Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 22 pén., 18:21 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Garvey írta:
Egy két érdekes felvetésem lenne még amit talán érdemes lenne figyelembe venni:
1; ha hinni lehet a régi feljegyzéseknek nekünk bnem voltak sámánjaink csak táltosaink.
2; hiresek voltunk arról hogy észel virtussal és marha nagy bátorsággal veszünk részt a csatákban.
3; a vezéreink hiresen teghetségtelebnek voltak kivéve 1-2 öt.
4, a régi nö nevek inkább virágnevek voltak


1. http://hu.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1m%C3%A1nizmus :wink:
2. Igen, van is egy két morálnövelő a frakcióhoz kötve (lehetne még több is, de akkor már túl durva is lenne). :)
3. Ezt nem is tudtam így pontosan. :shock: Na nem baj, azért itt ne legyen ez követelmény. :D
4. Jó ötlet, ilyenkor írj még egy-két példát. :wink: Én inkább régi Árpád-házi (és egy-két későbbi) neveket írtam, de ha írnál még pár ilyen jellegzetes régi nevet azt megköszönném. :)

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 23 szomb., 19:19 

Csatlakozott: 2004 ápr. 17 szomb., 21:14
Hozzászólások: 87
Néhány régi név ha minden igaz régiek :D :
Emese(Anonymus szerint Álmos anyja),Boglárka, Gyöngy(vér), Hajnal, Rozsa, Virág, Viola, Réka.

A nem éppen alkalmas vezérekről annyit hogy a 2. vh utolsó kivont kardú lovasrohamai nem a lengyelekhez füzödik hanem hozzánk. Igaz a miénk sikeres volt de nem lett volna szabad müködnie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 23 szomb., 19:33 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Garvey írta:
Néhány régi név ha minden igaz régiek :D :
Emese(Anonymus szerint Álmos anyja),Boglárka, Gyöngy(vér), Hajnal, Rozsa, Virág, Viola, Réka.

A nem éppen alkalmas vezérekről annyit hogy a 2. vh utolsó kivont kardú lovasrohamai nem a lengyelekhez füzödik hanem hozzánk. Igaz a miénk sikeres volt de nem lett volna szabad müködnie.


Látom, otthon vagy a témában. :wink:
Thx a neveket, a nevek leírása frissítve. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 24 vas., 14:33 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 03 pén., 14:25
Hozzászólások: 37
Sziasztok!

Először is az ötletek jók viszont a magyar kultúrát kevesen ismerik és ezeket a lényeket magyarokon kívül nem nagyon látnák szívesen.

A japánt meg lehetett csinálni mert ismert.Hozzá kell tennem nekem ez az ötlet sem tetszett.A kétfejű cerberusnál azt mondták ez egy másik világ ne hasonlítsuk össze a valósággal.Erre berakják a japánokat. Na mindegy.

Egyébként a lények tényleg hasonlítanak a többire.A turul nagyon hajaz a roc-ra, a reflexíjász pedig képességtől függően vagy elf íjász lesz vagy nyílpuskás.

A vár önmagában pedig egy stronghold.(És most nem orkoztam le magam :D)

Nem félreérteni nem kötekedek csak szerintem megvalósíthatatlan a dolog.De vannak még csodák... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 24 vas., 17:54 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Hát, igen... Nekem is az egyik legnagyobb problémám a H6-al, hogy a cerberus kétfejű, legalább maradhatott volna három fejjel :cry:

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 24 vas., 19:32 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Drash írta:
Sziasztok!

Először is az ötletek jók viszont a magyar kultúrát kevesen ismerik és ezeket a lényeket magyarokon kívül nem nagyon látnák szívesen.

A japánt meg lehetett csinálni mert ismert.Hozzá kell tennem nekem ez az ötlet sem tetszett.A kétfejű cerberusnál azt mondták ez egy másik világ ne hasonlítsuk össze a valósággal.Erre berakják a japánokat. Na mindegy.

Egyébként a lények tényleg hasonlítanak a többire.A turul nagyon hajaz a roc-ra, a reflexíjász pedig képességtől függően vagy elf íjász lesz vagy nyílpuskás.

A vár önmagában pedig egy stronghold.(És most nem orkoztam le magam :D)

Nem félreérteni nem kötekedek csak szerintem megvalósíthatatlan a dolog.De vannak még csodák... :D


Ki tudja... Higgyünk a csodákban. :wink: :D
Am ez nem feltétlen hasonlítana a strongholdra, nyilván nem sátrakból állna a belső, hanem (én legalábbis így képzelem el, meg előttem már írták is) egy kővár lenne, de nem olyan csicsás mint a Havené. Olyan se nem Castle se nem Strongholdnak képzelem a dolgot, de a sari szerintem sokat dobna az érdeklődésen az biztos. :wink:

Megjegyzem a kétfejű cerberus nekem sem tetszik meg még pár dolog, de én attól függetlenül várom a H6-ot. :) A japán stílussal viszont nincs semmi bajom.

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 24 vas., 20:11 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
A vár házai lehetnének a Heroes 2 cottage-jei, csak nem törpék lakják.
Vagy vályogházak, faházak...

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 10:59 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 03 pén., 14:25
Hozzászólások: 37
A japán stílus önmagában nem rossz (és nem kétlem hogy a Sanctuary a kedvenc frakcióm lesz :)) csak szerintem nem kéne - ennyire - keverni a valósággal.

A sárkány pedig persze felkelti az érdeklődést de már eleve ott a Kirin (Ami egyébként nagyon jól néz ki :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 13:44 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Drash írta:
A japán stílus önmagában nem rossz (és nem kétlem hogy a Sanctuary a kedvenc frakcióm lesz :)) csak szerintem nem kéne - ennyire - keverni a valósággal.

A sárkány pedig persze felkelti az érdeklődést de már eleve ott a Kirin (Ami egyébként nagyon jól néz ki :wink: )


Hát igen, de szegény Kirin egyedül maradt most, ezért nyilván jól jönne a játékba egy másik sari-kettős, amit szintén faszán ki lehetne dolgozni. :wink: Úgyis hydra sincs a játékban, úgyhogy kell valami többfejű. :)

Mind1, én mindig is álmodtam egy ilyen magyar stílusú várról, szívesen játszanék vele. :P

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 13:46 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Annyi kérdésem lenne hogy a vár az Ősmagyar vagy az Árpád-ház korára épül ?

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 13:48 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Főként nyilván az ősmagyar kultúrára, ez alól egyedül a Huszár a kivétel, de az meg túlságosan hungarikum ahhoz h mellőzzük szvsz. :)

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 14:01 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Na megláttam Végvári katonát is :D
Egy kis hozzá fűzni való az Ősmagyaroknak nem voltak kőből épült váraik :!:

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 21:07 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Na igen, bocs, azt elfelejtettem hozzátenni, az már inkább az Árpád-korra jellemző (mármint a kővár). :wink: Jó akkor két kivétel, ennyi még belefér. :D

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 22:05 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Néhány ötlet:
1 - Betyár/Bujdosó - fokossal rohangál, van olyan képessége mint a Rouge-nak (kémkedés?)
2 - Boszorkány/Szépasszony vagy Székely paraszt/Székely őr
3 - Vitéz/végvári vitéz vagy Betegségdémon/Lüdérc
4 - Reflexíjász/Lovas reflexíjász vagy Táltos/Őstáltos
5 - Huszár/Királyi Bandérium
6 - Sólyom/Turul vagy Szarvas/Csodaszarvas
7 - Háromfejű Sárkány/Hétfejű sárkány vagy Sólyom/Turul

A vár: muszáj a kőfal? Szerintem megrajzolhatnák fa fallal is, max. gyengébbek lesznek az értékei. Ez a nép úgysem az ostromokban jeleskedik... Fa fal, belül nagy jurta, körülötte kisebb sátorok, szekerek. Egy-két fa épület, de nem jellemző. Ettől lenne egyedi és újszerű a nép...

Ja, és hősnek betehetnénk Ludas Matyit! :D :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 25 hétf., 23:28 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Egyáltalán nem muszáj a kőfal, jellemző legyen ránk, az a lényeg. :) Sőt, így legalább Áyron kritikája is meghallgatásra talál, jó lesz a fa fal, nekem tetszik az ötlet. :D
Ludas Matyi... :lol: érdekesnek hangzik, bár nem tom mennyire illik ezek közé, ide több vélemény kéne. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 0:25 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Áh csak viccnek gondoltam, de poénból jó lenne... :D +5 az elsődleges képzettségekhez, ha Döbrögi ellen harcolsz. :D Meg ha nálad nagyobb szintű hősök ellen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 0:47 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
A lovasíjász képessége lehetne:

Színlelt megfutamodás: A lény képes lövés előtt (vagy után) elmozdulni a mezőről (ahol állt).

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 1:11 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
K Andris: Na a Döbrögi már tényleg erőltetett egy kissé, de a nagyobb szintű hősös verziót akár el is tudnám képzelni. :)

T-Rex: Lovas reflexíjász leírása frissítve. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 23:40 

Csatlakozott: 2004 ápr. 17 szomb., 21:14
Hozzászólások: 87
HUNLorcs egy érdekséég még a magyar várhoz ami hungarikum. A középkorban a legtöbb europai lovag megvetette utálta a magyar lovagokat. az ok nagyon egyszerü a mi lovagjaink a lovagi páncélban lándzsa roham elött még ijászkodtak egy kicsit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 23:57 

Csatlakozott: 2008 ápr. 12 szomb., 16:23
Hozzászólások: 50
Igen, ezt nem nagyon szerették. De hatott, nem? :D (Épp ezért nem szerették...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség