Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 13 vas., 13:06 
Avatar

Csatlakozott: 2007 máj. 13 vas., 12:41
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szöged
Asszem a Learning is egész jó, nem értem mié vannak olyan kevesen akik szeretik.
Különben 2. helyen ballistae.(persze jatek közepén már egyből szétütik:(
3. persze necromancy.

Egyszer egy olyan barna tunicos scholar necromancy-t adott Rolandnak AB campaignemben:-)
Vicces dolog leadershippel egybekötve.

Hát még H2-ben warlock überkirály.AZ egyetlen class, ami bármit tanulhat, igaz nekrot meg leadert csak kis eséllyel, de akkoris. :o

H4 meg sajnos kicsit el lett ba...változtatva.
Persze végülis jó játék az is, főleg a stealth miatt.

h5, hmm, azt nem kommentálnám. GYÖNYÖRŰ lött.

_________________
Lenni vagy nem: a duga ez mely dől...és keseríti a hosszú lépést.
Mert utált szerelme kínját ki oltaná míg a világ s két nap ha nem integet a halál után aeoli hárfa.
Jobb tűrni balsorsa nyűgét s nyilati, vagy jobb ha kiszáll? Itt a bökkenő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16 szer., 9:18 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Nekem mindegyik részben a Leadership és a Luck a kedvencem. Különösen az 5. részben ahol frankó mellékes képességeket lehet megszerezni (pl. leleményesség, hadizsákmány, gyosaság aura, márahol el lehet érni) :oops:

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16 szer., 20:01 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Nekem mostanában az intelligence.

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 24 csüt., 9:15 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jún. 06 kedd, 19:55
Hozzászólások: 486
Tartózkodási hely: Diósd
Ja még egyet elfelejtettem: a LOGISZTIKA csak így csupa nagy betűvel. Asszem nem kell megmagyarázni, hogy miért, mert minden pályán (legalábbis nekem) nagyban megkönnyíti a fejlődést és a haladást!

_________________
GL HF! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 24 csüt., 23:09 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
SoD alatt természetesen Wisdom, earth, logistics..

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 20 hétf., 11:55 
Avatar

Csatlakozott: 2007 aug. 01 szer., 20:48
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Komárom
már előzőleg le írtam a kedvenceket de utóbbi időkben számomra a Diplomácia expert szinten nagyon hasznos volt és sokat segített


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 jún. 22 vas., 19:31 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Üdv!

H3-ban Varázsló hősnél(nem sorrendben!):
Air-
Water-
Fire-
Earth Magic(ezeket nem kell magyaráznom :) )
Wisdom(ezt se :D )
Luck(Ugye dupla ütés)
Leadership(Ugye dupla ütés :D :D :D )
az utolsó mind1
Might hősnél:
Wisdom(azért neki is kell)
Offense(ATTTTTAAAAACCKKK)
Armorer(defense)
Leadership
Luck
Water Magic(engem az expert vízmágiás Cure már sok szorult helyzetből segített ki :wink: )
Logistics(lépés)
Estates(lóvé)vagy Pathfinding(nehéz terepen)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 júl. 17 csüt., 20:28 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 11 csüt., 13:15
Hozzászólások: 190
logistics maradt örök kedvenc... (egyedül a H4-ben nem volt valami jó, mert ott kevés bónuszt adott ahhoz képest, hogy fel kellett fejleszteni gm-ra)

na meg valamelyik magic school, pl. H5-ben a dark. H4: nature H3: earth...

luck és leadership többnyire nagyon jók, bár 1 jó mágusnak nincs nagyon rájuk szüksége :)
a H3-ból nagyon hiányoltam a "one man army" feelinget, hát a H4 meg a H5 bepótolta :)

ezért a H5-ben a sorcery is musthave...
sztem nagyon király lett a skillrendszere, még ha összelopkodták is a H3-ból meg a H4-ből - de nagyon jó mix lett belőle.
a luck meg a morale nálam gyakran +5, mert csodákat művel - ám ha nincs képzettség hozzá, megyek a templomba, stb. és a megfelelő artifactokat is felrakom... a kombó artik nagyon jók.

_________________
... astrologers proclaim month of october
all octobers are DOUBLED!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 júl. 22 kedd, 19:01 
Avatar

Csatlakozott: 2006 szept. 06 szer., 12:52
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: St. Gotthard
h5-ben a megvilágosodás sem elhanyagolható skill.
gyak. bármely frakcióval játszva "kell", legalábbis én mindig beválasztom, minél előbb..

_________________
A fájdalom elkeseredettséget szül,az elkeseredettség gyűlöletet,minden iránt,a gyűlölet összetartó erő,összetart minket,embereket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: re: kisdacide
HozzászólásElküldve: 2008 júl. 22 kedd, 21:55 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
A leadership/luck-ot szerintem túlbecsülöd. +12.5% experten. Ennél még az armorer is jobb SoD alatt.
Az estates-et ugye nem főhősnek adod?

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 22 pén., 15:11 
Avatar

Csatlakozott: 2008 aug. 22 pén., 14:55
Hozzászólások: 6
Számomra (nem WOG) a leghasznosabb a tactics és a resistance.

A taktika egyértelmű, az ellenálláshoz magyarázat: ha az ellenfélé a kezdeményezés, és rögtön beszivat egy mass slow-wal (ami szerintem nagy csatában a legnagyobb szívás, ugyanis minden emberével léphet mielőtt csinálhatok valamit), akkor átlagban 1 emberem biztos lesz, akire nem hat a mágia. Így lehet utána mass haste-et nyomni 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 22 pén., 16:37 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Igen de ezek inkább multiban hasznosak.Az ai nem nagyon varázsol mass slowot(legalábbis nekem...).Én igazából kijavítanám a horrászólásomat. :roll: Szóval might hősnél:
Logistics
Water/air magic
Offense
Tactics (lassú várnál)
Leadership/Luck
Resistance
(Towernél archery)
Varinál:
Earth magic
Water magic
Air/Fire magic
Wisdom
Intelligence
Ezek a legfontosabbak.Sztem nem szükséges négy mágia.A föld kis/nagy pályán egyaránt elengedhetetlen,water mightos hősöknek a cure és dispel miatt,variknak clone,prayer,a fire kispályán nem sokat ér,air meg nagypályán.Utóbbi akkor jó ha nincs kitiltva a fly és dd.De ezeket ki szokták iktatni.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 22 pén., 18:56 
Avatar

Csatlakozott: 2008 aug. 22 pén., 14:55
Hozzászólások: 6
kisdacide írta:
Igen de ezek inkább multiban hasznosak.Az ai nem nagyon varázsol mass slowot(legalábbis nekem...).Én igazából kijavítanám a horrászólásomat. :roll: Szóval might hősnél:
Logistics
Water/air magic
Offense
Tactics (lassú várnál)
Leadership/Luck
Resistance
(Towernél archery)


A luck véleményem szerint nem ér meg egy képzettség slotot.

Pontosan nem tudom, de olyan 12-15% dupla sebzésre, annál már jobb az armorer vagy a ballistics. szvsz.


De a legfontosabb a resistance meg a tactics :D


Idézet:
Varinál:
Earth magic
Water magic
Air/Fire magic
Wisdom
Intelligence
Ezek a legfontosabbak.Sztem nem szükséges négy mágia.A föld kis/nagy pályán egyaránt elengedhetetlen,water mightos hősöknek a cure és dispel miatt,variknak clone,prayer,a fire kispályán nem sokat ér,air meg nagypályán.Utóbbi akkor jó ha nincs kitiltva a fly és dd.De ezeket ki szokták iktatni.


+ tactics
+ resistance

az intelligence meg általában nem szükséges, a heretic meg a warlock kivételével mindenkinek van elég mana.


AIR: a mass haste az egyik legjobb varázslat, nagypályán is
FIRE: mass curse, blind, kispályán is


Bár tény. hogy a föld talán a leghasznosabb mind közül.





EDIT:

Természetesen kifelejtettem a taktika+resistance mellől a diplomacy-t. Az egyik leghasznosabb, már ha elérhető.
(Ryland-nak, Cyra-nak és Adela-nak alapból megvan)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 22 pén., 21:48 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
A mass haste nem sokat ér nagy pályán.Amikor gigacsaták folynak szinte csak 7-es lényekkel harcol az ember,akkor meg fontos a leadership.A haste helyett slow és berserk a legjobb fegyver. :wink:
Kispályán meg a blind hasznos,de más nem nagyon.Berserk ritka,curse helyett haste/slow...Multiban is.Most nyomtam egyet. :wink: De ez más téma.

Egyébként a tactics és resis nem nagyon jön be variknak.Mert egyáltalán nem biztos,hogy az jön amit akarunk. :roll: Varázslóknak varázsló skillek jönnek. :) Az inteligence meg fontos.Manából ugyanúgy ahogy pénzből sosincs elég. :) Nagypályán intelligence speckós hős üpertáp.Jó 2-3000 spellponttal mászkálni,és nagy csatákhoz elegendő egy blind/hypnotize+resurrection. :D Eleve nyert ügyed van. :D Bár kis pályán sem lebecsülendő. :wink:

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 22 pén., 23:59 
Avatar

Csatlakozott: 2008 aug. 22 pén., 14:55
Hozzászólások: 6
kisdacide írta:
A mass haste nem sokat ér nagy pályán.Amikor gigacsaták folynak szinte csak 7-es lényekkel harcol az ember,akkor meg fontos a leadership.A haste helyett slow és berserk a legjobb fegyver. :wink:



Őszintén szólva ember ellen játszva még nem jutottam el soha ilyen szintre.
Mire összeszednénk egy top lényekből álló csapatot, az egyik már végzetes hátrányban szokott lenni.

Általában nem is a csatatéri taktika miatt kapok ki, hanem mert elrontom az építkezést.


Idézet:
Egyébként a tactics és resis nem nagyon jön be variknak.Mert egyáltalán nem biztos,hogy az jön amit akarunk. :roll: Varázslóknak varázsló skillek jönnek. :)



Ezért jó a battle mage 8)

Illetve ezért nem szoktam varázsló főhőst választani...


(mindenhol might hőst szoktam, kivéve a stronghold, mert ott a battle mage-ek között nagyon jó hősök vannak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 aug. 23 szomb., 8:27 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
De a 7.es lényeket nem ember ellen mondtam.Próbálj ki pár küldetéses pályát,garantáltan többszáz 7.es lényed lesz a végére. :wink: (Nem mintha profi lennék,de az empire of the world 1-et már egyszer majdnem végigvittem).

Igazad lehet.Varázsló hősre meg néha hülyeség alapozni.Kell gyúrni att/def-re is.Mivan ha rádver egy harcos 3x akkora sereggel+orb of inhibitionnal?Szívás. :) Ezt az Aréna nevű pályán tapasztaltam,jött a nekrós és megölt a p..ába. :lol: Autosaveztam meg dühöngtem rendesen. :D :twisted:

Ui:Nekem is a kedvenceim a battlemagek. 8) Három alapból király hős:Dessa,Gundula,Gird,aztán ott van Terek(mellette úgy rohannak még az ogre-k is mint akit puskából lőttek :D ),meg kis gazdag Saurug... :lol:
üdv,

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 03 hétf., 9:23 

Csatlakozott: 2008 nov. 03 hétf., 8:57
Hozzászólások: 4
Bishop írta:
Szerintem a HOMM3-ban az estates teljesen felesleges. Ha csak egy gyüjtögető hősről van szó, és alapban van neki estates, az még elmegy. De az estates experten is csak 500 aranyat hoz, és egy vár akár 4000 aranyat is hozhat naponta. A diplomáciát olyan pályákon szeretem, ahol sok a 6. és 7. szintű kóbor kreatúra, mert ha hozzámszegődik mondjuk valami gagyi tetűlassú cucc, akkor aztán nem segít rajtam még az expert logistic sem. A legjobb hős az, akinek logistic a specialítása. Mivel sokat lép, többet tud gyakni körönként, az ellen nem tud meglépni, mi viszont igen(mármint az adventure mapon) ! A földmágia a játékban a beépített cheat, így erre feltétlenül szügség van(slow, town portal, shield,meteor showder, implosion)


Tök igaz de diplomaci helyett exper air magic=> dimension door ja és a beépített cheathez ott van még a feltámasztás is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 04 kedd, 21:25 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Bizonyos helyzetekben jól jön az archery is. Például ha Tower-rel kezdek, és bent ül a kocsmában Orrin. lvl 20-on +100% a sebzésre. Ehhez már csak expert slow kell meg egy-két blind, meg egy lőszeres kocsi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 04 kedd, 21:29 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Az októberi roe offline mapon kb. 2x120 diamond golemet kell kinyírni h átmehessünk ellenfelünkhöz.Érdekes módon egy varázslónak se jött be az earth magic(slow),de szerencsére Kyrre-nek bejött,és archeryje is van alapból,sz'al 220 master gremóval pár mágussal meg csali gargoylekkal(nameg ammo cart :D 8) )semmiség volt.Sz'al nem csak varázslónak jöhet be mágia! 8)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 04 kedd, 22:20 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Ezt eddig is tudtuk. Ha megnéznéd a játék kézikönyvét ott szerepel is, melyik kasztnak melyik képzettség mennyire gyakran jöhet szintlépéskor...

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség