Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 20:22 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Sajnos az előző topic néha görgetett maga előtt egy oldalt, így lezártam és hamarosan a temetőbe kerül, ahol persze még vissza lehet olvasni benne.

Egy függőben lévő kérdés:

kovifeco írta:
Sziasztok! Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni a Heroes 5-el kapcsolatban!
A játék még tavaly rendesen ment a gépen, akadás minden egyéb nélkül. A kampányt végig is vittem. Majd később újratelepítésre került a sor a gépen. Most nemrég vissza akartam rakni a játékot. Telepíti rendesen de mikor elindítom bejön a kép és a fekete háttér majd alul a tálcán megjelenik a program meg mellette egy ERROR folyamat. De hiába kattintok rá nem hoz be semmi hibaüzenetet és a káték se tölt tovább hanem kilép ha bezárom a hibaüzenetet. Tudnátok segíteni mi lehet a gond? Neten megnéztem a CanYouRunIt? oldalon hogy menne-e. Végülis minden megfelel kivétel hogy AMD Athlon-t kér nekem meg Sempronom van. De ha ez akkora nagy gond nem értem tavaly miért indult el és most miért nem. Gondoltam hogy valami frissítés,driver stb... kellhet hozzá csak nem tudom hogy mi. Az újratelepítés előtt a gép majdnem 2 évig nem volt újratéve ezért már nem tudom hogy a sok cucc közül ami volt a gépen mi miatt indult el anno. Esetleg valakinek van ötlete?

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trunks 2012 jan. 15 vas., 20:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 20:26 

Csatlakozott: 2012 jan. 12 csüt., 11:34
Hozzászólások: 5
T-Rex!
Windows XP-m van. 768 MB RAM, 1.83 Ghz, DirectX 9.0x-m van. AMD Sempron és ATI Radeon 9600. Semmit nem változtattam rajta azóta hogy utoljára felraktam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 21:54 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Meglehetősen "harmatos" a géped. Kvázi veheted megtiszteltetésnek, hogy eddig is futott valahogy. :) Persze tudom, hogy ez nem vigasz.
A játék decemberben igen komoly fejlesztésen esett át, és ez bizony okozhatja a problémádat, de ez csak egy lehetséges ok. No és sajnos csak találgatni lehet merre keresd a megoldást, pl:
- Próbálj drivereket frissíteni.
- Takaríts ki mindent a startupból. Ne fusson semmi felesleges progi a háttérben. Ha így elindul, akkor egyenként kapcsolgasd vissza a cuccokat, hogy kiderítsd melyik okozta a bajt.
- Írj a hivatalos UBI supportnak. Velem fél éve igen készségesek voltak, és sikerült is elhárítani a problémát!

Sok sikert!

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 23:23 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Idézet:
Windows XP-m van. 768 MB RAM, 1.83 Ghz, DirectX 9.0x-m van. AMD Sempron és ATI Radeon 9600


Ezen a gépen elkéne futnia. Öcsémnek hasonló a gépe, ennyi különbséggel:
512 Mb-ram, ATI Radeon 9250, Directx 9.0c

Bár... Előfordulhat egy egyszerűbb hiba. Régen volt nekem hasonló problémám a töri tanárom H5 cd-jével. Ott is hasonló volt a probléma. Én is átnéztem minden hardvert és annyit csináltam, hogy egy lencse tisztító cd-t beraktam a lejátszóba, az letakarította és utána a telepítés is lefutott rendesen. Utána a játékkal csak annyi baj volt, hogy az extra-extra nagy pályák fagytak benne.
Próbáld ezt meg te is, hátha ugyanez a probléma forrása.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 20 pén., 16:17 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
solyomka

Belépett: 2012 Jan 19
Hozzászólások: 2

Hozzászólás elküldve: 2012 Jan 19 Cs, 21:22:43
Hozzászólás tárgya: seregből lények elbocsátása



Sziasztok!

Talán már volt róla szó, de tök új vagyok és sehol sem találom, hogy hogyan lehet kirakni egy lényt a seregemből. Ez a 3-ban és a 4-ben simán ment, az 5-ben viszont nem bírok rájönni, hogyan kell. Pedig nagyon szeretnék már megszabadulni 10 nyüves múmiától. Segítsetek, bátor Hősök!

Álmaink elérésére és ellenségeink szörnyű halálára!

És még azt is szeretném tudni, hogy hogyan lehet a seregeket megosztani. Pl. 20 csontváz helyett 10-10 csontváz legyen.
Köszi
solyomka



Heroical

Belépett: 2009 Ápr 30
Hozzászólások: 27

Hozzászólás elküldve: 2012 Jan 19 Cs, 22:21:46



Shift gomb lenyomásával próbálkozz. Rákattintasz egy lényre, shift, és kattintasz üres helyre, ekkor eldöntheted hogyan osztod meg a csapatot. (Ha igazán ügyes vagy, akkor 20 csontvázból 25-öt is tudsz csinálni :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 márc. 18 vas., 23:14 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Speedcop

Belépett: 2012 Már 18
Hozzászólások: 1
Város: Dunaújváros

Hozzászólás elküldve: 2012 Már 18 V, 9:08:40
Hozzászólás tárgya: Kalandvarázslatok



Sziasztok! nem tudom hogyan lehet gyakorlatban használni a H5-ben a teleportálást, hogyan lehet a hőst ill. lényeket elküldeni másik helyre vagy várba...úgy mint a 4-ben a karavánszerájjal....köszi a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 márc. 18 vas., 23:47 

Csatlakozott: 2009 ápr. 30 csüt., 13:53
Hozzászólások: 159
Szia!
A teleportálásnak három módja van az ötben, 3 különböző varázslattal: a lények idézésével, a rögtön utazással, és a várkapuval. Az elsővel 1 manáért 1 lényt rak át a hősöd seregébe a legközelebbi várból, a dim doornál (avagy rögtön utazás, a játék 3. része óta dim doorként ismeri mindenki :D) egy megengedett távolságon belülre átteszi a hősöd, a várkapunál a legközelebbi váradba teszi át az egész sereget hősöstűl-bőröstül. (A dim doornál vannak megkötések amik gátolhatják pl hegyek ilyesmik, ki kell tapasztalni.) A szükséges szint változó ezekhez a varázslatokhoz, ha eléri a szintet a hős, és van varázstorony, ahol tanítják, akkor megtanulja elvileg a varázslatot.

A karaván hasonlóan működik, mint a 4-ben (és a wogban asszem), hammers of fate kiegészítőtől kezdve. (Toe-ban is megy.) Ha minden igaz valahol a várakban van egy fülecske ennek, amit meg fogsz találni. (Ha nem azonnal, nézd a marketplace-nél stb.) Ellenőrizd, meg van-e valamelyik kiegészítő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Magyarosítás
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 14 kedd, 14:02 

Csatlakozott: 2013 máj. 06 hétf., 8:40
Hozzászólások: 5
Heroes V Gold Editionom van, de sajna nem magyar.
Aki tudja a magyarítás menetét kérem írja le pls.

Köszi

Steve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Magyarosítás
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 15 szer., 21:20 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Steve76 írta:
Heroes V Gold Editionom van, de sajna nem magyar.
Aki tudja a magyarítás menetét kérem írja le pls.

Köszi

Steve


Üdv Bátor Harcosok!

Itt egy kis segítség a magyar és angol nyelvhez, remélem működik:

1.- Start ---> Futtatás ---> Regedit
2.- HKEY LOCAL MACHINE / SOFTWARE / UBISOFT / Might & Magic Heroes VI
3.- Lesz olyan, hogy Language (duplakatt) és az értéknek add megy,hogy 40e (nekem az angol verziónál ezt 409-ről kellett átírnom)

Tehát 40e magyar, 409 angol... :) Remélem segít és működik, mert az alapjátéknál bevált. Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Magyarosítás
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 10:47 

Csatlakozott: 2013 máj. 06 hétf., 8:40
Hozzászólások: 5
Üdv !

Lehet, hogy H6-nál lehet így magyarosítani, de H5-nél az előzőket végigcsinálva nincs Language, csak Europen fül van, abból ágazódik le két másik fül URLs, és Version névvel... Bármelyikre kattintok, nem történik semmi....

Steve




Üdv Bátor Harcosok!

Itt egy kis segítség a magyar és angol nyelvhez, remélem működik:

1.- Start ---> Futtatás ---> Regedit
2.- HKEY LOCAL MACHINE / SOFTWARE / UBISOFT / Might & Magic Heroes VI
3.- Lesz olyan, hogy Language (duplakatt) és az értéknek add megy,hogy 40e (nekem az angol verziónál ezt 409-ről kellett átírnom)

Tehát 40e magyar, 409 angol... :) Remélem segít és működik, mert az alapjátéknál bevált. Baráti üdv![/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Magyarosítás
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 21 kedd, 14:55 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Steve76 írta:
Üdv !

Lehet, hogy H6-nál lehet így magyarosítani, de H5-nél az előzőket végigcsinálva nincs Language, csak Europen fül van, abból ágazódik le két másik fül URLs, és Version névvel... Bármelyikre kattintok, nem történik semmi....

Steve




Üdv Bátor Harcosok!

Itt egy kis segítség a magyar és angol nyelvhez, remélem működik:

1.- Start ---> Futtatás ---> Regedit
2.- HKEY LOCAL MACHINE / SOFTWARE / UBISOFT / Might & Magic Heroes VI
3.- Lesz olyan, hogy Language (duplakatt) és az értéknek add megy,hogy 40e (nekem az angol verziónál ezt 409-ről kellett átírnom)

Tehát 40e magyar, 409 angol... :) Remélem segít és működik, mert az alapjátéknál bevált. Baráti üdv!
[/quote]

Üdv Bátor Harcos!

Bocs, elnéztem, azt hittem a Heroes VI-ra kérdeztél... Sajnos a Heroes V-nél fogalmam sincs a magyarítás átállítási lehetőségeiről... Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 05 szer., 3:10 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Üdv,
magyar/lengyel gold editionom van a Heroes 5-ből, 3.1-re patchelve a TotE.
Látom, az alapjáték exe-jét kell elindítanom, ha meg szeretném csinálni az alapjáték kampányait , és külön a törpök exéjét ha az ő meséjük is érdekel.
DE! Ha az alapjáték exéjét indítom el, az alapjátékom 1.0-ás verzión indul. Tehát külön fel kell patchelnem azt is 1.7-re akkor is ha már a kiegészítővel a játékom verziója 3.1? Majd a törpös kiegészítőt szintén külön kell foltozgatnom? Nem vágja majd ez tönkre a Tribes-t?
Apámmal szoktunk játszani LAN-ban ami csak ugyan olyan verziószámnál ugyan olyan klienssel megy, nem szeretném emiatt újratelepíteni ha újra játszani akarunk, kicsit sokáig tart.

Inkább előbb kérdezek , mint kipróbálom és újratelepítek.

Játszhatnék épp 1.0-án meg 2.0-án is, de azért van pár változtatás ami jól jönne (pl az infernó kampányban Gilraen legyengítése, vagy a könnyű fokozat, mert már unom azt a pályát:P)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 05 szer., 8:17 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
bíborfény írta:
Üdv,
magyar/lengyel gold editionom van a Heroes 5-ből, 3.1-re patchelve a TotE.
Látom, az alapjáték exe-jét kell elindítanom, ha meg szeretném csinálni az alapjáték kampányait , és külön a törpök exéjét ha az ő meséjük is érdekel.
DE! Ha az alapjáték exéjét indítom el, az alapjátékom 1.0-ás verzión indul. Tehát külön fel kell patchelnem azt is 1.7-re akkor is ha már a kiegészítővel a játékom verziója 3.1? Majd a törpös kiegészítőt szintén külön kell foltozgatnom? Nem vágja majd ez tönkre a Tribes-t?
Apámmal szoktunk játszani LAN-ban ami csak ugyan olyan verziószámnál ugyan olyan klienssel megy, nem szeretném emiatt újratelepíteni ha újra játszani akarunk, kicsit sokáig tart.

Inkább előbb kérdezek , mint kipróbálom és újratelepítek.

Játszhatnék épp 1.0-án meg 2.0-án is, de azért van pár változtatás ami jól jönne (pl az infernó kampányban Gilraen legyengítése, vagy a könnyű fokozat, mert már unom azt a pályát:P)


Üdv Bátor Harcos!

Javaslom a következőt:

1. Tedd fel az alapjátékot, majd patcheld fel 1.6-ig.
2. Tedd fel az alapjátékot egy külön könyvtárba, majd a Végzet Pörölyeit rá és patcheld fel 2.1-ig.
3. Tedd fel a Kelet Törzseit és patcheld fel 3.1-ig.

Így mindhárom verzió fenn lesz a gépeden és bármelyikkel tudsz kampányt és LAN meccseket is játszani. Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 05 szer., 11:04 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Valóban jó ötlet, köszönöm! :)
A régebbi játékok általában nem engedik meg hogy egy játékból több verzió is fent legyen, nem gondoltam volna rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 06 csüt., 11:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Sajnos a Setup.exe itt is uninstallálni akarta a játékot, így kipróbálásra csak felraktam az 1.1-1.6 és 2.1 patcheket, és megpróbáltuk a LAN-t. Semmi probléma nincs, a 3.1 nem változott a Kelet Törzseinél, és most már a többi is megfelelő verziószámon van. Így is tudtunk LAN-on játszani az orkokkal , hogy apám laptopján nem csináltam meg a patchelést, nem panaszkodik a különböző kliensre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 06 csüt., 12:13 

Csatlakozott: 2013 máj. 06 hétf., 8:40
Hozzászólások: 5
Ha valakinek van olyan H5 térképe, aminél azonos gépen 2 ember szövetségben tud játszani a többi ellen, légyszíves küldjétek a szaboistvan@piszkenet.hu emailcímre.

Thx !

Steve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 06 csüt., 14:58 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Steve76 írta:
Ha valakinek van olyan H5 térképe, aminél azonos gépen 2 ember szövetségben tud játszani a többi ellen, légyszíves küldjétek a szaboistvan@piszkenet.hu emailcímre.

Thx !

Steve


Hát, ha valaki tud valami tényleg jó szövetséges mapot, az engem is érdekelne :)

zsee96@gmail.com

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Lan hősnézegető HUD mod
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 20 szomb., 23:29 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Üdv,
Lehetne egy modder topic is külön. Vagy indítsak én? ;)

Nem csinált már valaki házilag magának olyan modot, A Heroes 5-höz, hogy LAN játéknál, amíg a másik játékos köre tart, addig jobb klikkre ne csak a hőseim szintjét, lényeit, elsődleges képességeit tudjam megnézni, hanem mondjuk odaférnének kicsiben leírás nélkül, csak ikonokként a hős másodlagos képességei is :?:
A viselt varázstárgyaknak is örülnék, de az már valószínű telhetetlenség lenne :P
Neten eddig nem találtam, pedig biztos ez is megoldható, csak ki kéne lopni valahogy a duplakattra nyíló normál hősmenüből.
Úgyis két menü van ilyenkor amit klikkelgetésre váltogat: az egyszerű és a bővített. Én az egyszerűt alakítanám át erre, ha tudnám.
De ehhez most nincs ötletem hol is kéne elkezdeni kotorászni a HUD fájljaiban :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 25 csüt., 7:55 

Csatlakozott: 2013 júl. 25 csüt., 7:31
Hozzászólások: 2
Sziasztok. Kérnék egy kis segítséget. A h3 és h2-ben ha a hős bement a várba ott felpakolta a harcosokat és ment tovább. Illetve a 2 hős találkozott az egész sereget átadta az egyik a másiknak és ment tovább. A H5 ben eleve a várba levő hős nem jön ki csak vagy 5 kör után, ha látogatóba van nem tudom a várba levő egységeket átrakni hozzá, ha 2 hős találkozik nem tudja átadni az egyik a másiknak a seregét. Ez ebben a játékban normális? Van valami szabály amit még nem fedeztem fel? Vagy mi az oka?
segítséget előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 25 csüt., 9:37 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Ez nagyon nem normális, mert az általad említett dolgok ugyanúgy működnek az V-ben is, mint az összes többi Heroesban.

Eredeti játékod van?

_________________
Üdv, Zsee


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsee 2013 júl. 25 csüt., 10:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség