Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 10:46 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
És ott az egész sort ki kell jelőlni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 11:06 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
Kijavítva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 13:45 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
No ámberek!

Röviden összefoglalva: Ez egy baromi jó old school gamma! :D

Kicsit részletesebben:

Tegnap megjött a vadi új zöld dobozos luxus változat (vagy mi :) ), úgyhogy indult is a telepítés felfele. Közben lehetett nézegetni a kézikönyvet és a textil térképet (hangulatos), a négy képes(?)lap annyira nem bejövős, de a dobozban elfért ez is :)

Az első igen nagy pozitívum: magyarul kommunikál a gamma, pedig nem is írták a cd galaxis honlapján, ahonnan rendeltem.

Viszont az első - Ubitól megszokott - negatívum: a feltelepített játék elindítás után, mielőtt még egy képkockát láthattam volna, azonnal elkezdett lehúzni egy 8,7 GB-os (!!!) patchet. Ez hogy van már kérem szépen? Most jött ki a játék dvd-n, és ahhoz, hogy játszhasson az ember, kell egy nagyobb patch, mint maga a dvd tartalma? :roll: :roll: :roll:

Ja kaptam két aktiváló kódot is: egy M&M VI-ot, amit lehúzhatnék a netről (de minek, ha már háromféleképpen megvan :D ), és egy 2014. decemberében (!!!) megjelenő kiegészítőhöz kellőt. Hmmm... Ilyet sem láttam még... :shock:

No mindegy, miután feltelepült, elindult a játék. Rögtön a beállításokra vetettem magam, felhúztam mindent maxra, ahogy kell, és itt ismét ért egy apró meglepetés: 2014 január végén hogy lehet már olyan játékot kiadni, ami nem ismeri az 1280×1024-es alap felbontást?? :roll: Főként, mivel lapos a monitorom, mint gondolom a játékosok 98%-ának. 1280×960 a lehető legnagyobb (vagy én nem találtam meg valamit). Viszont hozzá tartozik: ez a játék közben nem zavaró, a különböző simitásoknak hála, ez igazából nem érzékelhető...

A grafika amúgy funkcionálisan pofás. Senki nem fog kélyhömpölyt kapni a kistrillió poligontól, de végül is ez nem a Witcher 3, vagy az Elder Scroll SOK, hanem egy M&M. Aranyos, hangulatos, és ennyi elég is.

Van négy fajunk (ember-törpe-elf-ork), és minden fajnak van ugye 3-3 választható kasztja, amiket egyszer tovább fejleszthet, táposabb változatra. Mondjuk ez nem sok az eddigiekhez képest (VII-ben pl. kétszer, vagy háromszor??? lehetett fejleszteni minden kasztot), de ha az ember elmélyed a varázslatokban, képességekben, szerintem nem is kell sokkal több...

Három partit is indítottam, és végül egy ork barbár / ember mágus / elf druida / törpe rúnapap mellett döntöttem. Lehet, később hiányt fog okozni egy nehézvértes fickó megléte, de egyenlőre (sok pihenővel) lehet haladni benne rendesen. A három mágus így lefedi kellőképpen az összes (7) mágiaiskolát, és ketten is tudnak majd feltámasztani. Jah, és ketten tudnak majd teleport varázslatot használni, ami ugye a gyors városba visszaugráshoz nem hátrány. A barbár meg ugye üt, mint a... mint a... ork barbár na... :D Amúgy a törpe rúnapap szerintem a leginkább használható mágus mind közül...

Elsőnek nehéz fokozaton kezdtem (nehogy mán kezdő gyíknak nézzenek :D ), azután mikor már 7.-szer hasalt el a csapat a főpókon, inkább visszavettem az arcomból, és úgy döntöttem, jó nekem a normál fokozat is. :D Így is meg lehet halni elégszer, ha rossz helyre téved az ember... :D

No és akkor a játék. IGEN! Minden egybe van, ami a régi M&M részeket jóvá tette! Lehet titkos ajtókat keresni, hordókat kikortyolni, eltörnek a fegyverek, elájulhat / megmérgeződhet / és még számtalan más által sújtottá válhatnak a karakterek. :) És lehet benne megint lépésenként felfedezni a jókora világot. :)

Negatívum: még nem találtam meg, hol gyűjti a tanítókat, így kissé körülményes megtalálni, hogy épp hol lehet tapasztalt miszticizmust tanulni... :) Na majd a net segít... :)

Úgyhogy aki nem csak a csili-vili 6D-s játékokat szereti, azokat, ahol egy személyt irányítva oldunk meg mindent (ezáltal ugye a gamma elveszítette a kompolexitását), azok mindenképp próbálják ki ezt is! Akiknek annó bejött az Eye of the Beholder, az M&M sorozat, vagy a Wizardry 8, azoknak meg kifejezetten ajánlott! :D

Juhu! :D

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 14:36 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
A sok halál káros az egészségre :D

Betévedtem a küki barlangba és elhasaltunk mind a négyen XD

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 15:06 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Pedig ki van írva, hogy ne ingereld... :D

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 16:52 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Törödünk mi az ilyen kiírásokkal? :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 17:00 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
Van-e olyan, mint a M&M 7-ben, hogy ha rossz helyen (a rosszat értsd: gonosz, túlvilági, nekromanta) próbálod feléleszteni a csatában kimúlt bajtársadat, bűzlő, rothadó zombit csinálnak belőle? :D :D Én azon szakadtam a legnagyobbat, amikor kínkeserves csata után a tápos lovagomon kívül mindenki meghalt, és ő, mivel kigyúrt barom volt, túlélte, és három hullát a vállán behúzott Deyja mocsarak templomába, feltámasztott 3 zombit.... És azokat az istennek nem lehetett sehogy visszaváltoztatni... :lol:

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25 szomb., 20:27 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Még nekroknál nem jártam :?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 26 vas., 1:02 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Beszedtem a szent szandált, ami xp-t kap a csatában :D
Rátettem a varázslómra és láss csodát 2. szinten ad 14 kitérést XD




SZERK:

Amúgy, Town portalt melyik mágia osztály alatt lehet megtanulni?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 26 vas., 18:09 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Mi a minimum rendszer igény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 26 vas., 18:22 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
Rendszerkövetelménye:

Minimum

CPU: Intel Core 2 Duo E7300 @ 2.6 GHz or AMD Athlon 64 X2 5200+ @ 2.7 GHz
RAM: 4 GB
OS: Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8 (all 32/64 bits versions)
Video Card: nVidia GeForce 8800GT or AMD Radeon HD3870 (512MB VRAM with Shader Model 4.0 or higher)
Free Disk Space: 5 GB

Recommended

CPU: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz or AMD Phenom x4 @ 2.3 GHz
RAM: 6 GB
OS: Windows Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8 (all 32/64 bits versions)
Video Card: nVidia GeForce GTX260 or AMD Radeon HD6870 (1024MB VRAM with Shader Model 5.0)
Free Disk Space: 5 GB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 26 vas., 20:14 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Town portal nevű varázslat nincs, csak a Szellemfény nevű (mester elsődleges mágia kell hozzá), ami lerak egy beacon-t, illetve egy lerakott ilyen jelzőhöz lehet visszateleportálni. Értsd: egyik mage lerakja a dungi közepén, majd a másik visszateleportál a legutóbbi városban hagyott saját jeléhez. Legalább is remélem, így fog műxeni, mert régen így működött.

Más:
Talált már bárki olyan helyet, ahol ÚJ képességet (szakértelmet) lehet vásárolni / tanulni :?: :?: :?:

Mert nagyon gáz, hogy az előző csapatomban sokszor előfordult, hogy egyszerűen nem tudtam (oktató, és új képességek hiányában) mire költeni a szakértelem pontjaimat... :(

No mindegy, kreáltam egy új partit: ember paplovag + 3 ember mágus... :) Nagyon haladós... :)

Amúgy hihetetlen, hogy a szintlépésnek, teleportálásnak ugyan az a hangja, mint ami volt a régi gammákban volt! :D Jah, és ami készül 2014 végére, az a jó öreg Arcomage felújított verziója (vagy mi), de legalább is M&M kártyajáték lesz... :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 26 vas., 20:38 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
Nálam most kidobál a játék csak úgy ilyenkor mivan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 0:31 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Nem láttam olyat, hogy a mágusnak tudtam volna íjászatot tanítani, de a számszert bevehette.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 2:30 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
T-Rex írta:
Nem láttam olyat, hogy a mágusnak tudtam volna íjászatot tanítani, de a számszert bevehette.


Néztem neten walkthrough videókat, ls feltűnt, hogy rengeteg hangot koppintottak a M&M 6-7-ből. Pl. amikor a pókméreg sebez, az a M&M 6-ban a pók hangja volt. A pénzcsörgés, meg egy csomó zörej át lett plagizálva.. :D

Nem tudom, de ez egy nagy visszalépés a M&M 6-hoz képest! Ott ténylegesen bejárhattad a térkép bármely részét. Itt mi ez a felkockázás? Mi az, hogy csak a kijelölt ösvényen lehet menni, és csak 90 fokban elfordulva? Mi az, hogy csak akkor megy az idő, ha lépsz?

Nekem nagyon nem tetszik ez...

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 7:16 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Igen, ez egy nagy hátrány, mert nem tudom megölni a sarit 1. szinten :cry:
Az MM6-ban ezt megtehettem

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 9:52 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Nekem mindezzel nem sok bajom van, ilyen, és kész. :) Igen, nincs Jump varázslat, mint a M&M III-V-ben, ahol ezt használva egy sokkal erősebb monstát le lehetett íjászkodni / varázsolgatni, mint amit közelharcban egyáltalán meg lehetett volna ütni...

Engem inkább az új képzettségek tanulásának hiánya zavar (eddig), mert ugye régi részben a legelső fegyverárusnál lehetett fegyveres skilleket tanulni, a "varázslat árusoknál" meg mágiaiskolákat alap szinten.

Ezen felül félek, hogy rövid lesz a játék egy kicsit. Ahogy nézem az achik I-IV fejezet teljesítésért vannak. Kipucolod a pókbarlangot, a tolvajfészket, a világítótornyot és a herceg erődjét, leversz még pár farkast a mezőn és már vége is az I. fejezetnek. Hmmmm... ez így soványkának tűnik, de majd meglássuk...

Hol van a Wizardry 8 hangulat, ahol ahhoz, hogy elérd a szomszéd pályát, az úton vagy két órányi csatát kellett vívni a kóbor szörnyek hadseregeivel? :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Beorn the Shapeshifter 2014 jan. 27 hétf., 12:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 11:11 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
Nálatok kidobál a játék ok nélkül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 14:30 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Engem nem dobál ki a játék. Hiba nélkül fut rendesen.

Igen, én is attól parázok, hogy rövid lesz a játék :?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 27 hétf., 14:41 

Csatlakozott: 2009 máj. 08 pén., 11:22
Hozzászólások: 686
Tartózkodási hely: Szeged
Akkor nálam mért csinálja ezt?, na mindegy kinyírok egy pár elenfelet és utána mindig lementem.

Mentéssel jó utána vág ki a windowsba aztán visszatöltéssel megyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség