Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 966 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 27 csüt., 21:59 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
azóta amúgy nem csinálta, úgyhogy lehet, hogy csak néha... :)

igen, CD Galaxis
majd írd már meg, neked is francia-e a kézikönyved? :)
amúgy nem gond, mert a játékban van beépített kézikönyv, magyarul, és pdf-es is... :)
és szép a játék...
és királyak a sötét elfek! yep!
és az is tetszik, hogy ugyan azok a szereplők jönnek elő, akiket a MMXL-ben már megismert az ember :D
úgyhogy eddig tetszik!

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 27 csüt., 22:12 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Beorn the Shapeshifter írta:
azóta amúgy nem csinálta, úgyhogy lehet, hogy csak néha... :)

igen, CD Galaxis
majd írd már meg, neked is francia-e a kézikönyved? :)
amúgy nem gond, mert a játékban van beépített kézikönyv, magyarul, és pdf-es is... :)
és szép a játék...
és királyak a sötét elfek! yep!
és az is tetszik, hogy ugyan azok a szereplők jönnek elő, akiket a MMXL-ben már megismert az ember :D
úgyhogy eddig tetszik!


Hát akkor sanszos, hogy az enyém is francia lesz :? Hahakockáé magyar, meg is említi a Complet Editiont bemutató videóban. Azért még reménykedem. Szeretem a szépen elkészített kézikönyveket, kár lenne érte :D

Amúgy nekem is nagyon bejön ez az Ashan világa. Többek között ezért is vettem meg a M&MXL is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 27 csüt., 22:36 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Jól tetted!

Mondjuk kellemes csalódás volt, hogy a kb. egy éve letörölt játékot újra rakva (immár complete edition) a patchelés után a conflux betöltésével szépen ott figyeltek a régi eredményeim és dinasztia fegyvereim.

Gondolom a sötét elf küldetés ehhez méretezték, mert én normál fokozaton, egy életszívó varázskarddal, és kirakva a tömeges vampirizáció spellt, sikerült megoldanom úgy, hogy csak a főcsatákban veszítettem pár embert (bocs: sötételfet :) ). Ezek nélkül azért igen kemény menetek lehetnek... :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 28 pén., 13:31 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Beorn the Shapeshifter írta:
Jól tetted!

Mondjuk kellemes csalódás volt, hogy a kb. egy éve letörölt játékot újra rakva (immár complete edition) a patchelés után a conflux betöltésével szépen ott figyeltek a régi eredményeim és dinasztia fegyvereim.


Tegnap hasonló kellemes élményem volt, amikor újra felraktam a H6-ot! :)

Fagyás, ill. grafikai problémát nekem egy háttérben futó heroes-tól független alkalmazás okozott, még a béta tesztelések során. Általános javaslat, hogy msconfig-ban minden automatikusan induló progit kapcsolj ki, és úgy próbáld, ha az megoldotta a problémát, akkor egyesével visszakapcsolva kiderülhet ki a ludas.

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 28 pén., 18:12 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Megérkezett a Játék!

Sajnos, ennek is francia nyelvű a kézikönyvvel, de úgy nézem, csak a nagyon alap tudnivalók vannak benne, szóval annyira nem bosszantó a dolog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 28 pén., 23:55 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hehe, néhány hős élettörténete meg szlovákul van a játékban :)

Amúgy jó kis gamma lenne ez, ha a hülye városteleportot kihagyták volna belőle...
Mert ugye így mi is a taktika?
Az ellenség egy hőst futtat, ide-oda teleportálgat, foglalja el/vissza tőlünk a városokat, és mindig pont úgy lép, hogy ne lehessen elkapni.
Mivel a gép csal, ezért nagy pályán nem megoldás, hogy hagyok a várban egy segédhőst, pár cickánnyal...
Kissé egyhangú, és unalmas lesz a játék egy idő után emiatt. :(

Esetleg megoldás lehet, ha az ember játék indításakor berakja azt a feet-et, hogy csak fele mozgáspont vesszen oda városteleportkor, és megpróbálja csapdába csalni az enemyt... ritkán fog sikerülni :)

Már korábban is megállapítottam: kár ezért a játékért, a H5 simán lenyomja szerintem... pedig csak apróságok kellettek volna, hogy csúcs játék legyen ez is... :(

Lehet keresek egy unlimited move cheatet... :D

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 01 szomb., 11:43 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Ahogyan én tapasztalom a játék menetet, a terült rendszer miatt sokkal várostrom-centrikusabbak a meccsek, így érthetőek a várteleportok is, ahogy működnek. Leginkább a gép elleni játékot úgy lehet lefesteni, hogy az elejétől kezdve rámész a vár és erőd foglalgatásokra, azaz izibe terjeszkedsz, úgy lépkedsz, hogyha megindulna egy várad felé, akkor többnyire az útjába legyél, ha kell, hazateleportálsz, és ott építesz fejlett portált, ami jobban ki van téve ostromlásnak, a gépi seregek számára.
Nekem is olykor előfordul a pár körig tartó fogócska, viszont míg egy várat se foglalnak el, azokba én termelek, így lassacskán, de egy pofás védő sereg is összegyűlhet egyben, és azzal odateleportálsz (alap teleporttal persze), ahova szükség van, vagy elmegy, vagy rád támad az AI, nekem mindig fűbe harap! :D

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 01 szomb., 14:28 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Beorn the Shapeshifter írta:
Hehe, néhány hős élettörténete meg szlovákul van a játékban :)

Amúgy jó kis gamma lenne ez, ha a hülye városteleportot kihagyták volna belőle...
Mert ugye így mi is a taktika?
Az ellenség egy hőst futtat, ide-oda teleportálgat, foglalja el/vissza tőlünk a városokat, és mindig pont úgy lép, hogy ne lehessen elkapni.
Mivel a gép csal, ezért nagy pályán nem megoldás, hogy hagyok a várban egy segédhőst, pár cickánnyal...
Kissé egyhangú, és unalmas lesz a játék egy idő után emiatt. :(

Esetleg megoldás lehet, ha az ember játék indításakor berakja azt a feet-et, hogy csak fele mozgáspont vesszen oda városteleportkor, és megpróbálja csapdába csalni az enemyt... ritkán fog sikerülni :)

Már korábban is megállapítottam: kár ezért a játékért, a H5 simán lenyomja szerintem... pedig csak apróságok kellettek volna, hogy csúcs játék legyen ez is... :(

Lehet keresek egy unlimited move cheatet... :D


Viszont Nagy pozitívum a Heroes 5-höz képest, hogy a gép sokkal hamarabb lefutja a saját körét. Nem kell fél-perceket várnod hogy rád kerüljön a sor ha több ellenfelet állítottál be. Persze aki inkább multizik vele, annak ez nem oszt nem szoroz, de én mindig is inkább a gép elleni játékot preferáltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 02 vas., 0:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Ez a 2 DLC nagyon durva. Még normálon is. :) De azért lenyomva mind a kettő. :) Minden tiszteletem azoké, akik nehéz fokozaton megcsinálták! :)

Crag Hack az MMXL-ben is nagy arc volt, de a DLC után a kedvencek közé ugrott. :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 02 vas., 10:54 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Az kb mennyire gáz, ha a tutorial kampányban elakadok :oops: Ott tartok, hogy el kellene foglalni a Farkas herceg városát, de mielőtt még összetudnék gyűjteni akkora sereget, hogy meg tudnám ostromolni az utolsó várat, mindig küld egy másik sereget amivel éppen csak elbírok, így nem marad elég emberem és kénytelen vagyok egy hetet megint várni és így tovább...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03 hétf., 9:29 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Beorn the Shapeshifter írta:
amúgy nem gond, mert a játékban van beépített kézikönyv, magyarul, és pdf-es is... :)


Azt meg tudnád mondani, hogy hol találtad? Én semmilyen magyar nyelvű kézikönyvet nem leltem, nemhogy beépítettet :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03 hétf., 11:20 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
huh, most nem vagyok az otthoni gép közelében, de ha jól emlékszem, a főmenüben kellene lennie
ha tévedtem, elnézést
akkor érdemes turkálni a játék honosítási könyvtárában manuálé után, vagy a neten rákeresni

amúgy gáz, tutoriálban elakadni :) (csak viccelek)
töltsd vissza az állást, vagy kezd újra a pályát (easy fokozaton) és szerintem kicsit máshogy állj neki, mert az egy heti seregedet mindig meg fogja tizedelni az ő egy heti seregével

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03 hétf., 12:22 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Beorn the Shapeshifter írta:
huh, most nem vagyok az otthoni gép közelében, de ha jól emlékszem, a főmenüben kellene lennie
ha tévedtem, elnézést
akkor érdemes turkálni a játék honosítási könyvtárában manuálé után, vagy a neten rákeresni

amúgy gáz, tutoriálban elakadni :) (csak viccelek)
töltsd vissza az állást, vagy kezd újra a pályát (easy fokozaton) és szerintem kicsit máshogy állj neki, mert az egy heti seregedet mindig meg fogja tizedelni az ő egy heti seregével


Már sikerült, megoldanom, de nem volt könnyű :) Kicsit taktikusabban kellett csatározni és máris maradt annyi egységem, hogy elég legyen. Most a nekro kampány 2. pályáján vagyok. Egy kicsit nehéz megszokni a toborzás és a townportal rendszert, de majd csak menni fog.

Ami meg a kézikönyvet illeti: köszi, megpróbálom megkeresni :)

Azt amúgy tudtátok, hogy lehet állítani a főmenü kinézetét? :D Teljesen véletlenül jöttem rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03 hétf., 16:56 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Jaja, nálam sötételfes.

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03 hétf., 21:08 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Sötételf kampány kivégezve.
Remélem sokat csuklottak a fejlesztők. :)

Valahol olvastam, hogy béna a H6 sztorija. Nem tudom, nekem nagyon tetszett. A sötételf kampány végi csattanó meg kimondottan folytatás után kiált. :)

A boss harcok is ötletesek voltak ebben, pl. a vízisárkány pár csakratáncoson kívül az egész csapatomat befalta. :) Már lemondóan sóhajtottam, hogy na jó, akkor újra, két héttel később, nagyobb sereggel, mikor az uccsó lövésre dobtak egy morált és egy szerencsét, és sari megfeküdt. :)

Az utolsó pálya kimondottan flusztráló (de szórakoztató) volt, mikor hat irányból nyolc ellenfél akar megsemmisíteni, és még az angyalkák is beszállnak a buliba. :)

Az utolsó kampány vámpírlordja nem annyira szimpi, inkább valami cuki vámpírcsajszit tehettek volna be helyette, de szerintem ez sem lesz rossz. Nekrókat amúgy is kedvelem. :)

Amúgy szerintem sötételfek kissé táposak lettek a többi várhoz képest... A H5-ben sokkal jobban ki voltak egyensúlyozva a fajok (oké, ott meg a barbárok szálltak el pöttyet)...

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 04 kedd, 11:04 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Pár gondom van már csak a játékkal:

1.) hiába van kiscsillió dinasztia fegyver, ha három-négy komplett hadjárat kell hozzá, hogy 5-ös szintre fejlessze az ember, így nagyjából értelmetlen a dolog. Sokkal jobb lenne, ha a dinasztia fegyver képességeit automatikusan, szinthatárhoz belőve, vagy a vér/könny pontok megfelelő növekedésekor kapná meg a hős.

2.) a sokadik patch után is maradt benne azért bug: pl. a Crag Hack hadjáratban a kalózlobogó megszerzésekor nekem mindig kifagyott valami miatt, így sokadik próba után hagytam a fenébe. Sajnos emiatt nem tudtam kirakni a komplett kalózszettet. :(

3.) elismerem, hogy sokszor jó a városi teleport (pl. az uccsó nekró hadjárat első pályáján sokáig kerestem a visszavezető portált, míg rájöttem, hogy lehet teleportot építeni :) ), de jó lenne, ha a sima meccseken kikapcsolható lenne

4.) fajok nincsenek igazán kiegyensúlyozva, van jó pár használhatatlan lény

5.) a gép szemérmetlenül csal itt is :) kár, hogy 2014-re sem sikerült egy normál AI-t írni :)

Amúgy megérte az árát, nem bántam meg a vételt.
És kíváncsian várom már, hogy az uccsó kampányban Sandro mikben fog sántikálni még... :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 04 kedd, 11:48 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
1.:Na, igen ! A dinasztia fegyvert én inkább afféle plusz érdekességnek tekintem, mintsem a játék szerves részét képző jelenségnek. Gondolom azért rakták bele a Conflux rendszerrel együtt, hogy jutalmazza azokat akik fizettek a játékért :) Használni gondolom csak hotseat-ben érdemes a gép ellen, mert multiban úgyis mindenki kinyomja :D

2.: Én inkább egy-két garfikai buggal találkoztam csak, de nem volt annyira zavaró az sem, bár én még közel sem vittem végig a hadjáratokat.

3.: A játék rákfenéje a town portal. elsőre jó ötletnek hangzik és tényleg hasznos egyes helyzetekben, viszont időnként tényleg a falat kaparja tőle az ember. Tényleg jó volna ha ki lehetne nyomni, de az is elég lett volna, ha nem teszik ennyire könnyen elérhetővé: pl csak akkor lehetne építeni ha összeszedsz valamilyen artifaktot, vagy csak méregdrágáért lehetne építeni és akkor is csak hetente párszor tudnád használni esetleg a hős szintjéhez kötni vagy ilyesmi...

4.: Szerintem a lényekkel nincsen gond. Mindegyiknek van valamilyen speckó képessége ami gazdagítja a taktikai lehetőségeket, és még a legolcsóbb lények sem értékelődnek le a játék vége felé (+ remek animációkat csináltak hozzájuk :wink: )

Szerintem is remek játék lett! Nekem a harmadik rész után ez tetszik a legjobban. Különösen bejön a fejlődési rendszer és a népspecifikus extra képességek. Sajnos az Ubi már nem akarja bővíteni, pedig még legalább 2 vár bőven elférne (mágus, erdei elf). Én azért reménykedem, hogy a kiadó főhadiszállásán valahol egy sötét irodában valaki már írogatja a Heroes VII történetét...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 05 szer., 15:24 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Nos. Az utolsó (második) nekró kampány baromi jó lett! A 3. hajózgatós pályája tetszett nekem eddig az összes pálya közül a legjobban. Főleg az, hogy amikor már azt hittem mindent láttam, egy örvénnyel átkerültem az "alvilági" térképre, ami ugyan akkora volt, mint a felső. :)

Crag Hack története elkezdődött ugye a DLC-ben, az MMXL-ben megismerhettük életének, családi kapcsolatainak további alakulását, és halálát, és ebben a kampányban meg a szellemével tudtunk eldumálni. Zseniális!

Az utolsó pályán nekem már kicsit sok volt a főszörny, és a legfőbb boss is kissé nehézre (ill. kiszámíthatatlanra) sikerült, ahol igazából sajnos semmi taktikát nem kellet alkalmazni, csak bízni benne, hogy minél kevesebbszer alkalmazza a hülye bugyborék skilljét. :)

A történet meg szintén nagyon bejött! Bár én azért nem pátyolgattam volna olyan nagyon azt a randa banyapókot, hanem hagytam volna elrohadni, de hát kinek-kinek ízlése szerint. :)

És lett még két dinasztia állatkám a másik kettő mellé, úgyhogy juhu! :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06 csüt., 8:43 
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 24 pén., 9:06
Hozzászólások: 123
Találtam egy érdekes felmérést, amin arról lehetett szavazni, hogy melyik a kedvenc heroes játékod. Azt kell mondjam meglepődtem:

http://forums.ubi.com/showthread.php/56 ... best/page4

Nagyon sokan szidják a heroes 6-ot, de ennek alapján úgy tűnik, az emberek még is szeretik, minden hibája ellenére.
Hozzá kell tenni, hogy a szavazás 2011-ben volt, tehát még semmiféle kiegészítő és nagyobb javítás nem jött még ki a heroes 6-hoz.

Persze, ezt be lehet tudni, annak is, hogy a szavazók még a megjelenést követő euforikus állapotban voltak, de szerintem érdekes eredmény, főleg ha azt vesszük, hogy azóta nagyon sokat javult a játék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06 csüt., 9:08 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Azért az, hogy az UBI hivatalos honlapján van fenn, ad némi kételkedésre okot. :) A játék megjelenéskor nagyjából egy nagy rakás trágya volt, bughalmaz, szinte játszhatatlan. Kár érte, hogy nem hagytak a magyar srácoknak még mondjuk egy két hónapnyi teszt időszakot. Nagyon nem tetszik ez az irány, ami felé a modern kori játékkiadás halad, az első napi több gigás patchekkel, és a két év múlva megjelenő platina verziók után érkező sokadik patchekkel egyetemben.

Nem akarom azt mondani, hogy régen mennyivel jobb volt minden, de nem emlékszem arra, hogy az Eye of Beholder-t, a Panzer General-t, a Master of Magic-et, vagy a Doom-ot patchelgetni kellett volna. :twisted:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 966 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség