Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 11:59 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Átolvastam a topicot és volna pármegjegyzésem.
A vár kinézetével az a gond hogy a Haven - Stronghold összeeszkábálásával kapjuk meg. Szóval valami újítást kellene kitalálni. A várak nyersanyag árát nehéz lenne így hasra ütésből megoldani, így azt gondolom hogy a többi vár átlag árának alapján kellene az épületek árát megadni, az egyensúly miatt. Az egyedi épületeket pedig ár = használhatóságban kell megadni, a többi alapján, persze ez se legyen túl erős és drága, de olcsó és használhatatlan se.
A lények oké hogy megvannak, de párszor le kellene tesztelni multiban és a géppel is, hogy egyensúlyban legyen a többivel. A lényeknek is körülbelül a használhatóság alapján kellene megadni az árát,de úgy hogy kb. annyi legyen mint a többi várnak hetente. Így a szaporulatot és ár össze kell hangolni.
Tárgyak is kellenek amik "egyediek" és persze minden vár tudja használni, de mégis "nekünk" lenne a legjobb ( a hősök átlag építését segíteni, erősítené ). Egyedi tárgyakat is lehetne betenni a hadjárat(ok) miatt. Akár a Koronázási ékszereket, vagy úgymond régi/népi/hun népi jellemző tárgyakból akár tárgy-kombó is lehetne.
Hősök háttértörténetét össze lehet kapargatni, egyed képességeket pedig ki lehet találni.

Persze az ötletet továbbra is támogatom, de be kell látnunk még rengeteg hiányosság van hogy akárkit is megkeressünk az ötlet megvalósításával. Tudom hogy könnyebb lenne ha már megvolna minden, és csak át kéne írni dolgokat meg már csak tesztelni, de itt még sehol se vagyunk. Úgyhogy szerintem írd, írjátok össze az eddigi dolgokat, majd azokon kell finomítani. Utána az ötletet kell felvetni valakinek, majd velük EGYÜTT csinálni. Úgy gondolom ez így lenne jó. Persze ez csak ötlet, de még tényleg rengeteg tervezni való van. És ha komolyan akarjátok akár komolyabban is érdemes volna ezzel foglalkozni. Fórumon körbeérdeklődni van e véletlenül valaki-valakik aki(k) meg tudnák esetleg oldani, mert így csak egyszerűbb lenne.

Röviden ennyi volna :wink: .

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 17:00 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Persze, még rengeteg tervezni való van. Ezek viszont olyan dolgok, amikbe igazából akkor lenne érdemes belefogni, ha tudjuk, hogy máshol is van rá érdeklődés, illetve lehetőség, hogy komolyabbra is vihesse a dolog (ezért kéne máshol is felvetni). Nagy kár hogy én nem vagyok programozó, pedig nagyon szívesen foglalkoznék ezzel. :(

Igen, ha megnézed, speckó épületek már lettek kitalálva, + néhány varázslat is, amik listába lettek foglalva (pl. a Szertartások terme, ahol vérszerződést lehet kötni, csak a magyar (illetve vándor) frakció várában található meg :wink: ).
Most még hirtelen új artifact-ként Lehel kürtje jutott eszembe, ami adna jó sok plusz támadási értéket, illetve a varázslatokat is erősítené. :wink:

Szóval tervezgessünk csak tovább, gondoljunk csak bele, milyen jól nézne ki ha a Heroes 6 első kiegészítőjének dobozán egy üvöltő Turulmadár díszelegne. :P :D

Igazából a Heroes Team oszlopos tagjainak véleményére is kíváncsi lennék (Vologya, Krityó és a többiek :)), nekik tetszene-e egy ilyesmi, illetve hogy szerintük lenne-e lehetőség a megvalósításra valamilyen módon, ha komolyabban foglalkozunk a dologgal, mégiscsak ők értenek igazán az ilyesmihez...

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 17:36 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Yvorl hitére!

Kellett nekem web-programozó szakra mennem :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 17:39 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Én most kezdtem el 5 éves tanulmányaimat infó szakon, úgyhogy ha van jópár évetek, meg talán arrafelé is indulok el akkor... :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 23:59 
Avatar

Csatlakozott: 2011 máj. 09 hétf., 14:59
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Krewlod
Én személy szerint nem vagyok oda egy magyar vár ötletéért, (nem valamiféle politikai álláspont miatt, hanem csupán nem tartom ehhez a játékhoz hozzáillőnek) de ha titeket komolyan érdekel, akkor azt javaslom lépjetek kapcsolatba a Medieval Total war magyar modjának (Shield of christianity) készítőivel. Ők nagyon aprólékos és abszolút világszínvonalú munkát végeztek a magyar egységek lemodellezésénél, kidolgozásánál (a datát megírni már nem nagy kunszt). Ha megcsinálni nem is fogják a várat, de gondolom rengeteg hasznos tanáccsal tudnának szolgálni, aztán ki tudja még mire lennének hajlandók...
Ezt pedig mindenképp nézzétek meg(bár nem kapcsolódik 100%-osan ide, de azért mégis): http://e-history.hu/ aki nem ismerné, ez a mohácsi csata lemodellezése, az egységek lemodellezése itt is a TW magyar mod készítőinek munkássága.

És akkor, hogy egy konkrét ötletet is feldobjak: Hősként meg belehetne rakni Botondot, aki ha a sajátjánál nagyobb sereggel áll szemben kapna egy kis primary skill bónuszt (Bár fogalmam sincs ez mennyire illene a H6-ba, mert én nem játszok vele)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 23 vas., 1:41 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
A magyar modos srácok eléggé el vannak havazva a filmmel. Tanácsot adhatnak, de közvetlenül nem fognak tudni segíteni. A másik pedig az, hogy ők a történelmi szempontok szerint dolgoznak, itt pedig a mitológia kéne. De amúgy én is csak ajánlani tudom a munkájukat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 23 vas., 1:54 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Megnézegettem az oldalt, elég tetszetős, látszik hogy nagyon profik. :) Bár valóban sajnos a mitológiáról nincs szó benne. :? De ettől függetlenül jó tudni róluk, köszi embertervez. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 23 vas., 2:08 
Avatar

Csatlakozott: 2011 máj. 09 hétf., 14:59
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Krewlod
Idézet:
ők a történelmi szempontok szerint dolgoznak, itt pedig a mitológia kéne.


Ez igaz, de szerintem ez itt részletkérdés, a lényeg a kidolgozás módszere. Ha már egy lovagot, vagy egy lándzsást meg tudna valaki alkotni, akkor már egy mitológiai teremtmény életrehívása se lenne lehetetlen, csupán az egésznek a módszerét kéne elsajátítani tőlük( a közvetlen segítséget én is szinte teljesen kizártnak tartom).

Off: tudsz valamit arról, hogy most melyik csatán dolgoznak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 23 vas., 13:37 

Csatlakozott: 2011 okt. 19 szer., 17:48
Hozzászólások: 4
Nagyon jó lenne haezt tényleg meglenne csinálva például ugy mint a WoG


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 23 vas., 14:45 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Még mindig a mohácsin. Amíg be nem fejezik, a mod se nagyon frissül. A modellezéshez pedig Dömét kell megkeresni, ő tényleg elég jó ebben. Talán adhat tanácsot. De nem tudom, hogy ugyanúgy kell-e TW egységeket modellezni mint HoMM-okat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 15:32 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
http://www.youtube.com/watch?v=K3KiCZDq ... _embedded#!

Elkészült a mohácsi csata :) Szerintem nagyon jó lett, kitettek magukért a srácok :D

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 15:48 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Áyron írta:
http://www.youtube.com/watch?v=K3KiCZDq_C4&feature=player_embedded#!

Elkészült a mohácsi csata :) Szerintem nagyon jó lett, kitettek magukért a srácok :D


Valóban profi munkát végeztek, csak gratulálni tudok nekik. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 16:16 
Avatar

Csatlakozott: 2011 máj. 09 hétf., 14:59
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Krewlod
Klasszismunka. Ha jól látom akkor a következő a győri csata lesz.
Azért választhatnának olyat is ami után nem következett az idegenek megszállása :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 16:36 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Igen, mondjuk pl. a Nándorfehérvári diadalról is szívesen látnék már egy ilyen videót. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 18:20 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Sajnos nem minden csatánkról maradtak fent iratok. Vagy ha igen akkor elég csekély mértékben

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 18:59 
Avatar

Csatlakozott: 2011 máj. 09 hétf., 14:59
Hozzászólások: 457
Tartózkodási hely: Krewlod
Áyron írta:
Sajnos nem minden csatánkról maradtak fent iratok. Vagy ha igen akkor elég csekély mértékben


Ez sajnos igaz (bár a nándorfehérvárira pont nem áll). Ha a megadott időintervallumból kéne választani (1492-1815), akkor talán a nagyharsányi csata lenne az ideális, vagy éppen Zrínyi valamelyik csatája. A nándorfehérvárival az a gond, hogy az várharc volt és (SZVSZ) inkább a védők hősiességének, mintsem valami grandiózus taktikának volt szerepe ezért lemodellezni se feltétlen lenne sok értelme.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 19:11 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
embertervez írta:
Áyron írta:
Sajnos nem minden csatánkról maradtak fent iratok. Vagy ha igen akkor elég csekély mértékben


Ez sajnos igaz (bár a nándorfehérvárira pont nem áll). Ha a megadott időintervallumból kéne választani (1492-1815), akkor talán a nagyharsányi csata lenne az ideális, vagy éppen Zrínyi valamelyik csatája. A nándorfehérvárival az a gond, hogy az várharc volt és (SZVSZ) inkább a védők hősiességének, mintsem valami grandiózus taktikának volt szerepe ezért lemodellezni se feltétlen lenne sok értelme.


Látványnak azért mindenképp szép lenne. :wink: Meg mégiscsak egy nagy túlerő lett legyűrve, amihez nyilván kellett a megfelelő taktika is.

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 03 szomb., 19:19 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Szigeti veszedelem is jöhetne :)

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 04 vas., 1:54 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Sajnos a grafikus úgy tudom kilépett a csapatból, így egyáltalán nem biztos a többi videó elkészülte (és ha igen, akkor a minősége).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség