Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 0:15 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Garvey: Ezt már írtad korábban és be is írtam a Huszár képességeihez (a könnyű dobófegyvert). :wink:
Igen, valószínűleg ez volt az ok. :P

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 1:04 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Nagyon nem szerették a magyar lovagokat, akkoriban. :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 7:39 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Ha most Árpádékat nézzük akkor csak könnyűlovas hadosztályaink voltak amelyek könnyen leverték a nyugati nehézlovasokat (főképp ezért nehezteltek ránk párán ), de azt ne feledjük el a fosztogató hadjáratok alkalmával a magyarok zsoldba álltak pár uralkodóhoz pl.bizánci,morva,frank nemesekhez.

De ha már a István utáni időket nézzük akkor ketté szakadt a lovasságunk. Egyik részük maradt a könnyűlovasság akik bőrpáncélban, íjjal, könnyű fegyverzettel harcoltak.Belőlük lettek a huszárok akiket már Mohácsi csatánál így hívtak . A másik lovasság a nehézlovasság lett akiket lovagoknak hívtak. Na őket képzeljétek úgy mit a H5-ben vagy a H3 -ban a lovagokat,bajnokokat. Teljes mértékig nehéz páncélban és roham lándzsával némelyiküknél kard is volt , meg a kötelező pajzs.Na már most ezek a magyar lovagok biztos hogy nem íjászkodtak a harc közben ők törtek előre harc közben mint a tankok.Eleinte német földről származtak lovagjaink később már a magyar nemesek is lovagok lettek vagy kiállítottak bizonyos mennyiségű lovagot .

Lovagjaink biztos nem íjászkodtak a csatában/csata előtt ok egyszerű túl nehéz lett volna a súlyos páncélban.Lovagi tornákon biztos íjászkodtak.Csatákban a könnyű lovasság íjászkodott , de az idő múlásával a könnyűlovasság átalakult és az íjat már nem használták. A középkorban és a középkor végén egyedül a Oszmán birodalomban és a nomád ázsiai népek vetette be a harcokba lovas íjászokat

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 11:41 

Csatlakozott: 2004 ápr. 17 szomb., 21:14
Hozzászólások: 87
Áyron: ha egy 15. századi lovagi vértben lehet felülést, fekvőtámaszt nyomni vagy akár cigánykereket hányni akkor az ijászat nem lehet egy nehéz testmozgás. Legalábis én már löttem 35 fontos ijal viszont cigánykereket em tudok hányni :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 12:48 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Nehéz páncélú lovagot értelemszerűen nem lehet sajnos berakni a Haven miatt, ezért kapta meg a 6-os szint nemes feladatát a huszár. :) Így természetesen a védelme kisebb lesz mint a lovag/sun rideré, de vannak jó kis képességei. 8) Max. a fejlesztett verziónak lehetne esetleg erősebb páncélja, de az sem tetőtől talpig bebugyolálva, mint a nehézpáncélosok, elvégre főként ez a vár még a nomád kort idézi. :wink:
A lovas reflexíjász természetesen úgyszintén könnyűlovas egység.

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 14:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Garve elhiszem , mivel írtam is lovagi tornákon biztos íjaztak . És aszem rosszul fogalmaztam. Közép kori hadviselésben a lovagok nem íjászkodtak nem volt értelme mivel nekik a rohamozás és letarolás volt a feladatuk. Másik a lovagok utálták az íjászokat, és a magyarok általában Nyugati hadviselést alkalmazták a középkorban .

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 14:58 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Áyron: egy két dologban kijavítanálak. A magyar hadseregben a lovagok csak elenyésző hányadot tettek ki (Ez általáb így volt, de nálunk még kisebb volt az arány). Viszont volt egy középnehéz lovasságunk, aminek már volt egy majdnem nehéznek mondható páncélzata, viszont még íjászkodott roham előtt.Őket nevezték Királyi Szervienseknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 15:40 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Elismerem volt egy pár hibám. És magam is észre vettem azt hogy a nehézlovasságról amit írtam már sz Árpád-ház kihalása utáni időkre vonatkozik. Ezért elnézést kérek.

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 szer., 22:19 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Amúgy a lovagoknak érteniük kellett az íjászathoz, mégha nem is kellett használniuk azt.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 05 pén., 14:23 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Közben lehet ám további terveket szövögetni amíg nem vagyok itthon. :D Ez a sok szép H6-os kép még jobban tervezgetésekre ösztönöz. :P 8) Már látszik hogy tök jól össze lehetne hangolni egy ilyen várat. :wink: Most már el lehetne kezdeni gondolkozni az apróbb részleteken is, pl. a hősök leírásain (nem muszáj sztem mindnek történelmi alapon mennie).

Közben az jutott am eszembe, hogy aki jól tud rajzolni az érdeklődők közül, csinálhatna egy-két heroes-stílusú skiccet kedvcsinálónak. :) Sajna én nem tudok jól rajzolni, de ha páran tudtok valami jó kis rajzzal előállni az tök jó lenne. :)

Egész jól haladunk, a játék kiadásáig akár össze is állíthatnánk egy végleges tervet az egészre. :D

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 07 vas., 21:06 
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 30 pén., 18:35
Hozzászólások: 220
Amikor annak idején megcsináltam a Várötletek topikot, felvetődött hasonló ötlet, mint magyar vár. Örülök, hogy a gondolat menet távol létem alatt topikká fejlődött :D

Nem néztem még át az összes hozzászólást, de amit én alap egységnek mindenképp beletennék egy ilyen várba: az a puli vagy a vizsla, vagy a komondor. Valamelyik "hungarikum" kutyafajta. Ezek a kis állatok szimbolizálnak mindent, ami Magyar, ugyanakkor erről kevesen tudnak (bármint, hogy ezek magyar kutyák). A puli például a hetes szintű szörnyeket terelhetné el más irányba, segítve ezzel a taktikát.

Másik ilyen alap lény a turul lenne, de ezt már biztos írta előttem valaki.

Arra is gondoltam, hogy lehetne valami önfeláldozó karakter is Dugovics Titusz emlékére, ami szükség esetén föláldozza magát, hogy a társai győzhessenek. vagy ez nagyon erőltet lenne? Vagy malomköveket hajigáló Toldi hasonmások? Az még vicces is lenne
:twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 08 hétf., 15:48 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Cervantes írta:
Amikor annak idején megcsináltam a Várötletek topikot, felvetődött hasonló ötlet, mint magyar vár. Örülök, hogy a gondolat menet távol létem alatt topikká fejlődött :D

Nem néztem még át az összes hozzászólást, de amit én alap egységnek mindenképp beletennék egy ilyen várba: az a puli vagy a vizsla, vagy a komondor. Valamelyik "hungarikum" kutyafajta. Ezek a kis állatok szimbolizálnak mindent, ami Magyar, ugyanakkor erről kevesen tudnak (bármint, hogy ezek magyar kutyák). A puli például a hetes szintű szörnyeket terelhetné el más irányba, segítve ezzel a taktikát.

Másik ilyen alap lény a turul lenne, de ezt már biztos írta előttem valaki.

Arra is gondoltam, hogy lehetne valami önfeláldozó karakter is Dugovics Titusz emlékére, ami szükség esetén föláldozza magát, hogy a társai győzhessenek. vagy ez nagyon erőltet lenne? Vagy malomköveket hajigáló Toldi hasonmások? Az még vicces is lenne
:twisted:


"Harci kutya" néven van már első szintű eb. :wink: Egy probléma vele az, hogy mivel sajna a hungarikum kutyáink nem kifejezetten csatára való ebek, nem tudom érdemes lenne-e valamelyiket a fajtája nevén berakni, ezért maradt szegény csak szimplán "harci kutya" illetve "kardfogú harcikutya" a fejlesztése, legyen akkor már komoly. :twisted: Bár T-Rex a vizslát említette azért anno, végülis kis harcra alakítással az is megoldható lenne. :wink:
A terelgetős ötlet szerintem tök érdekes. :wink:

A Turulmadár természetesen Boss, elég részletesen le van már ecsetelve. :wink:

Sztem Dugovics Titusz lehetne inkább hős, és mondjuk valami ehhez kötődő specialitása, legalábbis sztem így lehetne a legkönnyebben megoldható, bár ki tudja. :roll: :) Toldi malomköveit meg esetleg a nép saját varázslatai között tudnám elképzelni (mondjuk pl. bivalyerős sebzővarázslatként :P ).

Olvasd át részletesen a topikot, egész sok érdekes dolog elhangzott már. :)

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 08 hétf., 23:06 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Ez a terelgetés nagy ötlet :D
Persze lenne kivétel, ami immunis lenne erre a képességre, pl:
Sárkányok (1 puli kevés hozzá)
Élőholtak (az sem érdekli őket, ha a kutya elviszi a lábát)
Repülő lények (minek kutyagoljanak? szállhatnak, mint a madarak)

Amik ellen érdemes lenne használni:
1 kockás gyalogosok (íjász, lándzsás, kardos, stb...)

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 21:18 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Így a megjelenés után megint rám jöttek az ötletelések. :D

A korábban bővebben kifejtett lénylistámhoz egy-két szerkesztést eszközölve (minthogy azok az adatok a korábbi részek adataihoz vannak igazítva), természetesen a Harci kutya/Kardfogú harci kutya, Mumus/Mókár, és a Sámán/Táltos lennének a Core unitok, vagyis a kb. azonos szinten lévő gyengébb egységek. Elite unitok a Reflexíjász/Lovas reflexíjász, Lúdvérc/Lüdérc, és a Huszár/Dicsőséges huszár lennének. Champion unit meg értelemszerűen a Háromfejű sárkány/Mennydörgő. :D A várhoz tartozó bossok maradhatnak ugyanúgy. :)

Aztán közben azon kezdtem gondolkozni, hogyan lehetne felvetni esetleg a dolgot nagyobb nemzetközi fórumokon anélkül hogy belekötnének. :roll: Az jutott eszembe (aztán lehet h hülyeség, ez csak a saját véleményem), hogy talán lehetne a népnek valamiféle elfes beütése, ha már úgysincsenek a H6-ban (lenne a lényeknek szép hosszú fülük, max. a huszár kivételével :D) A frakció neve meg lehetne Vándorok (Rangers), olyan lenne mintha közös ősük lenne a 300 évvel később külön vált elfeknek és sötét elfeknek. :D A nevek meg a Campaign ezek után már minden gond nélkül szólhatna hazánk őstörténetéről, őseink hazát keresnek, és közben meg kell küzdeniük az őt fenyegető barbárokkal, alvilágiakkal, és persze a hatalmas Német-római császárságot szimbolizáló Havennel a végén. :wink:

Persze, tudom hogy ezzel az elfes dologgal már kicsit elkanyarodna a dolog, de ezzel a "beburkolással" talán mégsem vetnék el egyből az ötletet más országokban sem. :roll: :) És ennek ellenére azért a sztoriban meg a lényekben (számunkra) egyértelműen felismerhető hogy kikről is van szó :)
Nem tudom, persze lehet hogy túl nagy távlatokban gondolkozom de én még mindig nem tettem le arról az álmomról hogy egy nap egy magyar stílusú várral játszhassak a Heroes világában. 8) :D

Esetleg egyéb "beburkolási" ötlet? :roll:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 21:47 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Egy nem hivatalos verzióban el tudnám képzelni. Egyébként a Török és Habsburg birodalom elleni harcot szépen ki lehetne formálni 2 hadjáratban. Például a Mohácsi csata ( hősöddel menekülj el a csatatérről ), Egri vár ostroma ( védd meg a várat ). Ilyen pályák - küldetésekkel meg is lehetne oldani, egy rövid történelmi összefoglalóban. Asha Könnyével fel lehetne éleszteni mondjuk Attilát. Az ötlet amúgy tetszik, de szerintem egyéb fórumokon felvetni nem érdemes. Inkább olyan magyar játékosoknak akiknek van tudásuk és idejük ahhoz hogy az előbb már említett "nem hivatalos verzióban" el tudnák készíteni. De amúgy az ötletet támogatom :wink: .

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 22:08 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
A kerettörténet igazság szerint már korábban el volt döntve, minthogy a lények az ősidei magyar mitológiához kapcsolódnak, így értelemszerűen inkább a vándorlást dolgozná fel, mint a török kort. :wink:

De ha már nem hivatalos verzióról van szó akkor az elf-burkolásra nem is lenne szükség. :D Ezt a "hátteret" azért illesztettem hozzá, mert adott esetben ha felvetjük egy nemzetközi fórumon (merthát ugye a legjobb mégiscsak a hivatalos verzió lenne :P), úgy tudnák véleményezni/szavazni róla anélkül hogy kritizálnák, hogy valós történelmi tények vannak tulajdonképp feldolgozva. Aztán ha ott elvetik az ötletet akkor elvetik, de egy próbát mindenképp megérne szerintem. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 22:16 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Ohh, szóval a történet megvan... de attól még lehet több hadjárat-sorozat is :wink: . Persze egy próbát megér, de így a legjobb mégis az volna ha már akkor a saját ötleteink ( egyedi egységek, vár, hősök ) lennének, nem pedig egy burkolt valami. Mert a végeredmény lehet nem az volna amire számítunk :? . Persze meg kell próbálni hátha, de itthon is megérné érdeklődni. De úgy gondolom nem is volna muszáj a 6. résszel, én 3. vagy 4. , 5. résznek is örülnék. Mert úgy gondolom azzal a verzióval volna a legjobb, amiből a legjobbat lehet kihozni.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 22:25 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Persze, ha lehetne belőle valami, még sokkal részletesebben kidolgoznánk a koncepciót, az eredeti "elfesítés" nélkülit pedig el lehetne készíteni mondjuk pl. egy Modban, ha valakinek nem jönne be az eredmény. Persze, én is örülnék akármelyik résznek, de mégiscsak a 6. rész lenne a legjobb. :) Tök jól nézne ki pl. ahogy a turulmadár nekiront valamelyik sárkányistenségnek. :twisted: :D

Egyébként érdemes visszaolvasni az eddigi hszeket, rengeteg dolog elhangzott már, milyennek lehetne egy ilyen várat elképzelni. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 21 pén., 22:57 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Előtte (szerintem) várjuk meg, amíg valaki leírja, hogy kell modolni a H6-ot :wink:
Utána állhatunk neki :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T-Rex 2011 okt. 22 szomb., 1:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 22 szomb., 0:51 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Na ja... :P :lol:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség