Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 8:45 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 26 szer., 6:19
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Pilisszentkereszt
Igen, a várak lényeit nem lehet txt-ben átszerkeszteni, csak az épület nevét meg azt, hogy mennyibe kerüljön. Próbáltam a várban lévő alapegység DEF fájlra rámenteni az új egység DEF-jét, de nem sikerült, lehet hogy elbaltáztam valamit, de nem volt változás. Úgyhogy valószínű csak WOG módban lehet megcsinálni és nem heroes 3 HD complett-ben ahogy a Doom3 is megírta.

ElderOne:
"Ha tetszik az, amit leírtam, akkor: 1. Gnoll, 2. Dragonfly, 3. Lizard warrior, 4 Basilisk, 5. Gorgon, 6. Hydra, 7. Green dragon."

A fő koncepción már közel egy hónapja dolgozom, vannak " tartóoszlop pillérek" amit nem vátoztatnék, viszont hogy a "pillérek" közt a "falakat" hogyan húzzuk fel, azt szerintem rugalmasan kell kezelni. Úgyhogy kipróbálhatjuk ezt a sorrendet is, de a tesztelésre bíznám a végső választ. Abban azért van valami és jogosnak tartom, hogy a lizzard íjász legyen erősebb 3-as szintű, mert ott nincs más lövős! A "két torony" strongold várba a Troll helyett a behemótot tegyük be, jó ötletnek tartom, legalább nem kell a behemót épület grafikáját megváltoztatni, csak pedikűrözni a behemót körmeit, hogy harci trollos lenyen. :-)

Doom3
"Személy szerint nem tetszik a Tower fekete mágiával való összehozása. Arra ott van a Dungeon."

Mint írtam fentebb valahol, tudom hogy eretnekség az alapvárakhoz hozzányúlni, de mégis ebben látom az új játékélményt. Előre elnézést de, törénelem annyira megfertőzött hogy a fantasyt egy kicsit a realityhez közelíteném. :-) A Tower egységei, alkimista inas, vízköpő, gólem középkori stílusúak. A gólem eredetileg agyagból van és egy középkori legendából származik, a vízköpő szobrok meg katedrálisok tetején láthatóak. A zélóta pap a kastélyban szerintem egy baklövés, mert valódi pap nem dobál tűzgömböket, csak is valamilyen mágus, és ezt a grafikája is megmutatja, hogy sötét az arca nem fedi fel önmagát. Ehhez az új várhoz illik a legjobban a fekete sárkány, meg a szemfényvesztő. Így az egységek képei kultúrálisan, működésben is, és stílusban is egységesek. 3 lény kékszínű 2 lény fekete, 2 lény meg sötét színű ha nem is fekete.

A Dungeon várból egy valódi görög mitológiai várra gondoltam, ami nem olyan sötét és depreszziós mint a dungeon, de nem is olyan vidám mint pl a conflux. Nekem nagyon fura volt hogy a görög mitológiai lények miért vannak 5 külön várba szétosztva. Az igény ebből alakult ki, hogy kéne egy görög mitológiai várnak is lennie. Ahogy már valaki fel is figyelt rá, a grafikák milyen jól passzolnak egymáshoz a fehér a gyakori szín de jobban arany. (jó hír kevesebb meló :-) ) Mint ahogy felvetették a sorrenden lehet hogy érdemes változtatni. Benne vagyok, valószínú jobb is lesz. A dungeon várat építeném át grafikailag a legjobban, hamarosan készítek egy vázlatot is.

Doom3, ha jól értem készítettél új várakat! Nem lehetne a két projektet összeboronálni? Akkor lenne egy igazán új magyar Heroes 3 wog 12 várral! :wink:

Ui: Egyébbként nagyon örülök, hogy többen is ilyen aktívan hozzászóltok és támogatjátok tudással ötletekkel a kezdeményezésem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 11:49 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
A heroes2.5 mod a heroes2 lényeit hozta volna vissza a vàrakkal együtt. Kiszállt a sràc, aki a h2 def fájlokat csiszolta volna össze a h3 lényeivel. A terv még megvan.

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 12:23 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 26 szer., 6:19
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Pilisszentkereszt
Kép

A javaslatok alapján itt van egy módosított kép a várak egységeiről, szerintem is így jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 13:13 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
No kérem!

Kipróbáltam lehet-e csereberélni a lényeket a várak közt, és elsőre sikerült!!!

A H3sprite.lod-ból letöltöttem a törp és a Sárkánylégy DEF fájljait, kicseréltem a neveiket, és újra feltöltöttem a H3sprite.lod-ba. Íme az eredmény:


Kép

Kép

Amint látszik, a várban belül baloldalt a pici ikonon még a törp van, illetve a mocsárvárban a légy. De amikor rákattintok, hogy megvegyem, már az új modell van ott. Persze az eredeti statisztikákkal. De azokat meg csak a CRTRAITS.TXT-ben át kell írni és kész is van!

Szóval NO PARA! :lol: :lol:

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 15:18 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 02 vas., 2:40
Hozzászólások: 2347
Támogatom én is a fejlesztéseket, remélem sikerül valami jót összehoznunk :)
5letek terén én is kifogy6atlan vagyok, szívesen színezgetném az egységeket, várakat. Manticore barátunk nem kap helyet sehol? :)

_________________
Kép
Melinyel, vanima melda Lúthien, ar sinome nanye len!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 15:43 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
A lények ereje mennyiben változna?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 18:42 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 26 szer., 6:19
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Pilisszentkereszt
Alapvetőleg nem változna a lények ereje (kb 80%-a) , csak azok amik szintet váltanak lefelé vagy fölfelé. Az alabárdos a kastélyban 1-ből 3-as lenne, minotaurusz 5-ből 6-ra, Küklopsz 6-ról 5-re, lizard íjász 2-ről 3-ra stb. A végeleges paramétert azért a tesztelések után lőném be, több szem többet lát alapon. T-Rex, nincs a CD den véletlenül egy jó kis lovas aminek 2 szintje van, a nomádot esetleg lecserélhetnénk vele, hogy ne kelljen annyit melózni vele?

Glacius Van Thomas, csak nem kedvenced a Manticore? Hát akkor van egy rossz hírem, a Manticore semleges egységgé vált és a várban nem vehető meg. A minotaurusz, meg a küklopsz nyerte az evolúciós versenyt. :-)
Hamarosan összeáll a csapat és akkor mindenkinek lesz "színeznivalója"! Most éppen a tower-mágus várnak készítem a szemfényvesztő 6-os egységének a gyengébb változatát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 19:17 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 02 vas., 2:40
Hozzászólások: 2347
Tetszetős a recept :) Hogy kedvenc az túlzás, csak azt hittem megfeledkeztetek róla :) Poénból a barátunknak a másik kezébe adtam egy kardot :D.

Kép

_________________
Kép
Melinyel, vanima melda Lúthien, ar sinome nanye len!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 29 szomb., 21:14 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
Belefutottam egy kisebb problémába a lénykicserélős játszmában. Mégpedig:

Nem tudom, hogy a lények tulajdonságai hol vannak beépítve, de az a gyanúm, hardkódolva van, vagyis nem tudjuk változtatni....

Ami ott lesz gond, ha közelharci egységet lövésszel, vagy repülővel cseréljük ki. Pl. ha a gyíklövészt 2-esről 3-as szintre emeljük, mert úgy van megépítve, hogy a kettes szintű a lövész, a 3-as szintű pedig repülő egység. Így hiába teszem be a gyíkot 3-as szintre, lőni nem fog tudni, viszont repülni igen. :/ És így a mérgezés speckót se tudom neki adni a Wyverntől. Ennek utána kéne járni, lehetséges-e a sima Heroes kódjával buherálni, vagy csak a WoG engedi.

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 30 vas., 1:17 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Kép

Ilyenem van. De ezt még az internet rejtett zeg-zúgjaiban találtam

Huszár névre hallgat.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 30 vas., 9:16 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 26 szer., 6:19
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Pilisszentkereszt
Üdv ElderOne!

Ha jól tudom, csak akkor lesz az egységek cseréje után a képességeik is kicserélve, ha a CRTRAITS és DWELLING txt-ben is át van írva, vagyis kicserélve. A paraméterek legvégén FLYING_ARMY kell hogy legyen írva a repulősöknek és SHOOTING_ARMY a lövősöknek.

Tud valaki még itt DEF formátumú egységek grafikáját átrajzolni? A DEF fájlt ki kell csomagolni BMP képekben (kb 70 kép) utána át kell tenni RGB színmódba, akkor lehet buherálni, aztán visszatenni az eredeti színmódjába. Húh most nem is tudom hogy hívják azt a színmódot.

Üdv T-Rex! Hát igen ez a lengyel huszár szerű bajnok sajna nem jó, nagyon magán hordozza a kastény jegyeit. Ha ügyesek vagyunk lehet hogy a nomádból tudunk egy páncélosat készítei.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 30 vas., 14:33 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
Hoppá!

Ezt nem tudtam, de majd kipróbálom! Azt hittem, a Dwelling.txt csak a várban feltüntetett épületek neveit tartalmazza... De ha felcserélem, a 2-est a 3-assal, akkor a várban is felcserélődik?
Az Attribútumokat tudom, hogy meg kell adni. Viszont a 7-es szintű szörnyiknél mit jelenthet a KING_1, KING_2, KING_3 attribútum??

Ja, és mivel a lövős egységeknek több DEF-jük is van, ugye maga a lényanimáció és van egy hozzátartozó lövedékanimációs DEF is, ezekkel többet kell szöszölni. De majd próbálkozom.

A végén pedig a HEROES3.SND hangfájlban is ki kell majd cserélni a megfelelő hangokat.

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 30 vas., 16:23 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Ezt találtam:

1 : <49> King 1. Creatures with King 1 are vulnerable to Basic Slayer.
2 : <50> King 2. Creatures with King 2 are vulnerable to Advanced Slayer.
3 : <51> King 3. Creatures with King 3 are vulnerable to Expert Slayer.

ftp://95.31.43.119/DISK_A1/Backup%202/D ... onuses.txt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 01 hétf., 0:30 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Az a gond, hogyha hónapokig dolgozok rajta, hogy ne legyen egy bit sem elcseszve, akkor tudok paint-ben dolgozni rajtuk :?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 01 hétf., 14:54 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 26 szer., 6:19
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Pilisszentkereszt
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Készítettem első nekufutásra egy hangulattervet a görög mitológia várhoz. Persze még nagyon nincs kidolgozva, de vázlatnak megteszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 01 hétf., 20:46 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 02 vas., 2:40
Hozzászólások: 2347
Nekem tetszik :) Szerintem nem hajt bennünket a tatár szal paintre fel :D

_________________
Kép
Melinyel, vanima melda Lúthien, ar sinome nanye len!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 02 kedd, 20:32 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 02 vas., 2:40
Hozzászólások: 2347
Üdv mindenkinek!

Lehet már tudni, hogy akkor ki mit is csinál(jon) pontosan?
Illetve, hogy mennyi időt szántok a fejlesztésekre?
Ja egy észrevétel. A fránya trollunk időnként gondol 1et és beleharap a húsos fegyverébe :D Kicsit furin nézne ki ha a csatabárdjába, kardjába harapna :)

_________________
Kép
Melinyel, vanima melda Lúthien, ar sinome nanye len!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 8:32 
Avatar

Csatlakozott: 2007 nov. 05 hétf., 19:41
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem lehet tudni, ki mit csinál pontosan... :)
Illetve Jocó a grafikafelelős.... bár, engem tegnap este megszállt az isteni ihlet és kicseréltem a fortress vár lényeinek a háttereit, egységesítettem az új lényekkel.

Este otthonról felrakok ide egy ízelítőt, munkába nem hoztam magammal őket :)

De visszatérve, a programozós rész az én dolgom, ebben bárki segítségét elfogadom, aki ért hozzá, mert vannak fennakadások...

Megcseréltem a Lizardot és a Dragon fly-t a HCTRAITS-ben és a DWELLING-ben is, de még mindig nem oké. A Lizard nem tud lőni, és a Dragon Fly speedjével közlekedik (a speed mértékét átírtam, csak az animáció sebessége gyors...), a Dragon Fly pedig értelemszerűen lassú, mint a dög, és tudna lőni..ha tudna, de 0 lövése van.

Szóval valahol még be van kódolva, hogy melyik vár melyik egysége milyen fajta... Hiába cseréltem fel a kettőt, még mindig nem okés...

De gondolom a Lizard lövedékének a .DEF fájlját is módosítani kell. Azt majd ma.
Szóval, ha bárkinek van bármi használható ötlete, ne tartsa magában! :):):)

_________________
Congratulations! All your enemies have been defeated. You are victorious!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 19:58 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Elég a keresztbe átnevezett def fájlokat betenni a Data mappába. Szerintem.
Az animáció sebességét a cranim.txt tárolja emlékeim szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 03 szer., 20:31 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Én is úgy emlékszem, hogy abban található meg.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség