Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: MMH6 - lénynevek
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 27 hétf., 23:07 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Aki nem bétázik, vagy csak van kedve/ötlete: milyen magyar nevek tetszenének a lényeknél?? Aki az itteniek közül pedig hozzájárul majd a fordításhoz, esetleg találhat itt ötletet.
szerk:utólagos engedelmetekkel ide be is írom az ötleteket, kiegészítve a táblát, hiszen ha van miből válogatni az az igaz :)

HAVEN
sun crusader - naplovag
sun rider - naplovas
blazing glory - ragyogás
radient glory - dicsfény (dicső)
vestal - vesta-szűz/papnő
sister - nővér
celestial - fényhozó
seraph - szeráf (lángőr)
imperial griffin - birodalmi griff
griffin - griff
marksman - mesterlövész
crossbowman - számszeríjász
praetorian - praetorianus (testőr)
sentinel - őrszem

INFERNO -
demented - tébolyult
maniac - mániákus/megszállott
lilim - lilit (éjboszorkány/csábító)
succubus - succubus (lúdvérc)
mother breeder - fattyazó királynő (fattyú királynő)
breeder - fattyazó (fattyú)
lacerator - marcangoló
tormentor - kínmester
pit lord - verem nagyúr
pit fiend - veremdémon
ravager - puszító (romboló)
juggernaut - dzsagganatha (pusztító)
cerberus - kerberosz
hellhound - pokolfajzat

NECROPOLIS -
fate weaver (spider) - sorsfonó (sorstakács) (pók(alak))
fate spinner (spider) - sorsszövő (pók(alak))
putrid lamasu (??? +s) - foszló lamassu (f. kapuőr)
Lamasu (??? +s) - lamassu (kapuőr)
spectre - kísértet
ghost - szellem
archlich - arklícs
lich - lícs
vampire lord - vampír nagyúr
vampire - vámpír
ravenous ghoul - falánk hullarabló
ghoul - hullarabló
skeletal spearman - dárdás csontváz
skeleton - csontváz

STRONGHOLD -
enraged cyclops - dühödt küklopsz
cyclops - küklopsz
crusher - zúzó
mauler - sulykos
panther warrior - párduc harcos
jaguar warrior - jaguár harcos
dreamreaver - álomrabló
dreamwalker - álomjáró
centaur marauder - kentaur haramia
centaur - kentaur
fury - tajték (őrült)
harpy - hárpia
goblin hunter - vadász goblin
goblin - goblin

SANCTUARY -
sacred kirin - szent kirin
kirin - http://en.wikipedia.org/wiki/Qilin
kensei - Shogun
http://en.wikipedia.org/wiki/Kensei
kenshi - Kenshi (kardmester)/Szamuráj
yuki-onna - Jégnővér
http://en.wikipedia.org/wiki/Yuki-onna
snow maiden - hóhajadon/Fagyszűz
mizu kami - Folyó Szellem
http://en.wikipedia.org/wiki/Kami
spring spirit - forrástünde/Forrás Szellem
kappa shoya - Őskappa
kappa - kappa
http://en.wikipedia.org/wiki/Kappa_%28folklore%29
pearl priestess - gyöngy papnő
coral priestess - korall papnő
wanizame - wanizame (bushi cápa)/ Fehércápa Harcos
shark guard - Cápa Gárdista


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára silver 2011 jún. 29 szer., 23:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 0:31 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Nekem csak két dolog lenne:

1. A vestalnak nem biztos hogy jó a Veszta-szűz fordítás, mert elvégre az a római mitológiában van, és pogány mítoszok hogy férnek össze az angyalokkal meg a keresztesekkel? :roll:

2. A maniacnak a Mániákus helyett talán a Megszállott jobban hangzana. :wink:

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 0:36 
Avatar

Csatlakozott: 2006 feb. 22 szer., 16:40
Hozzászólások: 79
Sziasztok!

Nem tudom, lehet csak nekem van velük gondom, de a Sanctury-s lényeknek nem lehetne esetleg értelmes angol/magyar nevet adni ezek helyett a japán nevek helyett? Mert jó, a Kirin legyen Kirin, meg a Kappa is maradhat, de pl. az angolos snow maidenből lesz yuki-onna, a spring spiritből pedig mizu kami... hát nem tudom... nekem személy szerint így nagyon illúzióromboló.

_________________
http://ashi.web.elte.hu/rejtv

Fejtörés


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 13:34 

Csatlakozott: 2011 ápr. 14 csüt., 14:03
Hozzászólások: 6
Magyarországon a japán neveket szoktuk használni .(Már azon kevesek akik használják ) Magyarok könnyen ejtik ki a japán szavakat az angol anyanyelvüekkel szemben . Szerintem az eredeti név jobb .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 14:19 
Avatar

Csatlakozott: 2006 szept. 09 szomb., 22:13
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Győr
lcs5 írta:
Magyarországon a japán neveket szoktuk használni .(Már azon kevesek akik használják ) Magyarok könnyen ejtik ki a japán szavakat az angol anyanyelvüekkel szemben . Szerintem az eredeti név jobb .


Nem értek egyet. Nekem az ilyen yu gi oh meg hasonlóaktól is borsózott a hátam.
Ezek a yuki-onna meg mizu-kami dolgok sem jobbak egy percig sem.
Nyílván a minotaurusznak és a többi mitológiai lénynek is szerepelhetett volna a neve az eredeti nyelven írva, mégis "angolosították" őket, mert úgy könnyebb. Meg talán az angolból kiderül, hogy mi is akar az lenni. Nekem egy wanizame nem mond semmit. Gondolom az eredeti gaméban is csak azért hagyják benne, amiért egyáltalán ilyen faj szerepel. Keleti piac.

Tehát akinek van jó ötlete, szerintem sikítson!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 17:47 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
igen, a sanctuary kemény dió lesz ezzel a japán-angol keverékkel
érdekes egyébként, pont a wanizame vicces kicsit, némi utánajárás után, ha nem tévedek, a szó cápát jelent, semmi extrát, v híres lényt nem találtam, már pedig ha japán-ra kell pl fordítani, akkor vicces... :)
azon kívül viszont szerintem a "legendás" lények neveit meg lehetne hagyni, csak úgy, mint máshol is (minótaur, kentaur, kerberosz, küklopsz...) nem is nagyon fordítható talán... az hogy magyarosan írja az ember az egy dolog, bár nem tudom, hogy a japán lényekneknek van-e magyar átiratuk...
a japán neveknél direkt belinkeltem a mitológiában létező lényeket, mert talán azok kevésbé ismertek (én pl a legtöbbet nem ismertem)

az eredetit szinte biztos, hogy nem, de talán a magyar fordítás lehet befolyásolni, írjatok ötleteket, aztán hátha :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 18:47 
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 10 szer., 11:17
Hozzászólások: 1436
Tartózkodási hely: Pécs
Psycopathic írta:
Nyílván a minotaurusznak és a többi mitológiai lénynek is szerepelhetett volna a neve az eredeti nyelven írva, mégis "angolosították" őket, mert úgy könnyebb. Meg talán az angolból kiderül, hogy mi is akar az lenni. Nekem egy wanizame nem mond semmit.


Ezt nem igazán értem, a minotauruszt és a küklopszot se változtatták meg, azok görögül is így ejtendők, csak hát persze más betűkkel vannak írva, annyi, hogy a minotaurusz angolul "minotaur" a küklopsz meg "cyclops", de ettől semmivel nem árul el többet a neve, és ugyanaz az eredeti görög szó tul.képpen, a Yuki-Onnát se igen lehet angolosítani, az egy konkrét mitológiai lény, ugyanúgy mint pl. a Kirin, csak éppen Japánban, vagy shintoista kultúrában, nem görögben. Persze, lehetne a Yuki-Onnát "Ice Maiden"-nek vagy hasonlónak hívni, de ha a görög nevek nagyrészt maradtak, akkor ezek miért ne maradhatnának? Persze, a görög kultúrát jobban ismerjük pl. itt, Mo.-n, mert tanulunk róla, a japán kultúráról meg nem, dehát legalább itt az alkalom, hogy bővítsük tudásunkat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 19:45 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
HUNLorcs írta:
Nekem csak két dolog lenne:

1. A vestalnak nem biztos hogy jó a Veszta-szűz fordítás, mert elvégre az a római mitológiában van, és pogány mítoszok hogy férnek össze az angyalokkal meg a keresztesekkel? :roll:

2. A maniacnak a Mániákus helyett talán a Megszállott jobban hangzana. :wink:


Vestal: A griff is a katolicizmus számára pogány kultúrából ered... amúgy meg a katolikus vallásra jellemző (ha már - bár egyértelműen, de mégis - abból indulunk ki), hogy hajlamos integrálni más kultúrákat, sőt magénak tekinteni :p azon kívül meg más ötletem sem volt, de hát tessék ötletet írni :):)

Maniac: beírtam ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 22:32 
Avatar

Csatlakozott: 2006 szept. 09 szomb., 22:13
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Győr
Cicely írta:
Ezt nem igazán értem, a minotauruszt és a küklopszot se változtatták meg, azok görögül is így ejtendők, csak hát persze más betűkkel vannak írva, annyi, hogy a minotaurusz angolul "minotaur" a küklopsz meg "cyclops", de ettől semmivel nem árul el többet a neve, és ugyanaz az eredeti görög szó


Tudom, hogy nem a legjobb példa a mino, de más hirtelen nem jutott az eszembe. A lényeg, hogy nem feltétlen az eredeti írásmód maradt, hanem annak az angol verziója. Ergo lehetne ezekből a japán nevekből is valamilyen kompromisszumos angol név, hogy legyen valami értelme, érthetősége, kimondhatósága a dolognak.
Ha azt mondom , hogy van a seregembe 6 mino és 2 hárpia az érthetőbb mint 2 wanizame meg 6 Yuki-onna.
De aztán persze úgyis a hivatalos fordítók döntenek :)


Szerk:
Kerestem pár példát:
http://en.wikipedia.org/wiki/Harpy
http://en.wikipedia.org/wiki/Medusa

Eredeti írásmód szerint harpūia és Médousa. Ha ragaszkodtak volna az eredeti íráshoz, mint a japán esetében, akkor ezek lennének a nevek. De volt angol megfelelő, ezért megoldották. Persze a teljesen eredeti név az a Μέδουσα lett volna :)

Vagy pl Manticore:
http://en.wikipedia.org/wiki/Manticore

Arab és görög verziója tök más, Martyaxwar és Baricos . Szerencsére nem ezek maradtak.
Golem eredetileg yiddish szóval goylem...még jó hogy nem ez maradt :)

Így már érted, mire gondolok ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 23:05 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
/OFF
engem csak a mizu-kami zavar, az is mer nálunk ilyen idétlen fluorok folynak mindenhonnan, és akkor is kénytelen vagy megismerni, ha nem is állt szándékodban...
/ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 23:55 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Psychopatic: Ha a japán neveket eredetiben írnánk, akkor Kandzsikkal lenne írva, szal nem érdemes (és nem is kell) panaszkodni. :wink: :D De amúgy meg egyébként is teljesen fölösleges belebabrálni ezekbe a japán nevekbe, ha egyszer a lény a japán mitológiából ered, nem kell mindent mindenképp megváltoztatni. Jó ez így, a japán nevek meg amúgy is elég népszerűek (nem beszélve a sok Anime fanról, aki már csak ezért is képes lenne ezzel a várral nyomatni. 8) )

silver: Ez ok, de a griffet már úgyis mindenki megszokta, ma már én sem tudnám elképzelni a Heavent griff nélkül. :P A vestal esete egész más, egy szimpla Papnő - elnevezés jobban megállná a helyét. Szerintem. :wink:
A maniacot köszi. :)

Más (ez nem biztos hogy ide tartozik, de azért) : Én még mindig a Turulmadarat hiányolom mindenesetre leginkább a felsorolt rengeteg név közül ami lesz a játékban, hogy annak ellenére, hogy maguk a fejlesztők is magyarok, a sok külföldi mitológia mellett nem tudtak kis Hazánk történelmi állatai közt is szétnézni és berakni a játékba... Erről amúgy nem tudott meg esetleg valaki valamit a Béta teszt során? Vagy valaki meg tudná ezt tudakolni? :roll: Esetleg valami kiegészítőbe nem kerülhet bele Bossként pl.? :idea: :o

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 0:12 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Mondom :D Bossként nyomassuk be a mhyori-t.
Ez egy gázlény, aki pozitív életenergiákkal erősődik. Ez egy magyar szörny.
:wink:

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 0:13 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Silver: Egészen jók a fordításaid és még hasonlítanak is a magyar verzióban majdan fellelhető nevekre... :wink: No persze nem mindegyik, mert azért lesznek különbségek... :P De remélem a többségnek így is tetszeni fognak... :wink: Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 3:05 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
T-Rex írta:
Mondom :D Bossként nyomassuk be a mhyori-t.
Ez egy gázlény, aki pozitív életenergiákkal erősődik. Ez egy magyar szörny.
:wink:


Legyen akkor már mindkettő. :P

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 6:16 
Avatar

Csatlakozott: 2006 szept. 09 szomb., 22:13
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Győr
T-Rex írta:
Mondom :D Bossként nyomassuk be a mhyori-t.
Ez egy gázlény, aki pozitív életenergiákkal erősődik. Ez egy magyar szörny.
:wink:


OFF : Hála Yvorlnak egy Caldwell fan :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 7:32 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Egy jó párszor elolvastam, szerintem az egyik legjobb sorozat, főleg Skandi :D (6-7 alkalommal :D ). Tök jó lenne a mhyor a heroes6-ban. Az egyik legdurvább lény lenne és így nézne ki:

Mhyori/Ősmhyori

-Elkerülés: a lény 50% eséllyel kikerüli a csapást, mivel gáz alapú szörny, ala H5 szellem.
-Élet lecsapolás: Ha a lényt pozitív életerejű lény csapja meg, a lény gyógyul. Ha, az életerő negatív tartományba esik, a lény sérül.
-Elme kontroll (ősmhyor képesség): Ha a lény támad, mindig berserker varázslatot alkalmaz a védekezőn, a berserkerezett lény nem támadhatja meg a mhyorit.
-Tomboló természet (ősmhyor képesség): lény támadásával szét tépi az ellenséget. Például 10 mhyori 1 lényt tép szét.
-Nincs akadály: a lény természetének köszönhetően átrepül a falakon és az akadályokon. Lövedék típusú támadások drasztikusan kevesebbet sebeznek rajta, kivétel lehetne a succubus és a lich.

Legyőzési módjai: élőholt seregek, elementálok, hullamágia, védelem az elme típusú varázslatok ellen és az armageddon, lehetőleg elkerülni a mhyori támadásait. :wink:

Akkor a Turulhoz is írnék egyet...

Turul/Fenséges Turul

-Repül: a lény képes átrepülni az akadályokon
-Visszatérő támadás: a lény támadás után visszatér oda, ahonnan a támadást indította.
-Féktelen étvágy: a lény képes visszanyerni az életerejét (esetleg az elesett lényeket is) a csatatéren található halottakból. Legyen az ellenség vagy barát, a megevett lény már nem támasztható fel.
-Árpád haragja (Fenséges Turul képesség): a lény támadásával villámcsapást idéz elő, ami a következőképp sebez... Lény darabszám/+10 damage + 0.1% kábítás

Legyen, akkor egy csodaszarvas is...

Csodaszarvas/ Ezüst csoda

-Gyógyító hatalom: a lény képes felgyógyítani a megsérült lényeket, mint a H5 paladinja.
-Misztikus aura: a lény erősíti a hős varázslatait, továbbá a lény immunissá válik a halál mágiára.
-Újjászületés: a lény halála esetén újjászületik, mint a főnix.
-Ezüst csoda (Ezüst csoda képesség): a lény képes két lényt teleportálni a csatatéren bárhova, de ennek ára van. A lény 2 körre elfárad.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 9:19 
Avatar

Csatlakozott: 2006 szept. 09 szomb., 22:13
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Győr
Tetszik :) Főleg a Mhyori :) Jó lesz kieg. várnak. Írj a fórumba az ubinak vagy a black hole teamnek ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 14:47 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
T-Rex írta:
Egy jó párszor elolvastam, szerintem az egyik legjobb sorozat, főleg Skandi :D (6-7 alkalommal :D ). Tök jó lenne a mhyor a heroes6-ban. Az egyik legdurvább lény lenne és így nézne ki:

Mhyori/Ősmhyori

-Elkerülés: a lény 50% eséllyel kikerüli a csapást, mivel gáz alapú szörny, ala H5 szellem.
-Élet lecsapolás: Ha a lényt pozitív életerejű lény csapja meg, a lény gyógyul. Ha, az életerő negatív tartományba esik, a lény sérül.
-Elme kontroll (ősmhyor képesség): Ha a lény támad, mindig berserker varázslatot alkalmaz a védekezőn, a berserkerezett lény nem támadhatja meg a mhyorit.
-Tomboló természet (ősmhyor képesség): lény támadásával szét tépi az ellenséget. Például 10 mhyori 1 lényt tép szét.
-Nincs akadály: a lény természetének köszönhetően átrepül a falakon és az akadályokon. Lövedék típusú támadások drasztikusan kevesebbet sebeznek rajta, kivétel lehetne a succubus és a lich.

Legyőzési módjai: élőholt seregek, elementálok, hullamágia, védelem az elme típusú varázslatok ellen és az armageddon, lehetőleg elkerülni a mhyori támadásait. :wink:

Akkor a Turulhoz is írnék egyet...

Turul/Fenséges Turul

-Repül: a lény képes átrepülni az akadályokon
-Visszatérő támadás: a lény támadás után visszatér oda, ahonnan a támadást indította.
-Féktelen étvágy: a lény képes visszanyerni az életerejét (esetleg az elesett lényeket is) a csatatéren található halottakból. Legyen az ellenség vagy barát, a megevett lény már nem támasztható fel.
-Árpád haragja (Fenséges Turul képesség): a lény támadásával villámcsapást idéz elő, ami a következőképp sebez... Lény darabszám/+10 damage + 0.1% kábítás

Legyen, akkor egy csodaszarvas is...

Csodaszarvas/ Ezüst csoda

-Gyógyító hatalom: a lény képes felgyógyítani a megsérült lényeket, mint a H5 paladinja.
-Misztikus aura: a lény erősíti a hős varázslatait, továbbá a lény immunissá válik a halál mágiára.
-Újjászületés: a lény halála esetén újjászületik, mint a főnix.
-Ezüst csoda (Ezüst csoda képesség): a lény képes két lényt teleportálni a csatatéren bárhova, de ennek ára van. A lény 2 körre elfárad.


Ezek nagyon jók. :D Amúgy jól érzem, hogy a Mhyori széttépése a Mighty Gorgon death stare-jához hasonló? :) Amúgy kicsit brutál lesz így ez a lény, ha még gyógyul is, gyakorlatilag nemigen lehet legyőzni. :roll: :lol: Talán már bossnak is durva. :P

A Turulmadár is nagyon jó lett sztem, csak annyit kötnék bele, hogy a visszarepülés helyett talán a H5 harci griff-féle lecsapás jobban illene hozzá. :wink: Illetve a villámcsapás lehetne 10 helyett 50 hp/darabszám, illetve még +1 morált adhatna a csapattagoknak, mivel ugye vezéregyént sugárzó lényről van szó. :wink:

A Csodaszarvas meg sztem brilliáns így ahogy van, úgyhogy nem is tudok belekötni semmit. :P

Egy ilyen Boss-trióként mehetnének a legközelebbi kiegészítőbe. :)

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 17:08 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 14 szer., 18:59
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Vologya írta:
Üdv Bátor Harcosok!

Silver: Egészen jók a fordításaid és még hasonlítanak is a magyar verzióban majdan fellelhető nevekre... :wink: No persze nem mindegyik, mert azért lesznek különbségek... :P De remélem a többségnek így is tetszeni fognak... :wink: Baráti üdv!

kösz:) nem mintha nem bíznék bennetek v ilyesmi, de a lénynevek listájátnem kaphatjuk meg? ez (nálam) egy alappillér a fordításban, ha ott van, ami keserű szájízt ad, már ódzkodom a magyar verziótól
tudom, h most ti is lektoráltok :wink: , de azért kíváncsivá tettél, így h. már fixen meg vannak a nevek

Psycopathic írta:
T-Rex írta:
Mondom :D Bossként nyomassuk be a mhyori-t.
Ez egy gázlény, aki pozitív életenergiákkal erősődik. Ez egy magyar szörny.
:wink:


OFF : Hála Yvorlnak egy Caldwell fan :)

van itt aki nem Caldwell fan???? minnyá lecsapom kedvenc láncos buzogányommal :)
amúgy szerintem egy egész 'Caldwell' várat ki lehetne hozni, talán egy egész játékot is :)
Sheenka-t is szívesen látnám Boss-nak, Skandart meg hősnek

T-Rex: nekem is tetszenek a dolgok, szerintem mondjuk a myhori védjegyes is lehet... nem tudom

amúgy a magyar vár jó ötlet, lehet kéne neki egy topic, és ha összehoznánk egy magyar várat, az utolsó tervezett utáni kieg-be bekérhetnénk! úgyis szeretik a rókabőr nyúzást a pénzorientált kiadók (melyik nem az :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 29 szer., 17:46 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
HUNLorcs válaszára: A mhyori széttépés képessége nem hasonlít (na jó, csak egy kicsit :D) a death stare-hoz, ugyanis a gázlény hosszú karokat növeszt és széttépi a lényeket.
Legyőzni le lehet, szerezz egy nekro várat vagy a tipikus pusztító varázslatok hatnának rá. Mondjuk ők akartak boss-okat a H6-ba, legyen valami kihívás is :P

Turulnál mondjuk tényleg lehetne a griff képessége, de az darab/50 hp sebzés az egy kicsit sok lenne.
Ha megnézed még kábítana is, ezért sebezne ilyen gyengén :wink:, a morál az jó ötlet :D

A csodaszarvas szerintem is jó lesz/lenne :D

silver reagjára: mhyori nyugodtan felhasználható, mivel az egy lény, nem olyan, mint a híres-neves Skandi. Skandar-t nem lehet felhasználni, mert ő védjegyes viszont. Ugyanez a helyzet Shenkával is. Bár... Lehet, hogy a mhyori is ebbe a kategóriába esik, ebben nem vagyok biztos, ha Caldwell hozzá járul, akkor nincs akadály...

Vár ötleteket a "Vár ötletek - avagy mi az álom néped" (vagy valami hasonló című topik) című fórum részre lehet írni :wink:. Van is ott egy-két érdekes ötlet :wink:
----------------------------------------

Saját reag: az a gond, hogy a magyar mitológia... Nincs sok mitológiai lényünk :( Hacsak nem egy a Haven-hez hasonló várat hozzunk létre. Például:

Útonálló/Betyár

-Lovasroham!: többnyire lovagolnak ők is, lépésenként 5%-al nő a sebzése
-Túlélő technika: a lény képes túlélni a csatákban, ez 15%+1%/hős szintje védekezést jelent a számára. Távolsági védelemnél nem számít a bonúsz.
-Betyárdal (Betyár képsesség): a lény aktivizálja eme képességet, akkor a társai +2 morált és +1 szerencsét kapnak, továbbá minden a hős seregében szolgáló lény +10%-ot kap védekezésre.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség