesen bebizonyítom neki mekkorát téved! :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 27 csüt., 0:07 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
Sajnos én is azt látom,hogy a H4-ben a necromanta nagyon erős!
Túlságosan is!
Azért kérdeztem éppen ezt, hogy mégis mivel lehet őket megverni.
Milyen varázslatok, taktikák, stb.

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 27 csüt., 9:48 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 17 hétf., 12:01
Hozzászólások: 61
Az order és a necromanta a legerősebb, még azt is megkockáztatom, hogy ebben a sorrendben! Én csakis az ordert javaslom necromanták ellen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 27 csüt., 12:19 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
Én is order-rel szeretek lenni!
De milyen taktikával? Mit érdemes fejleszteni a várban?
Sajnos az Order varázslatok többsége nem működik élőhalattakon...

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 27 csüt., 21:29 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Ma sajnos nincs időm konkrét megoldást írni neked.
Rohanok a barátnőmhöz.
De igérem holnap kisajtolok magamból vmi használhatót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 3:15 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Üdv!

Végül is már holnap van és még nem vagyok nagyon álmos. Vágjunk bele!

Valószínű nincs új a nap alatt, de lássuk jutunk-e vmire.

Fenntartom hogy a necro a legerősebb de ha már az ellenfeled ezt a népet választotta mégis csak majmolás lenne neked is velük lenni.
Egy ésszerű megoldás maradt az order.
Wizard főhős kell (szerintem az order varázslatok a legütősebbek, lehet hogy az icebolt nem sebez annyit mint egy lighting de ez nem is akkora gond), érdemes berakni neki egy life skill-t is, necro ellen jól fog jönni. De mindenképp csak a 3. szintű order mágia után kezd el fejleszteni, és persze gm. mágiaellenállás és combat se ártana. Tudom hogy ezt mocskos nehéz elérni de irányadásképpen ezeket a skilleket javaslom.
Már első nap vegyél (vagy minél hamarabb ha impossible-en játszol) lord hőst a második szinű nobilityhez csak egy szintet kell lépned, az árát is visszahozza és szerintem sokkal gazdaságosabb mint felépíteni az 1000 aranyat hozó vackot. Ja persze és vehetsz többet is.

Az order lényei olyanok mint egy nagyon érzékeny hangszer. A félszerzet egy kis precisionnal megtuningolva nem rossz. A törpe semmire nem jó csak golyófogónak. Ha jó vagy akkor mage, de MINDENFÉLEKÉPP dzsinnt válassz!!!!! Ez nem is kérdéses. Aki mást mond az ne H4-gyezzen mert nem neki való! Én a gépsárkányt jobban csípem mint a titánt mert ha csak ezt és dzsinnt raksz a seregedbe nagyon gyors lesz a hősöd. (és mechanikus ami élőholtak ellen plussz pont) Ez persze gyakran csak álom marad.
A lényeg: a csapatod lelke dzsinn. 10 egyben már elé ütős, szerintem az illusion a very best varázslata de mindenképp kell még legalább 2x 1 dzsinn lassítani (ami ugye hat az élőholtakra) és béke dalt nyomni (ami nem igazán de jól jöhet a hős és a venom spawn ellen). Ügyesen kell beállítani a dzsinneket mert a hátsó egységek ellen csak két helyről tudják nyomi a békedalt. Ez fontos lehet, sok estben minimalizálhatod vele a veszteséged.
A lényeg: ha az ellenfeled jól játszik necróval úgy is a tömérdek vámpír okozza a legtöbb gondot, amit szépen összegyűjtögetett.
1. lépés 1 dzsinnel le slow-olod, ha volt olyan rafkós a tag hogy betett a hősének life skillt és leszedi róla akkor nagy szarban vagy és ember feletti módon kell taktikáznod. Nagyon cink. De nyugi azért ez a a ritkább eset.
2. A hőssel folyamatosan teleportálod vissza a batmant. Így jó esetben sose ér el.
3. A nagyobb dzsinn csapatoddal szerezz magadnak illusionnal vámpírokat. Másra ne is használd a mana pontjait mert túl értékesek.
4. A te vámpírod gyors és persze nem ütnek rá vissza, így szépen a wait-es technikával, ide-oda röppenve leapaszthatod az ellenséged vámpírjait.

Ne feledd arra kell törekedned hogy a vámpír ne érjen el, ehez a hős(+a teleport varázslat) a nélkülözhetetlen. Nagyon vigyázz rá. Ha kinyírja hősöd elszabadul a pokol.

Na jó mára ennyi. Álmos vagyok, megyek szpattyolni.

Remélem segítettem valamicskét, és nem csak olyasmit írtam le amit eddig is tudtál. Majd még írok hozzá.

Ui: Persze mindennek van ellenszere. És egy igazán jó játékost nem tudsz megverni ha necroval van. Gondolok itt például magamra..... :twisted:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anduran 2005 jan. 28 pén., 17:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 3:24 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Ja, és ha már egri vagy lehetnél annyira lokálpatrióta hogy nem írsz magadhoz ilyen idézetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 13:17 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
En csak az alap H4-et probaltam ki. Az uj verziokban is mukodik a
DISPELL az ILLUSION ellen? Egyszer ORDER-rel egy szaz fos saskasereg ellen nagyon megjartam, mert beepitett dispell-juk volt...
Amugy az order tetszett a legjobban.A dzsinnek meg a lovagi szaporulat javitgatas miatt. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 13:20 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 18:03
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: Budapest
hipno az ellenfél halálmágusára, aztán... :)))
vagy a venom spawnra ... nyamm :)

_________________
credo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 14:44 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
Köszi a tanácsokat!
Az Order sereg legjobbja a dzisnn! Én is úgy játszok ahogy leírtad.Pár dzsinn lassításra ill. békedalra, a többi pedig illusion.
Erről jut eszembe egy kérdés: Miért van az, hogy ha dzsinnel varázsolok egy illusiont egy olyan lényre, amelyik egyébként tud varázsolni, akkor az így idézett lényem nem tud.Gondolok itt arra: Milyen fantasztikus lenne, ha dzsinnel dzsinnt varázsolok és ezek is tudnák az illusion-t.De ez nem így van!
Jégdémonokkal jártam úgy, hogy dzsinnel illusiont nyomtam rá, de lőni nem tudtak.Ez szerintem hiba.
Az előzőhöz visszatérve:Jó még a dzsinnek a gyávaság varázslata is szerintem, főleg a nagy tömegű csontvázak ellen.
Még egy dolog!

"Már első nap vegyél (vagy minél hamarabb ha impossible-en játszol) lord hőst a második szinű nobilityhez csak egy szintet kell lépned, az árát is visszahozza és szerintem sokkal gazdaságosabb mint felépíteni az 1000 aranyat hozó vackot. Ja persze és vehetsz többet is"
Ezt nem igazán értem...Hogy hozza vissza az árát? Mik azok az 1000 aranyat hozó vackok, és ha többet veszek, akkor mi van? Nem a gazdagságra gondoltál?



Anduran írta:
Ja, és ha már egri vagy lehetnél annyira lokálpatrióta hogy nem írsz magadhoz ilyen idézetet.


Igaz, hogy most már egri vagyok, de Tokajban laktam 25 évet, és egyébként is a tokaji bornak nincs párja.

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 14:48 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
credo írta:
hipno az ellenfél halálmágusára, aztán... :)))
vagy a venom spawnra ... nyamm :)


Jó a hypno, csak annyira ritkán adja be a várba.Pedig tudom, hogy véletlenszerű...

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 16:29 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Tényleg a gazdaságra gondoltam. Fontoss hogy minél nagyobb dzsinn populációt hozz össze és erre jó megoldás egy lord hős. Advanced nobility = +20% dzsinn de ezt nem hiszem hogy magyaráznom kellene csak lehet tényleg nem voltam elég világos. A lord hősnek az estates a másoklagos alap skillje, ami már basic szinten 100 aranyat hoz. Csak arra akartam utalni hogy ne fejleszt fel a town hall-od 3. szintűre mert gazdaságosabb venni egy lord hőst 1500 aranyért.
Bocsi hogy ha ez magától érthető volt számodra.

A tokaji borhoz való vonzódásod így már teljesen érthető, megkövetlek elhamarkodott ítéletem miatt!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anduran 2005 jan. 29 szomb., 16:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 28 pén., 20:48 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 16 vas., 20:08
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Eger
Köszi mégegyszer a választ,!
Egyébként azt nem értem miért éri meg nekem lord hőst venni inkább, mint felépíteni a town hall-t.A hős ad 100 aranyat vagy jobb esetben 200-at, 300-at , a városháza meg 1000-t naponta.Jobban mondva csak 500-at, mert alapból 500 van, ha jól tudom.
Tehát 5000-ért kapsz plussz 500 aranyat naponta, míg a hősnél 1500-ért 100 aranyat(+ 10 %) de ez elhanyagolható.Úgysem ezt a hőst fejlesztem.

Több hősnél összeadódik?Még nem próbáltam!

_________________
A tokaji aszú a királyok bora a borok királya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 31 hétf., 15:12 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Na jó.

Megpróbálom elmagyarázni. :roll:

1. eset
A town hall fejlesztése. -Amit te szoktál

2. szintüre természetesen és is fel szoktam de én azt mondtam hogy 3. szintűre nem éri meg felfejleszteni.

Hogy miért?
2500 arany, 10 érc, 10 fa, 5 gem, 5 kristály-ért kapsz + 250 aranyat
Ez neked megéri?
1 fát/ércet 41 aranyért, 1 gemet/kristályt 83 aranyért tudsz eladni.
Rövid számolás:
2x10x41 + 2x5x83 = 1650

Hoppá!

Tehát te összesen 4150 aranyt fektetsz be napi +250-ért. :shock:

És akkor arról ne is beszéljünk hogy ki az aki megengedheti magának azt a luxust hogy 5 gemet és kristályt elpazaroljon! Mert nekem néha "vért kell izzadnom" hogy megépíthessem a dzsinn gyárt vagy hogy végre angyalt vehessek. A necronál a kúria húzós 8 kristályért, a barbárnál a küklopsz barlang 10-ért.
(káosz és természet várak most nem érdekesek mert itt nem lehet lord hőst felvenni)


2. eset
Vegyünk egy lord hőst. -Amit én szoktam

Optimális esetben 1500 arany de elismerem van ahol 2500 (talán épp a necronál).

Mit kapsz a pénzedért?

Egy hőst ami már alapból növeli a várad szaporulatát 10%-kal és emellett csak egyetlen szintet kell vele lépned hogy napi 200 aranyat hozzon. Szerintem 1000 xp-t nem nagy müvészet szerezni. Csak egy példa a pályák 80%-ánál van a kárad közelében "tudás köve" ami pont 1000 xt-t ad. Ez nem nagy erőfeszítés, nem nevezném igazi hős fejlesztésnek. És ha szerencséd van és szerzel még +1000 xp-t vagy kicsit áldozol a lord hősre, akkor +20% szarorulat és +200 arany.

Na ez megéri!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 31 hétf., 19:33 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 29 pén., 11:58
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Érd
Na az en taktikäm:
Felfejleszstem a rangert aztän lenyomom öket!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:
hehe!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 31 hétf., 20:48 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 13:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Makó
Te biztos jó helyre írtad ezt?

HEHEHE!!!!!!!!

Rakpart király!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 feb. 18 pén., 12:49 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 08 vas., 20:53
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Hehehe: Bugyi
Nekrók ellen expert slow :evil: :twisted:
Utána csak lesnek, ahogy végiggyakod őket:)

_________________
"To all things comes an end...
We are no more than a character in a story, our lives easily extinguished by an arrow or a stone..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 23 szer., 16:30 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 06 hétf., 12:30
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Lad
Tényleg ha antimedzsikeled a nekrólényeket, akkor nem megy rájuk az animate ugyi? hehe.

_________________
"Do you wish to pursue, and engage them?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 ápr. 02 szomb., 18:17 

Csatlakozott: 2005 ápr. 02 szomb., 17:17
Hozzászólások: 7
Ja és a még a kedvenc varázslatom az Élőhalott őlő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség